Już pracują nad tym, jak nas udupić

Co i jak, wzory pism, nasze doświadczenia ...

Moderator: t90

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Już pracują nad tym, jak nas udupić

Postautor: magnum » 11 lut 2013, 12:32

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
49_kazik
Pułkownik
Pułkownik

Re: Już pracują nad tym, jak nas udupić

Postautor: 49_kazik » 11 lut 2013, 15:53

Jezeli T-trójką nie jeździ się zarobkowo i nie na codzień to można ją utrzymać w nienagannym stanie i nie boi się żadnych kontoli czego Wszyskim życzę :)

1,9 td, niebieski 1,7d czerwony

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major
Zodiac: Aquarius

Postautor: TrolowózMarki » 11 lut 2013, 17:27

To co szukają znowu jak by upierdolić tych najbiedniejszych, na pewno nie kupie sobie nowego autka z salonu bo mnie nie stać na taki wydatek,poza tym kupując nowe autko z salonu po wyjechaniu już jesteś stratny o parę tysi myślę że to powinni bać się Ci co maja wraki,które nie powinny jeździć po drogach :scratch:
Ostatnio zmieniony 11 lut 2013, 21:41 przez t90, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Trolu, ja jebię ...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
49_kazik
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: 49_kazik » 11 lut 2013, 17:31

A` po co masz kupować nowe jak stare jest dobre?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major

Postautor: TrolowózMarki » 11 lut 2013, 17:53

Pewnie kazik stare to tylko wino nasze autka są leciwe i poczciwe żaden nowy do naszych busów nie przystaje nasze maja klase i styl :good:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 11 lut 2013, 18:58

Zobaczycie jakie będą czystki.Oby t tylko odgórnie nie było prikazu że tyle a tyle pojazdów muszą uwalić,żeby nie stracić koncesji,bo i te totalne złomy się kiedyś pokączą,i może przyjść kolej na nasze dupowozidła. :shock:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
michal.uaz
Kapitan
Kapitan

Postautor: michal.uaz » 11 lut 2013, 21:14

Kiedyś pojechałem na przegląd z moją Westą po oględzinach Pana diagnosty zapytałem się czy zauważył coś do zrobienia ? jakieś luzy w zawieszeniu ??
A gość na to: " Panie widzisz Pan tego golfa ( golf IV na oko 2003 rok) - Ja chciałbym żeby on był w takim stanie jak ten bus "
Więc nowsze wcale nie znaczy lepsze. :)
Z resztą ciekawe jak wyłapią auta poskładane z 4 z 2010r ? Albo te po Katrinie ze stanów. Wg mnie to kolejna bzdura, kolejna naklejka na szybę albo na tablice. Wywalona nasza kasa na śmieci. A cwaniaczki i tak będą kombinować....

Nie jestem mechanikiem, jestem pasjonatem....
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 11 lut 2013, 21:17

Muszą coś gadać, a pismaki pisać. Akurat artykuły sponsorowane w TVN jakoś mnie nie ruszają. Na stacjach już mają jakieś kamery, wyniki badań muszą być jakiś czas trzymane.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 11 lut 2013, 22:02

Gorzej jak naprawde się wezmą za robote , i tak po kolei:
tylne piasty nowe bo luzy i wymiana łożysk niepomaga
to samo tarcze kotwiczne
wszystkie rurki i przewody elastyczne, świecące i niestarsze niż 5lat
zapyziały korektor do wymiany
wszelakie wycieki płynów ustrojowych ,czasami wymagające b.dużo szelestów
prążki na tarczach hamulcowych ,juz denerwują diagnostów
stan blacharski, musi być bez dziur

i ile szelestów naliczyliście ?
poza tym zero ,ala tuningu ,malowanych lampek,wisiorków ,naklejek
A pewnie przy okazji wezmą się ,za norme spalin
mam nadzieje że prędko to w życie niewejdzie

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 11 lut 2013, 22:08

Ludzie jeżdżą bez OC, to i bez przeglądu będą jeździć.

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
49_kazik
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: 49_kazik » 11 lut 2013, 22:16

i bez prawa jazdy się zdarzają :(

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
michal.uaz
Kapitan
Kapitan

Postautor: michal.uaz » 12 lut 2013, 7:20

.... i ..i bez samochody też się zdarzają.... yyyy chyba się zapędziłem :grin:

Nie jestem mechanikiem, jestem pasjonatem....
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
szlonik
Kapitan
Kapitan

Postautor: szlonik » 12 lut 2013, 7:43

magnum pisze:Gorzej jak naprawde się wezmą za robote , i tak po kolei:
to samo tarcze kotwiczne

Gerard, ale wszystko co napisałeś powinieneś mieć sprawne dla własnego bezpieczeństwa... :club:
Druga sprawa...papier wszystko przyjmie, a w PL mieszkamy...wymyślą przepis jak wiele innych...a ludzie będą żyli dalej...generalnie zaryzykowałbym stwierdzenie, że połowa aut powinna pojechać do huty ..gdyby tak naprawdę się zawzięli...

Tjunink itp...masz rację...

A że kosztuje...no cóż ludzie biedni jeżdżą autami nowymi na kredyt...przez 3 lata zupełnie nic nie robią...a potem doprowadzenie tego do ładu jest ekonomicznie bez sensu...bo te złomy tracą wartość tak szybko...posiadanie klasyka zobowiązuje...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 12 lut 2013, 17:12

michal.uaz pisze:Kiedyś pojechałem na przegląd z moją Westą po oględzinach Pana diagnosty zapytałem się czy zauważył coś do zrobienia ? jakieś luzy w zawieszeniu ??
A gość na to: " Panie widzisz Pan tego golfa ( golf IV na oko 2003 rok) - Ja chciałbym żeby on był w takim stanie jak ten bus "
Więc nowsze wcale nie znaczy lepsze. :)
Z resztą ciekawe jak wyłapią auta poskładane z 4 z 2010r ? Albo te po Katrinie ze stanów. Wg mnie to kolejna bzdura, kolejna naklejka na szybę albo na tablice. Wywalona nasza kasa na śmieci. A cwaniaczki i tak będą kombinować....

Michał.nawet jak by przez To auto przeszło tornada,to jeszcze zanim ktoś to zarejestruje,to pod tym podbija pieczątkę diagnosta.Skoro dopuścił do ruchu wehikuł zlepiony z fragmentów przystanku autobusowego i bóg wie czego,to dla czego szukają dziury u użytkownika takiego samochodu??.Nie jestem za i nie jestem przeciw.Najpierw niech rozliczą tych co zezwolili handlarzom na sprowadzenie tego złomu do kraju,a potem niech biorą się za stan tych złomów.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 12 lut 2013, 17:29

magnum pisze:Gorzej jak naprawde się wezmą za robote , i tak po kolei:
to samo tarcze kotwiczne

Marek,to szkoda nawet na ten temat dyskutować,bo ktoś kto nie zna tego tematu nie zrozumie.
Podsumując jedno powiem tak.....
Panowie czujcie się jak by kolejny dzień był tym,w którym swojego busika musicie wywieść na złom.
Chcą tego żeby diagnosta mógł skasować auto odcinając róg dowodu rejestracyjnego.
Nie będzie możliwości polemizacji i naprawy.Wszystko będzie zależało od diagnosty,tak że zacznijcie wozić wódkę tam gdzie można naprawić auto i zrobić przegląd,żeby zaskarbić sobie w łaskach Pana diagnosty.
Żyjąc w tych czasach nie dziwię się Islamskim terrorystom,że wysadzają się w powietrze zabijając wraz ze sobą niewiernych(jak Oni to nazywają nie wierzących w Allacha).............Nie chce mi się nawet dalej na ten temat dyskutować,bo co niektórzy uznają mnie za schizofrenika lub zdrowo trzepniętego,ale niech spróbują żyć na POdkarpackiej wsi za 1500 zł i utrzymać 6 osobową rodzinę,tyrając po 10-12 godzin dziennie.POwodzenia.
Ludzie zamiast zlotu szykujmy powstanie zbrojne,bo jak tak dalej pójdzie ,to samochód będziemy oooglądać na fotkach. :lollol:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major

Postautor: TrolowózMarki » 12 lut 2013, 17:37

PANOWIE NIE MA CO GDYBAĆ,NIKT MI NIEZABRONI JEZDZIĆ STARYM AUTKIEM,POD WARUNKIEM ŻE BĘDZIE SPRAWNY TECHNICZNIE,JAK TAK CHCĄ SIE POZBYĆ STARYCH AUT TO NIECH DOFINANSUJA NAM UŻYTKOWNIKOM STAROCI KASIRKE NA NOWE AUTKO I JESZCZE NIECH DOPLACAJĄ ZA PRZEGLĄDY SERWISOWE,TO TAK MOGE JEZDZIC NOWYM :scratch:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 12 lut 2013, 17:39

Złomy są sprowadzone, bo takie a nie inne prawo zostało uchwalone i wdrożone. Gdyby na samym początku naszego dzikiego kapitalizmu nie wymyślali głupot, to by nie jeździły szczepy czy inne wynalazki. A tak ludzie znaleźli wyjście z sytuacji, nasprowadzali gratów a potem to już siła przyzwyczajenia. Co do naszych wozów, jakims cudem brak jest niektórych części zamiennych to i się wymyśla zmoty, a że często te zmoty działają tak samo dobrze, to czego się dziwić, że nawet w przypadku znalezienia części nikt się tym nie zainteresuje? Wiem, jest różnica między PL a UK, ale jakimś cudem w UK można znaleźć WSZYSTKO a nawet są firmy specjalizujące się w sprowadzaniu / produkcji / dystrybucji białych kruków, i to naprawdę dobrej, OEM-owej a nie chińskiej jakości.

Nie wiem czy tu to mówiłem, najwyżej się powtórzę.

!!! JESTEŚMY ZADUPIEM MURZYNOWA !!!

Smutne, ale prawdziwe.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 12 lut 2013, 19:54

Wydaje mi się , że Busomaniacy bardziej dbają o busy , a co w busie trza zrobić to trza dla własnego bezpieczeństwa. Napisałem dbają :) w szczególności posiadacze syncro :)

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Aries

Postautor: siatkon » 12 lut 2013, 20:24

Nadwymiarowe opony wykluczają przegląd. Opony wystające poza obrys też. Dużo można znaleźć.....

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 13 lut 2013, 6:10

po co dużo szukać...
połowa odpadnie po analizie papierów a druga połowa po analizie spalin...
nic więcej nie trzeba ... nawet żadnego nowego przepisu... :coffee:

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 15 lut 2013, 11:10

Nie jest tak żle,przeczytajcie ten artykuł.

Blog > filmoto > Aż odpadną koła: poznajcie Hansa Rodewalda
Aż odpadną koła: poznajcie Hansa Rodewalda
Published by notlauf on Luty 15, 2013

W komentarzach Michau wrzucił filmik, który wbił mnie w fotel, spowodował zrycie mózgu, pęknięcie gałek ocznych i zapalenie opony na kole zapasowym. Filmik, który IDEALNIE uzupełnia dyskusję na temat badań technicznych i utyskiwania na zły stan techniczny pojazdów w Polsce. Co ja Wam będę – poznajcie Hansa Rodewalda. Opis treści filmu (streszczenie i tłumaczenie z języka niemieckiego) przygotował lessmore:

Właściciel nazywa się Hans-Lüdecke Rodewald i jest profesorem techniki samochodowej ze specjalnością „bezpieczeństwo pojazdów” w jednej z technicznych szkół wyższych w Berlinie.
Samochodem mało jeździ, stąd na początku scena z uruchamianiem przez wlewanie benzyny do gaźnika – po prostu wyparowała. Ale po zalaniu gaźnika uruchomił.
Pan prof. Rodewald chciał ten samochód sprzedać już w 1978 roku. Ale już wtedy nikt nie chciał kupić takiego rzęcha. Doszedł więc do wniosku, że skoro samochód jest nic nie wart, to teraz zobaczymy, ile wytrzyma. Oczywiście żadnych wielkich inwestycji: czynności eksploatacyjne i drobne naprawy, ale takie, żeby tylko działało i żeby auto nie stanowiło niebezpieczeństwa w ruchu, natomiast żadnych renowacji, lakierów, szpachlowania, picowania etc.
Przez pierwsze lata – tak gdzieś do połowy lat dziewięćdziesiątych – do zaprzestania jazdy usiłowała zmusić go policja. Zatrzymywali i czepiali się, np. że hamulce źle działają, bo jak się naciśnie dwa razy, to za drugim razem pedał sztywnieje. On tłumaczył, że taka jest specyfika samochodów z hamulcami bębnowymi: tzw. rosnący hamulec jest rzeczą normalną, gdyż szczęki nie wracają szybko do pierwotnej pozycji, by zwiększać skuteczność hamowania podczas powtórnego naciśnięcia na pedał. Niemniej jednak parę mandatów zapłacił. Później policja już przestała się go czepiać, natomiast zaczęły służby porządkowe. Stale naklejali mu nalepki z żądaniem uprzątnięcia wraku. Skończyło się dopiero na tym, że prof. Rodewald wynajął adwokata, który przedstawił urzędnikom ważne papiery samochodu i dowiódł, że to nie jest wrak, tylko prawowity pojazd.
Samochód przechodzi przez kolejne badania stanu technicznego na zasadzie uznania zdatności do jazdy. Właściciel robi wszystko (i tylko to!), co trzeba, by podczas kontroli technicznej wszystkie podzespoły działały. Gdy kontroler w SKP wszystko sprawdzi, prof. Rodewald żąda protokołu z adnotacją, że samochód nadaje się do ruchu. A teraz – mówi właściciel – przestali się nawet czepiać, że zardzewiały. Po prostu teraz wszystkie samochody są już cynkowane, rdzy nie ma z założenia, więc kontrolerzy przestali zwracać na nią uwagę.
Nowy problem: nie można wjechać tym samochodem do centrum Berlina, bo nie ma zielonej plakietki. Prof. Rodewald uważa to za wielką niesprawiedliwość. Wg jego badań emisja szkodliwych gazów i cząstek stałych jest w przypadku taksówek z silnikami diesla kilkakrotnie wyższa, niż w przypadku jego samochodu. Ale nikt nie chce go słuchać – przepisy są takie i koniec.
Kilka lat temu urzędnicy wypatrzyli, że klamki w tym modelu opla są niebezpieczne dla pieszych: odchylają się akurat w tę stronę, że mogą pieszego zahaczyć. W związku z tym profesor przyspawał takie małe kształtki-osłonki z blachy, po których ubranie pieszego tylko się ewentualnie prześlizgnie, nie zahaczając się. Potem znów poszło o rurę wydechową. Kiedyś pan Rodewald naprawił swój samochód, wstawiając zamiast przerdzewiałego wydechu jednocalową rurę wodociągową. Jakiś kontroler to wypatrzył i stwierdził, że rura jest za ciężka, może się urwać i dlatego trzeba do niej założyć specjalne mocowanie dodatkowe. Kolejna awantura rozegrała się wokół błotnika. Tylny lewy błotnik po prostu u dołu przestał istnieć, więc profesor skombinował skądeś stary, ale jeszcze dobry błotnik i przyspawał jego odciętą, dolną część do zdrowej górnej części błotnika na samochodzie, nie odcinając zardzewiałego dołu. Ale technik, oglądając to od spodu wypatrzył, że nowa część jest mocowana tylko od góry, a pod nią stary błotnik; zażądał zespawania starego z nowym także od wewnętrznej strony. Tylko jak to spawać, jak tam sama rdza? Więc profesor nawiercił kilka otworów i połączył blachy na nity, co zadowoliło kontrolera w SKP.
Z samochodu nic nie kapie, co p. Rodewald pokazuje do kamery, przepychając auto po dłuższym postoju.
Jedyna większa, ale konieczna inwestycja, to były opony. Musiał założyć nowe, ponieważ stare były już sparciałe i niebezpiecznie było na nich jeździć.
Reporter sugeruje, że profesor mógłby przecież odrestaurować auto i zarejestrować je jako zabytek. Profesor jednak jest sceptyczny: restaurowane auta, powiada, są zasadniczo nieprawdziwe. Wiadomo, że auto jest stare, ale wygląda jak nowe, bo ma nieautentyczny lakier, nieautentyczne oblachowania, części, podzespoły itd. Jego auto wygląda autentycznie, i o to mu chodzi. Zresztą pokazuje do kamery kartki, które ludzie wtykają mu za wycieraczki: „Najpiękniejszy samochód w Berlinie!”, „Gratuluję Panu takiego prawdziwego zabytku!” i tym podobne.
Samochód wciąż ma ważny przegląd techniczny i opłacone ubezpieczenie.

Podkreślam, że gość jeździ tym autem LEGALNIE w Niemczech, które stawiamy sobie za wzór.

A teraz dla wszystkich, którzy są za “zaostrzeniem badań technicznych” i “wyeliminowaniem złomu”,

IN YO FACE, BITCHEZ

http://www.youtube.com/watch?v=0WACUjGxNbw

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maczos
Kadet
Kadet

Postautor: maczos » 07 gru 2013, 16:06

Tak to jest właśnie być w UE

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
sirius66
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Virgo

Postautor: sirius66 » 08 gru 2013, 6:27

po mojemu to najbardziej beda sprawdzane samochody z lat 1990-2005 tak mniej wiecej, starsze juz zabytek mozna by powiedziec. wiem sam po sobie i po przegladach teraz,
pojechałem corsa b siostry naprzeglad i - to złe tamto złe itd itd auto z 95 roku tez nie nowe ale starałem sie by było sprawne
pojechałem merc, w123 - tu akurat egzemplarz ładny-bezprobemowo
garbus 1971 rok - beproblemowo
garbus 1970 rok-bezproblemmerc w124-zaskoczony stanem technicznym był pan diagnosta - bezproblemowo
pojechałem t3 w tamtym tygodniu(doczepił suie o brak sygnału dzw.-naprawiłem na miejscu) - tak to podbite
a w piatek pojechałem galaxy z 2000 roku - i juz smecił ze tu luzy tam luzy- tłumacze ze bardzo małe a on wie pan tu juz jest bardziej skomplikowane zawieszenie - to nie garbus ze 2 gałki i nawet sprezyny niewidze(rurowisko),to nowsze auto to juz bardziej podatne na polskie dziury.
Tak wiec mysle ze nie o te stare auta im chodzi a bardziej o te golfy 3, astry, corsy, stare hondy itd itd,

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
andrzejk
Porucznik
Porucznik

Postautor: andrzejk » 08 gru 2013, 22:17

Jak nie da rady inaczej to żółte blachy :grin:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 09 gru 2013, 13:59

A ja uważam ,że raczej chodzi o to że logby motoryzacyjne podupada,a te jeszcze samochody starsze ,można sobie we własnym zakresie naprawić ,bo w nowszych to nawet akumulatora bez awaryjnego zasilania nie wyciągniesz.
Zastawiają się emisjami spalin,a chcą żeby jeżdzić cały rok na światłach.
Poza tym sprzedaż nowych samochodów mocno spadła,a ludzie kupują stare rzęchy,naprawiają częściami ze szrotu.
I niech mi nikt nie mówi że nie wiem o czym piszę :rant: .....sam tak robię :lollol:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Przeglądy, rejetracje, ubezpieczenia”