Legalizacja na butlę LPG.

Co i jak, wzory pism, nasze doświadczenia ...

Moderator: t90

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Legalizacja na butlę LPG.

Postautor: wezuwiusz3 » 10 sty 2014, 14:58

Mam pytanie.Czy jest obowiązek wożenia przy sobie legalizacji (kwitka) na butlę LPG??
Podobno że misiaki i inspekcja mogą zażyczyć sobie okazania tego dokumentu podczas kontroli.
Jak to jest z tym do końca. :scratch:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Legalizacja na butlę LPG.

Postautor: dreg35 » 10 sty 2014, 19:23

jeśli masz wbity LPG w DR to obowiązku wożenia nie ma ale policja czy ITS ma prawo zażyczyć sobie okazania homologacji na butlę i instalację... a dokładnie tak to się nazywa...
świadectwo legalizacji zbiornika gazowego
świadectwo legalizacji sposobu montażu instalacji gazowej /homologacja na montaż/

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jeżu
Porucznik
Porucznik

Postautor: jeżu » 16 sty 2014, 20:38

Witam,tak jak napisał Dreg35 najważniejsze żeby było aktualne badanie techniczne.Legalizacji nie musisz wozić ze sobą.Może to i dobrze bo robiłem ostatnio przegląd tj.03.01.2014r.Legalizacja butli była do maja.Diagnosta stwierdził że nawet jak przyjadę dzień przed końcem legalizacji to przegląd podbije.Widziałem dwa takie podbite badania z różnych stacji diagnostycznych. :?: Jeżu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 16 sty 2014, 22:34

Już Wam wyjaśnię o co chodziło.Byłem na przeglądzie w zaznajomionym warsztacie diagnostycznym ze znajomym,który pakupił furaka,tylko ze szczęścia zapomniał sprawdzić sobie papiery na butlę i okazało się że ma homologację na inną butlę niż ma w samochodzie.Na stacji zbyli nas że muszą być papiery i.t.p.Około 4 lat w stecz ten sam diagnosta robił mi przegląd na samochód a nie miałem wcale kwitów na butlę i przeszło.
Nieoficjalnie dowiedziałem się że zmoczyli dupsko przez jakiegoś głomba w bejcy.Dwa dni po przeglądzie bejca trafiła na parking policyjny i okazało się że przez dwa dni nie ma bata żeby dało się zawieszenie zużyć.
Teraz dmuchają pewnie na zimne.
Ja jak kupiłem busa ,to miałem z przodu zamiast górnych tulejek i sworzni grzechotki.Koło po podniesieniu do góry bąblało,a i tak przegląd przeszło.Hamulca pomocniczego na jedno koło nie mam do dziś ,bo mam zrypaną tarczę kotwiczną.
Coś mi sie zdaje że trzeba będzie bardzo szybko usuwać usterki w busie,bo może się okazać,że nie podbija mi przeglądu. :fright:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jeżu
Porucznik
Porucznik

Postautor: jeżu » 16 sty 2014, 23:24

Usterki usuń szybko żeby się nie uszkodzić,lub kogoś.Diagnosta musi wpisać w komputer nr. homologacji i datę badania zbiornika.Nie pamiętam od ilu to jest lat.Ja jeżdżę na przegląd od trzech lat bez papieru bo cztery lata temu sobie wpisał. A co do diagnostów to czarne owce są w każdym zawodzie. Ale myślę że o tym podyskutujemy kiedyś na wizji.A od 1ego stycznia wpisują przebieg z licznika.Ponoć jak kupisz auto to będziesz mógł sprawdzić jaki miał przebieg przy ostatnim przeglądzie. Ale to chyba za dwa lata ma zacząć działać. Pozdrawiam Jeżu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Przeglądy, rejetracje, ubezpieczenia”