Co i jak, wzory pism, nasze doświadczenia ...

Moderator: t90

Awatar użytkownika
hol1
Sierżant
Sierżant

Postautor: hol1 » 15 sty 2018, 6:59

Witam.
Moja Doka jest zarejestrowana jako auto ciężarowe , czy jest możliwość zmiany rejestracji na osobowe?
Pozdrawiam hol1

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Rejestracja

Postautor: dreg35 » 15 sty 2018, 17:46

z ciężarowego na osobowe da się nadal ale w wydaniu doki będzie kłopot... podjedź do swojej SKP i będziesz wiedział na pewno...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
krzysiekbs
Kadet
Kadet

Postautor: krzysiekbs » 15 sty 2018, 20:18

Nie wiem jak w doce ale ja u siebie w Multivanie mam przegrodę ale bez kratki i przerabiałem papierowo z cieżarowego na osobowy. dodawałem także kanapę tylną która była fizycznie ale nie było wpisu w dowodzie że pojazd jest 6 osobowy. Facet na stacji okręgowej wysłał mnie do specjalnego gościa który ma warsztat i uprawnienia do zmian konstrukcyjnych tam wystawił mi papier z treścią:
"W samochodzie dokonano zmian konstrukcyjnych polegajacych na demontażu przegrody odzielającej część pasażerską od bagażowej oraz montaż dodatkowej kanapy z pasami bezpieczeństwa i zagłówkami.Zmiana przeznaczenia z ciężarowego na osobowy 6 miejscowy."
koszt 100zł
potem odwiedziłem stacje okręgową gdzie Pan musiał wykonać parę zdjęć jak auto wygląda itp i wpisać do systemu
koszt także 100zł

WIem że doka to inny typ ale może komuś się przyda. pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 16 sty 2018, 5:33

właśnie kłopot doki że nikt się nie podpisze ani nie zdemontuje przegrody...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
hol1
Sierżant
Sierżant

Postautor: hol1 » 16 sty 2018, 7:16

Witam.

Ale ja w dowodzie mam wpisane 6 osób i nikt nie żądał żeby była jakaś kratka, kiedyś miałem Dokę w której dowodzie był wpis uniwersalne.
pozdrawiam hol1.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 17 sty 2018, 5:29

kiedyś były towarowo osobowe ale już nie ma... jeśli jest samochód ciężarowy i wpisane ilość osób to powinna być oddzielona przestrzeń bagażowa... dlatego sugeruje swoje SKP i tam się okaże co trzeba i można... jesli diagnosta Ci klepnie u UK wbije w dowód to tak będziesz miał aż następny nie zakwestionuje...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
PiotrekT3
Szeregowy
Szeregowy
Zodiac: Cancer

Postautor: PiotrekT3 » 05 mar 2018, 10:07

Witam,
Jestem właśnie na etapie rejestracji mojego VW T3 '87.
Wersja ciężarowa 3-osobowa 1.6D typ 251. Busik ma przednie siedzenia 1+2 a za nimi ściana grodziowa wysoka z okienkiem. Przedział towarowy jest do połowy przeszklony tj drzwi przesuwne i ściana na przeciwko nich oraz przeszklona tylna klapa.
Chciałbym dokonać zmiany na samochód 6 osobowy wyjecie grodzi i wstawienie kanapy lub foteli z pasami.
Ma ktoś z Was doświadczenie z przeprowadzenia takiej operacji w ostatnim czasie?
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 05 mar 2018, 13:49

Sam tego nie zrobisz ze względu na formalności papierkowe.Na wszystko musisz teraz mieć kwity.
Z tyłu musisz mieć oryginalne mocowania foteli i pasów bezpieczeństwa.No i okno na przeciwko drzwi suwanych.
Jak już będziesz miał kwit ze stacji uprawnionej do wykonywania zmian konstrukcyjnych pojazdu,to robisz rozszerzony przegląd i cieszysz się większym ubezpieczeniem OC. :amen:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
hol1
Sierżant
Sierżant

Postautor: hol1 » 05 mar 2018, 18:10

Witam.
Moje pytanie o zamianę rejestracji T3 Doka z ciężarowego na osobowe jest już nieaktualne.
Do tej pory auto miałem ubezpieczone w warcie z opłatą 1150 zł , ponieważ kończył się okres ubezpieczenia warta przysłała mi nową kalkulację opłat , w związku z tym że jestem długoletnim klientem warty to oni w nagrodę dają mi specjalne preferencje , i mam zapłacić tylko 1250 zł jako że mam auto ciężarowe
Dla spokojnego sumienia postanowiłem drogą losową sprawdzić koszty u innego ubezpieczyciela, trafiło na Link 4 .zadzwoniłem do firmy i miły Pan zrobił mi kalkulację ubezpieczenia: wyszło 695 zł. Wniosek ? trzeba szukać , i nie nabierać się na czułe słówka.
ps.
Jeżeli auto nie jest użytkowane jako zarobkowe, to nie ma wpływu na wysokość opłaty, czy jest zarejestrowane jako ciężarowe względnie osobowe przynajmniej w Link 4.
pozdrawiam hol1.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 05 mar 2018, 21:24

Dobrze wiedzieć,bo w Maju chyba wychodzi mi ubezpieczenie,ale zamim ubezpieczę to muszę się zorientować czy czasami nie wyjdzie taniej mi na żółte blachy przestrzelić.Miał bym z bańki przynajmniej ubezpieczenie i płacił bym OC tylko za miesiące w których faktycznie wykorzystuję samochód.Na Upadlinę :beee: sie busem nie wybieram dla własnego i samochodu dobra.
Nie chciał bym go w opałce przywieść.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
PiotrekT3
Szeregowy
Szeregowy
Zodiac: Cancer

Postautor: PiotrekT3 » 20 mar 2018, 12:19

Zdania diagnostów co do zmiany liczby miejsc są mocno podzielone.
Ja w swoim VW T3 (do połowy przeszklonym) wymontowałem ściankę grodziową i zainstalowałem środkową kanapkę z caravelli.
Operacja od zakupu kanapy (z oryginalnymi mocowaniami, pasami i zagłówkami), wstawienia, demontażu ściany (a w zasadzie jej górnej części) i wizycie na Stacji Kontroli Pojazdów trwała ok tygodnia.
Mam w garści dokumentację z "przebudowy" auta i dodatkowe badanie techniczne z wprowadzoną zmianą (od uprawnionego diagnosty), teraz wizyta w Wydziale Komunikacji. :-)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 20 mar 2018, 18:32

Jeśli diagnosta klepnął to w wydziale komunikacji bez gadania powinni wbić w dowód i papiery.

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Przeglądy, rejetracje, ubezpieczenia”