Wypowiedzenie ubezpieczenia

Co i jak, wzory pism, nasze doświadczenia ...

Moderator: t90

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia

Postautor: t90 » 07 mar 2012, 13:23

Marek, napisz pisemko, niech się ktoś "mundry" ustosunkuje. Gwarantuję Ci, że odpowiedź dostaniesz tak wypełnioną znaczkami typu §, że będziesz musiał pójść do dobrego prawnika, żeby to wytłumaczył.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 07 mar 2012, 18:57

Czyli nie pozostaje nic innego ,jak w przypadku gdyby się doczepili o nie zapłacone OC,zaskarżyć decyzję do KE .Nie wolno poza miejscami do tego przeznaczonymi demontować pojazdów,ale jak ja mam samochód który wymaga czasochłonnego i nie raz bardzo drogiego remontu ,to jeżeli nim nie jeżdżę to dla czego mam płacić im haracz???. :hmm: :beee:Przecież taka interpretacja przepisów doprowadzi do tego ,że następne pokolenia samochód z naszych czasów ,będą mogli pooglądać w muzeum.A apropo właśnie muzeów samochodowych.Czy oni też płacą ubezpieczenie od każdego eksponatu??. :beee:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major
Zodiac: Aquarius

Postautor: TrolowózMarki » 07 mar 2012, 19:29

:hi: właśnie masz racje siatkon niedlugo jeszcze będziemy płacić za tlen,ale nie moge zrozumieć dlaczego jest taki chory system że musisz płacic za coś czego niema,towarzystwa ubezpieczeniowe to jak mafia,oni każą ty płacisz :dizzy:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maro
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: maro » 07 mar 2012, 20:08

ja mam podobny numer - chce kupic busa od osoby która ma go nieopłaconego u siebie ponad rok,w urzedzie komunikacji powiedzieli ze mam dostarczyć dowód rej. karte pojazdu jak wydana i :blink: [powiedziałem ze samochód kupuje od ukraińca który kupił auto od polaka ponad rok temu,zaczął go remontowac,nieskończył,kończy mu się teraz pobyt w polsce i wyjeżdza na ukraine,a auto chce sprzedać niedokończone,niby niejeżdzące{tak naprawde jeżdżące} ,a ja chce kupic bo cena dobra-mam dostarczyc umowe ukraińca z polakiem od którego kupił,i umowe moja i ukraińca.OC ma byc opłacone w dniu mojego kupna wózka,potem przegląd i do urzędu komunikacji ze wszystkim i nie ma problema-pomocny jest w momencie zawierania umowy OC przepis ze uraińcy nie maja obowiązku płacenia OC u nas w kraju.I TYLE :grin: Najprostrzy i sprawdzony sposób-inne akcje o nieopłaconych busach wymagają logicznego odwrócenia i dopasowania opisanych faktów do swojej sytuacji.czyli nie płacisz 2 lata szukaszsłupa, i dalej... :good: mam nadzieje że sie wszystkim rozjaśniło. :mrgreen:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 07 mar 2012, 20:29

Tiaaa.Tylko skąd brać tyle tych słupów. :scratch:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maro
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: maro » 12 mar 2012, 13:14

no i słup słupowi nierówny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 19 maja 2014, 19:53

Szperając po necie znalazłem Taką Ciekawostkę

Czy kary za brak ubezpieczenia OC komunikacyjnego ulegają przedawnieniu?
Drukuj
Roszczenia takie ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia dokonania kontroli, nie później jednak niż z upływem 3 lat od ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym nie spełniono obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego. Są jednak sytuacje, które przedłużają ten termin. Bieg przedawnienia jest bowiem przerywany przez:

1) każdą czynność organu egzekucyjnego podjętą w celu wyegzekwowania opłaty,

2) uznanie przez zobowiązanego niespełnienia obowiązku ubezpieczenia i dochodzonej w związku z tym opłaty (np. przyznanie się, że nie spełniliśmy tego obowiązku),

3) wszczęcie postępowania przed sądem powszechnym w sprawach ustalenia istnienia bądź nieistnienia obowiązku ubezpieczenia,

4) zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Czyli można obejść to koślawe prawo zbójeckie. :clap:

Odpowiedź na pytanie przygotował r.pr w BRU Aleksander Daszewski, uzupełnień

http://rzu.gov.pl/czesto-zadawane-pytan ... iu___20237

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Przeglądy, rejetracje, ubezpieczenia”