Twardy pedał hamulca

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
a_gorski
Szeregowy
Szeregowy

Twardy pedał hamulca

Postautor: a_gorski » 17 gru 2017, 12:56

Ostatnio w moim t3 pojawiły się problemy z hamulcami. Pedał hamulca jest twardy i bardzo ciężko chodzi. Samochód hamuje ale z trudem, na większych wzniesieniach nawet maksymalnie zaciągnięty ręczny nie daje efektu i samochód zaczyna zjeżdżać. Podejrzewam że to pompa hamulcowa przestała działać, czy mogę mieć rację?
Może sprawa oczywista i głupie pytanie ale jestem zielony więc wole się upewnić.
Z góry dzięki za odpowiedz i pomoc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Twardy pedał hamulca

Postautor: dreg35 » 17 gru 2017, 13:06

twardy pedał hamulca świadczyłby o braku wspomagania więc pompa vacu albo nieszczelność lub serwo... nie wiem jaki silnik ani który rok bo może nie masz wspomagania... ręczny to osobna sprawa...
napisz jaki silnik i który rok...
trzymając wciśnięty pedał hamulca odpal silnik...
czy po uruchomieniu silnika pedał hamulca opada niżej?

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
a_gorski
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: a_gorski » 17 gru 2017, 14:14

silnik 1.6 50KM rocznik 1988. Wcześniej po uruchomieniu pedał lekko opadał, teraz już nie. W dzień przed tą awarią przednie koła lekko grzały się podczas jazdy, stwierdziłem że to kwestia tego że auto długo stało i hamulce po jednym dniu puściły, choć nadal mam wrażenie że są lekko trą...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 18 gru 2017, 5:16

więc masz wspomaganie teoretycznie w/g rocznika...
lekkie grzanie się nie powinno mieć znaczenia... zacznij od sprawdzenia podciśnienia z pompy vacu do serwa...
pompę masz na silniku a serwo pod deską za pompą hamulcową...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
a_gorski
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: a_gorski » 19 gru 2017, 22:14

Zajrzałem, znalazłem luźny zerwany bądź odpięty wężyk przy pompie vacu. Sama pompa generuje podciśnienie, ale nie wiem gdzie jest miejsce tego luźnego wężyka. Nie mogłem znaleźć gdzie powinien być.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 19 gru 2017, 23:47

Jeżeli nie jest połączony z pompą ,to właśnie na pompie jest króciec na który nasuwasz,jeżeli go nie ma to odłamany,a jeżeli na pompie jest ,to za ścianą z puszką przekażnika(świec żąrowych) szukaj.Koło puchy masz otwór przez który ten wężyk idzie .
Nie wiem jak jest u Ciebie.Może być tak ,żę końcówka właśnie przez ten otwór wychodzi,musisz go włożyć jeden w drugi .Tam przychodzi taka tuleja gumowa z kołnierzem.w nią masz włożyć.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 21 gru 2017, 5:43

od pompy do serwa idzie tylko 1 przewód około 10 mm. średnicy wewnątrz... jeśli miałeś jeszcze coś to niepotrzebne zaślepić chyba że masz AFN...albo tempomat lub inny wynalazek...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kasa
Chorąży
Chorąży

Postautor: kasa » 10 sty 2019, 6:16

Też mam takie wrażenie ostatnio, że hamulce są jakby twardsze. Hamują, ale czuć pod nogą taką twardość. Może coś z płynem jest nie tak? W sumie nie pamiętam, kiedy był ostatnio wymieniany.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
imajk
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Postautor: imajk » 10 sty 2019, 9:54

kasa pisze:Też mam takie wrażenie ostatnio, że hamulce są jakby twardsze. Hamują, ale czuć pod nogą taką twardość. Może coś z płynem jest nie tak? W sumie nie pamiętam, kiedy był ostatnio wymieniany.

Wystarczy spojrzeć na opakowanie płynu hamulcowego. Tam w jego charakterystyce jest zwykle napisane, że optymalnie gdy wymienia się raz na 2 lata. Oczywiście podczas przeglądów na okręgowej stacji kontroli pojazdów można poprosić diagnostę, aby sprawdził. Oni dysponuja takimi specjalnymi czujkami przy pomocy których można sprawdzić, czy wpłynie hamulcowym nie ma zbyt dużo wody. Jeżeli jest, to kwalifikuje się do wymiany.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 11 sty 2019, 6:35

płyn ma najmniejszy wpływa na twardość hamulca...sprawdź serwo ...pompę vacu...albo podciśnienie...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Koła, układ hamulcowy”