roczniki busów a ich wygląd

Co i jak, wzory pism, nasze doświadczenia ...

Moderator: t90

Awatar użytkownika
maro
Starszy Kapral
Starszy Kapral

roczniki busów a ich wygląd

Postautor: maro » 01 mar 2012, 14:26

,,Jak to jest z tymi,które to niby po 85r.,a spryskiwacze szeroko? wszystkie z przespawanym przodem od rudej ,temat mnie interesuje,bo sie rozgladam i wolałbym blaszaka nawet ,ale ori,bez patentów.interesuje mnie jeden ale napisane 90r. a spryskiwacze stoją szeroko,jesli vin coś pomoże,, to podaje WV 2ZZZ25ZLHO82711 to vin kandydata
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-tra ... Dv0Gj.html może ktoś z okolic go obejrzy dokładnie pod wzgledem stanu blach(szczególnie newralgiczne miejsca) , mechanicznego i zgodności z prawem? z właścicielem ciężko idzie gadać ,ktoś go też próbował zdiagnozowac na radomiaku , ale nie widziałem odpowiedzi. :scratch: b.prosze o pomoc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Re: roczniki busów a ich wygląd

Postautor: t90 » 01 mar 2012, 14:58

Koledzy podpowiedzą pewnie jak to z tym wyglądem zewnętrznym jest.

A tu jak rozwikłać VIN: KLIKNIJ MNIE

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major
Zodiac: Aquarius

Postautor: TrolowózMarki » 01 mar 2012, 18:38

:hi: wlasnie przeglądam tablice i jest jeszcze w Częstochowie stoi vw 16d 1990 rok. cena 3900 do uzgodnienia blaszak jakiś Cezar sprzedaje na stronie 12 :biggrin:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maro
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: maro » 01 mar 2012, 19:15

rok sie zgadza z vin - 90 -L,ale spryski szeroko pod szyba,a to chyba tylko do 85r.sprzedajacy twierdzi że to był samochód wożący krew i organy i kiedys do tego przystosowany-ślad po lampie na dachu i mała szybka w drzwiach-czyżby szczepan tylko że dopasowany rocznikiem przeszczep?dlatego pytam o wnikliwą analizę vin ,mnie wyszło że camper? poprawcie mnie jeśli nie mam racji,i dlatego też proszę o naoczna analizę w bydgoszczy poparta zdjęciami ,jesli by ktoś był tak życzliwy,nie bardzo moge sam to ogarnąć mam tam 300km. :shock: :grin:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 01 mar 2012, 23:03

No niestety, spryski nie są wyznacznikiem.Mam u siebie nadwozie też z 90' i szerokie spryski ,bo wymieniany był pas przedni (jest nawet nalepka od srodka )
Najpewniej podjechać na kanał (podnosnik) i dobrze obejrzeć ,pole nrumerowe , wszystkie tabliczki , wklejke .
Przewaznie na każdym elemencie masz wybity rok produkcji , nawet na pasach jest wszywka

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 02 mar 2012, 5:47

Zobacz jeszcze w rynience z przodu od strony pasażera,bliżej przedniej szyby.Tam masz wybity rok produkcji.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 02 mar 2012, 6:29

Cześć w Bydgoszczy jest Kaczmar, gadaj z nim.

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
domiiik
Porucznik
Porucznik

Postautor: domiiik » 02 mar 2012, 22:40

Te przed '86 miały jeszcze hamulce dwutłoczkowe, rzadko kto zmienia na starsze. Jeszcze była różnica w rodzaju wahacza przód-dolny . Jedne były kute, drugie blacha, nie pamiętam tylko które kiedy. Jeśli lakier nieoryginalny, to może i wymiana pasa przedniego.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maro
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: maro » 03 mar 2012, 9:17

dzięki za odpowiedzi,niestety nie moge sam niczego obczaić :mrgreen:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 04 mar 2012, 5:42

zaciski i wahacze przednie przełom był w 1985 ... mogły być już nowe hamulce i nowe wahacze albo nowe wahacze a stare hamulce...
rozstaw spryskiwaczy i kształt rynienki oprócz ingerencji blacharza zmieniał się w 85/86 ale wyjątek stanowiły Westfalia i karetki...
tak jak mikesz napisał numer jeszcze w rynience nad drzwiami pasażera...
prześlij mi na priv numer vin i jeśli masz to zdjęcie wklejki i tabliczki pod siedzeniem kierowcy a powiem Ci co wyszło z fabryki...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maro
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: maro » 07 mar 2012, 13:43

podaje WV 2ZZZ25ZLHO82711 to vin kandydata,ponoć to był jakis do przewozu narządów albokrwi-to jak jest z tymi wyjątkami w karetkach? http://tablica.pl/oferta/volkswagen-tra ... Dv0Gj.html ;) daj znac darek czy dostałeś PW bo mi wyświetla że tacy użytkownicy nie istnieją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Przeglądy, rejetracje, ubezpieczenia”