Zniżka w PZM.

Co i jak, wzory pism, nasze doświadczenia ...

Moderator: t90

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Zniżka w PZM.

Postautor: wezuwiusz3 » 10 kwie 2016, 20:10

Byłem ostatnio ubezpieczać busa i okazało się że zniżka w PZM 70% jaką do tej pory miałem z racji przynależności ,została okrojona do 60%.Czy ktoś będzie w niedługim czasie ubezpieczał busa w PZU lub ostatnio ubezpieczał i mógł by zwrócić uwagę czy faktycznie zniżka została zmniejszona,czy gość w PZU się pomylił i błędnie policzył mi zniżkę.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Re: Zniżka w PZM.

Postautor: AsLog » 10 kwie 2016, 22:36

chyba Ci jednak zakosił 10%.

Sprawa była już omawiana. Jedyna różnica to taka, że względem zeszłego roku wzrosły kwoty bazowe i z tego powodu mogłeś zapłacić więcej za ubezpieczenie. Jednak zasada pozostała bez zmian, czyli najpierw składka bazowa pomniejszana jest o zniżki za bezszkodową jazdę, następnie doliczane są zwyżki np takie jak dla kierowcy za wiek czy staż jako kierowcy, a następnie odejmowane 70% dla samochodu starszego niż 25 lat włascicela należącego do automobilklubu zrzeszonego w PZM.

Reasumując, zmieniły się stawki bazowe, a umowa PZU-PZM pozostała bez zmian.

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu
Automobilklubu Vokswagena Transportera T3
Masz pytanie? Chętnie odpowiem.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 11 kwie 2016, 20:47

a następnie odejmowane 70% dla samochodu starszego niż 25 lat włascicela należącego do automobilklubu zrzeszonego w PZM.

No właśnie .Z zeszłego roku mam na umowie 70% ,a teraz mam zapisane 60 % dla oldtimerów..

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 12 kwie 2016, 4:28

Wezuwiusz to idź do swojego agenta i wyjaśnij sprawę skoro masz wklepane 60...
może zaliczyli Ci jakąś kolizję...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
bryan993
Porucznik
Porucznik

Postautor: bryan993 » 12 kwie 2016, 8:48

Wezuwiusz ja ubezpieczałem tydzień temu i było 70% standartowo ;) także to błąd agenta...
A z ciekawości masz zarejestrowany jako sam. Osobowy czy specialny?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 12 kwie 2016, 8:50

dreg35 pisze:Wezuwiusz to idź do swojego agenta i wyjaśnij sprawę skoro masz wklepane 60...
może zaliczyli Ci jakąś kolizję...

jakby miał jakąś kolizję to nie dostałby nic z tych 70% zniżki.

system działa "zero-jedynkowo" albo zniżka w pełnym wymiarze albo wcale.

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 12 kwie 2016, 19:11

bryan993 pisze:Wezuwiusz ja ubezpieczałem tydzień temu i było 70% standartowo ;) także to błąd agenta...
A z ciekawości masz zarejestrowany jako sam. Osobowy czy specialny?

Ja mam ciężarowy wbite w dowód.Z ta zniżką faktycznie musiał się agent pomylić.Zrobię skan ,to wrzucę jak mam wpisane.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
arti1234
Sierżant
Sierżant

Postautor: arti1234 » 01 gru 2016, 19:42

witam 12 12 2016 kończy mi sie ubezbieczenie gdzie udezyć żeby wiadomo skorzystac ze zniszki pzm .oprócz t3 mam jeszcze golf 2 ponad 25 lat czyli bedzie za co jeszcze browarka wypić z góry dziekuje za podpowiedzi.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 01 gru 2016, 20:42

Musisz zapisać się do klubu motoryzacyjnego zrzeszonego w PZM, opłacić składkę, poczekać na kartę członkowską i z kompletem odwiedzić brokera a najlepiej "agenta" PZU. Trochę mało czasu. Na forum pisz o szczegóły do @AsLog

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 01 gru 2016, 21:32

Tu masz na tależu.Wchodzisz w asistance,rejestrujesz sie ,wpłacasz kasę najszybciej przelewem bankowym,a Oni na pocztę emeilową wysyłają Ci papiery że jesteś członkiem PZM Asistance.Z tymi papierami wystarczy iść do PZU i się ubezpieczyć.Ja miałem już na następny dzień papiery na emaila przesłane.Koszt około 70 zł na rok ,bez wpisowego i innych opłat .Sama opłata członkowska.Karta przyjdzie ci chyba o ile pamiętam ,to do 2 tygodni,ale wszystko tam pisze,więc nie będę pisał ,bo nie sprawdzałem ,a rejestrowałem się 2 lata temu??
https://assistance.pzm.pl/

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 02 gru 2016, 5:30

arti1234 pisze:witam 12 12 2016 kończy mi sie ubezbieczenie gdzie udezyć żeby wiadomo skorzystac ze zniszki pzm .oprócz t3 mam jeszcze golf 2 ponad 25 lat czyli bedzie za co jeszcze browarka wypić z góry dziekuje za podpowiedzi.

w tym terminie tylko tak jak Krzysiek pisze assistance w PZM... pakiet podstawowy 78 a nie 100 za członkostwo w jakimś klubie a więc taniej i szybciej... odradzam @AsLog...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
arti1234
Sierżant
Sierżant

Postautor: arti1234 » 02 gru 2016, 7:04

dzięki panowie

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Szerszen
Porucznik
Porucznik

Postautor: Szerszen » 02 gru 2016, 7:55

t90 pisze:Musisz zapisać się do klubu motoryzacyjnego zrzeszonego w PZM, opłacić składkę, poczekać na kartę członkowską i z kompletem odwiedzić brokera a najlepiej "agenta" PZU. Trochę mało czasu. Na forum pisz o szczegóły do @AsLog

Od lat nie place 10 zl za karte bo PZU honorowalo sam certyfikat. W tym roku wydrukowano mi certyfikat z numerem ze wzgledu na nowy wymog PZU. Stawka ubezpieczenia spadla do 202 zl (w zeszlym roku - 291).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 02 gru 2016, 9:54

dreg35 pisze:
arti1234 pisze:witam 12 12 2016 kończy mi sie ubezbieczenie gdzie udezyć żeby wiadomo skorzystac ze zniszki pzm .oprócz t3 mam jeszcze golf 2 ponad 25 lat czyli bedzie za co jeszcze browarka wypić z góry dziekuje za podpowiedzi.

w tym terminie tylko tak jak Krzysiek pisze assistance w PZM... pakiet podstawowy 78 a nie 100 za członkostwo w jakimś klubie a więc taniej i szybciej... odradzam @AsLog...

O! Panie Dreg a z jakiegoż to powodu? Sam Pan należy do tego Automobilklubu ale innym Pan odradzasz? Czyżby odradzał Pan to z powodu Pana obecności w tym Automobilklubie? To wyjaśniałoby ta sytuacje.

Mam nadzieję, że w ślad za tym wpisem w najbliższych dniach zarząd AT3 otrzyma Pana rezygnację z członkostwa.

Tak przy okazji dodam tylko, ze tak młody klub jak "Automobilklub Volkswagena Transportera T3" jest jednym z największych w Polsce (8 miejsce na ponad 400 automobilklubów) a swój drugi rok działalności kończy z ponad 350 członkami.

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 02 gru 2016, 11:58

dreg35 pisze:

Darku, i po ki wał te wycieczki? Teraz wygląd zewnętrzny jest taki. Przychodzi człowiek, prosi o jakąś tam informację czy pomoc, a wpisy czyta świadczące że administracja i użytkownicy to zapłakane bachory :( No weź, proszę cię. Pomijam kwestie finansowe.

EDIT

Już było o tym, w maju ubiegłego roku.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
arti1234
Sierżant
Sierżant

Postautor: arti1234 » 02 gru 2016, 19:54

jeszcze raz dzięki operacja szybka i skutek zamierzony. 227 na rok

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 03 gru 2016, 6:42

t90 pisze:
dreg35 pisze:

Darku, i po ki wał te wycieczki? Teraz wygląd zewnętrzny jest taki. Przychodzi człowiek, prosi o jakąś tam informację czy pomoc, a wpisy czyta świadczące że administracja i użytkownicy to zapłakane bachory :( No weź, proszę cię. Pomijam kwestie finansowe.

EDIT

Marku chyba mam prawo do własnego zdania na temat kontaktów z pewnymi osobami i mogę innym doradzać lub odradzać kontakty z nimi... i zdecydowanie powtórzę to jeszcze raz ... odradzam @AsLog...
jeśli nie wiesz a chcesz się dowiedzieć to mogę opisać dlaczego odradzam kontakt z nim ...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Maxior
Kapral
Kapral

Postautor: Maxior » 03 gru 2016, 7:08

Witam
Ja dzięki panu wyżej wymienionemu jestem w klubie i bardzo sobie chwalę kontakt.
Zachowanie typu nie baw się z tym czy tym uważam za typowo młodzieżowe zagrania , jesteśmy dorośli i każdy ma swoje życie problemy a ze dodatkowo człowiek zajmuje się prowadzeniem dla nas klubu to bardzo dobrze.
Pomijam to iż jak miałem wypadek zadzwonił do mnie i porozmawiał zaproponował pomoc z busem lub jaką kol wiek pomoc.
Reasumując zbliżają się święta aura jest typowo barowa nic nie można pogrzebać przy busie , to ma wpływ właśnie na takie spiny.
Poczekajmy do wiosny będzie cieplej i przyjemniej

Miłego Dnia :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 03 gru 2016, 9:34

dreg35 pisze:
t90 pisze:
dreg35 pisze:

EDIT

Marku chyba mam prawo do własnego zdania na temat kontaktów z pewnymi osobami i mogę innym doradzać lub odradzać kontakty z nimi... i zdecydowanie powtórzę to jeszcze raz ... odradzam @AsLog...
jeśli nie wiesz a chcesz się dowiedzieć to mogę opisać dlaczego odradzam kontakt z nim ...

Oczywiście, że masz. Każdy ma prawo do krytyki, tak samo każdy powinien tej krytyki wysłuchać. Szczególnie AsLog, Ty czy ja. AsLog bo jest preziem, a my bo mamy belkę adminów tu. Ale z tego samego powodu powinniśmy ważyć słowa, które publicznie wypowiadamy. Dość już było kwasów przez te wszystkie lata, i naprawdę nie chcę żeby te sytuacje się powtarzały. Znam Twoje stanowisko, znam stanowisko AsLoga. Jeśli nie możecie się dogadać, dajcie sobie spokój jeden z drugim. W końcu nie musicie co dzień ze sobą rozmawiać, ba nawet nie musicie współpracować. Właśnie to chcę powiedzieć, tak to widzę. Z racji łatek jakie mamy, dla dobra ogółu ...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 03 gru 2016, 20:25

t90 pisze:
dreg35 pisze:
t90 pisze:

EDIT

Oczywiście, że masz. Każdy ma prawo do krytyki, tak samo każdy powinien tej krytyki wysłuchać. Szczególnie AsLog, Ty czy ja. AsLog bo jest preziem, a my bo mamy belkę adminów tu. Ale z tego samego powodu powinniśmy ważyć słowa, które publicznie wypowiadamy. Dość już było kwasów przez te wszystkie lata, i naprawdę nie chcę żeby te sytuacje się powtarzały. Znam Twoje stanowisko, znam stanowisko AsLoga. Jeśli nie możecie się dogadać, dajcie sobie spokój jeden z drugim. W końcu nie musicie co dzień ze sobą rozmawiać, ba nawet nie musicie współpracować. Właśnie to chcę powiedzieć, tak to widzę. Z racji łatek jakie mamy, dla dobra ogółu ...

Nic dodać nic ująć Marku. Święte słowa :)

No to za przykładem Maxiora i hipermarketami, życzę wszystkim Wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Przeglądy, rejetracje, ubezpieczenia”