Wypowiedzenie ubezpieczenia

Co i jak, wzory pism, nasze doświadczenia ...

Moderator: t90

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Wypowiedzenie ubezpieczenia

Postautor: t90 » 19 sie 2010, 9:49

Jak wiemy, prawo w Naszym kraju jest nie tyle ułomne, co faworyzujące korporacje. Czy to dobrze czy źle, jest tematem na zupełnie inną dyskusję. Jednym z takich "kwiatków" jest obowiązek posiadania OC (ok, to nie jest kwiatek) a w szczególności automatyczne przedłużanie polisy przez ubezpieczyciela, i to bez względu czy właściciel pojazdu wykupił polisę w innym TU czy też nie. Oznacza to, że właściciel będzie musiał opłacić dwie różne składki u różnych ubezpieczycieli. Aby obronić się przed tym problemem należy wysłać do byłego ubezpieczyciela wypowiedzenie umowy (wzór w załączeniu). Warto też poprosić byłego ubezpieczyciela o zaświadczenie o posiadanych zniżkach. Taki dokument może się przydać. Towarzystwa już zaczynają prosić o takie dokumenty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kazimierzvwfan
Szeregowy
Szeregowy

Re: Wypowiedzenie ubezpieczenia

Postautor: kazimierzvwfan » 17 paź 2010, 15:45

Równie ważna jest data wypowiedzenia, którą trzeba dokonać co najmniej jeden dzień przed końcem polisy.
Najlepiej zrobić to u pośrednika, bo wtedy nie ma problemu z datą.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 07 lut 2012, 10:19

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Cancer

Postautor: UkaszS2 » 07 lut 2012, 21:50

A czy ktoś sie orientuje czy jest jakiś "tajny" sposób niepłacenia za OC. Mam auto, które stoi już dłuższą chwilkę i jeszcze ze 2 lata postoi i mam już dosyć płacenia. Czy jak wypowiem umowę to muszę mieć ciągłość? A co jak później pójdę do innego towarzystwa. Dodam, że jest możliwość zmiany właściciela w kwitach, czyli obecny właściciel może oznajmić że sprzedał, a czy nowy od razu musi zapłacić za auto bez przeglądu?
Pozdrawiam!

Łukasz, Szklarska Poręba
Lubię jeździć swoim busikiem...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
domiiik
Porucznik
Porucznik

Postautor: domiiik » 07 lut 2012, 22:19

Jeśli wypowiesz umowę i nie zawrzesz nowej, jest duże ryzyko, że UFG przyfasoli karę. Mam podobny problem i jedyne legalne wyjście to go sprzedać, lub zezłomować..mnie osobiście ani jedno,ani drugie nie pasuje.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 08 lut 2012, 0:14

A no właśnie, sprzedać ani zezłomować nie ma opcji. Ale myślałem że może ktoś potwierdzi plotkę, że "kupujesz" auto od członka rodziny, w wydziale komunikacji nie mogą auta zarejestrować bo nie ma przeglądu, tak jak nie można zapłacić OC bo badanie techniczne potrzebne. Pytanie tylko jak długo można się z tym tak przepychać. Czy jak po przykładowo po dwóch latach zechce mi sie już zarejestrować auto to czy się jakaś franca nie przyczepi. Niby jest 30 dni na to, ale jak auto załóżmy do remontu to w 30 dni nie zrobimy badania technicznego. Ciekawe co prawo na to, a i jak można sobie z tym poradzić nie łamiąc go. Czy to bardziej zależy od życzliwości pani w wydziale komunikacji...

Łukasz, Szklarska Poręba

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Aries

Postautor: siatkon » 09 lut 2012, 21:16

mnie przychodzi jeden myk do głowy.
Sprzedać osobie zameldowanej w innym kraju. W Niemczech nie ma obowiązkowego OC, potem odkupić.
Ciekawi mnie co urzędasy na takie obejście powiedzieliby??

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 09 lut 2012, 22:14

To tak jakby go całkiem wyrejestrować, a później żeby zarejestrować ten sam bałagan co ze sprowadzonymi, jak nie gorzej.

Łukasz, Szklarska Poręba

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 10 lut 2012, 8:11

Dać zapytanie do wydziału zobaczymy co odpiszą , że czas remontu dwa lata i auto nie będzie używane :)

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Tygryscb
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Aquarius

Postautor: Tygryscb » 10 lut 2012, 11:07

Nie ma OFICJALNEGO (samochód osobowy do 3,5T) wyjścia z tej sytuacji w Polsce. Możesz wyrejestrować samochód powyżej 3,5 T - 80 zł o kosztuje tylko nie wiem czy i tak nie ma jakich składek czy nie trzeba tego ponawiać co miesiąc.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maruch
Porucznik
Porucznik
Zodiac: Aquarius

Postautor: maruch » 11 lut 2012, 11:48

siatkon pisze:mnie przychodzi jeden myk do głowy.
Sprzedać osobie zameldowanej w innym kraju. W Niemczech nie ma obowiązkowego OC, potem odkupić.
Ciekawi mnie co urzędasy na takie obejście powiedzieliby??

Za okres od czasu opłacenia ostatniej składki do czasu sprzedaży do Niemiec i tak trzeba będzie zapłacić.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 15 lut 2012, 18:48

Może znajdę chwilkę i podjadę osobiście do wydziału komunikacji albo ubezpieczalni jakiejś, od razu dam znak co i jak.

Łukasz, Szklarska Poręba

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 21 lut 2012, 22:27

Krótko mówiąc jest przepis,tyle że nie do końca respektowany ,ponieważ jest nie zgodny z konstytucją.Ja mam sporo takich samochodów na koncie .Niestety większością z nich się już dawno ogoliłem.Najlepiej jak byś miał koniec przeglądu.Nie masz przeglądu ,nikt Ci go nie ubezpieczy,a skoro nie ubezpieczy,to wypowiadasz umowę.Teraz w dodatku jest tak ,że masz obowiązek w tym samym dniu zawrzeć nowe ubezpieczenie w którym je wypowiadasz. :heristical:
Najlepsze jest to ,że nawet nie zezłomujesz takiego auta jak nie ma co najmniej 30 dni ważnego ubezpieczenia.
Ciekawi mnie też moja sprawa,bo już rok zalegam z ubezpieczeniem na samochód,który jak stara umowa się kończyła ,zabrało mi dowód rej.za stan techniczny.Kwit mam .Towarzystwo,ani posrednik nie raczyli nawet się pofatygować ,żeby mnie powiadomić.Teraz mam w Marcu kolejną ratę i ciekaw jestem miny pani jak dowie się że w tył cały rok jest zaległe ubezpieczenie,na dodatek niema dow.rej.pojazdu.

Polska to jest taki ciekawy kraj.... :lollol:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 05 mar 2012, 21:24

A ja się wybrałem do PZU. I co ciekawe ubezpieczenie OC jest nazwane "ubezpieczeniem za posiadanie pojazdu". Miła pani w okienku powiedziała, że nie ma najmniejszego problemu, żeby ubezpieczyć auto bez badania technicznego. Ale wyjaśniłem tej miłej pani o co chodzi, na co ona ze zrozumieniem problemu powiedziała, że w świetle polskiego prawa są tylko dwa sposoby niepłacenie. 1 sprzedaż 2 złomowanie. Jak nie zapłacimu OC to fundusz gwarancyjny może zapukać do drzwi właśnie w momencie ponownego zawierania umowy i ukarać nas mandatem o wysokości minimum (teraz nie pamiętam dokładnie ale) 80 lub 100% sredniej krajowej, czyli niemało i żadna to bedzie oszczędność. Jeszcze do wydziału komunikacji się wybiorę, ale daleko mam i nie za bardzo po drodze jak sie gdzieś przemieszczam.
Pozdrawiam.
Aha, co do płacenia za OC to za moje stojące auto płaciłem 380zł za pół roku w PZU, teraz znalazłem ubezpieczenie gdzie za cały rok zapłaciłem 452 i szczęśliwy jestem jak cholera. I już w czerwcu kupuję tam też na busika :)

Łukasz, Szklarska Poręba

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 05 mar 2012, 22:53

Dostałem wycenę na Multivana 625zł za rok. Warszawa czyli najdroższa strefa.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 06 mar 2012, 6:38

A ja w grudniu za Weste w Link4, 530zł,i dostałem jeszcze talon na gorzałę za 40zł.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
evo93
Chorąży
Chorąży

Postautor: evo93 » 06 mar 2012, 16:14

w 2008 wpada do mnie kontrola Urząd Celny .Mam 2 samochody nie wyrejestrowane i bez opłaconego ubezpieczenia OC. To nic że auta nie mają silników skrzyń biegów i na podwórku.Przychodzi tydzień temu list że w związku z Kontrolą UC w tym 2008 roku zgodnie z ustawą ubezpieczeń OC są obowiązkowe zgodnie z tym i tym paragrafem a w momencie kontroli auta nie były ubezpieczone masz zapłacić 3800 zł.
no i pozamiatane.

Volkswagen T3 Multivan 1986 r .
Volkswagen T3 Prawie Westa 1987 1.6TD + 3h .
Volkswagen T3 DOKA 1989 1.7D .
Volkswagen T3 Pocztowiec 1992 r 1.7D .
GG:7032529 Tel. 726508868 ev0lution1@o2.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 06 mar 2012, 21:36

To i tak Cie tanio podliczyli. Ja kiedyś za brak OC dostałem odpowiednik dzisiejszych 7000 :(
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: siatkon » 06 mar 2012, 21:59

evo93 pisze:w 2008 wpada do mnie kontrola Urząd Celny .Mam 2 samochody nie wyrejestrowane i bez opłaconego ubezpieczenia OC. To nic że auta nie mają silników skrzyń biegów i na podwórku.Przychodzi tydzień temu list że w związku z Kontrolą UC w tym 2008 roku zgodnie z ustawą ubezpieczeń OC są obowiązkowe zgodnie z tym i tym paragrafem a w momencie kontroli auta nie były ubezpieczone masz zapłacić 3800 zł.
no i pozamiatane.

Ja tam bym poszukał jakiegoś słupa... Łotysz Litwin Ukrainiec Niemiec.
Każdy obcokrajowiec możne kupić auto i jemu nic nie zrobią za brak OC.... pomimo że go jeszcze z Polski nie wywiózł. To akurat jest dobry przykład, jak Polak jest we własnym kraju dyskryminowany.
Tak poza ,to dziwne, sami tak wpadli? czy ktoś ich "pokierował??
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 7:41 przez siatkon, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
evo93
Chorąży
Chorąży

Postautor: evo93 » 06 mar 2012, 22:26

Umowa mogła by wejść w rachubę ale wtedy nie spodziewaliśmy się takiej akcji . Znalezienie wszystkich dokumentów to tam to taki chaos był że szok. A sprawcą tej kontroli prawdopodobnie była sąsiadka , która mieszka 2 numery dalej ale pytanie tylko po co ? Najgorsze jest to że chyba trzeba będzie za to zapłacić. I za miast na busika który stoi i czeka pójdzie w takie bagno.

Volkswagen T3 Multivan 1986 r .
Volkswagen T3 Prawie Westa 1987 1.6TD + 3h .
Volkswagen T3 DOKA 1989 1.7D .
Volkswagen T3 Pocztowiec 1992 r 1.7D .
GG:7032529 Tel. 726508868 ev0lution1@o2.pl

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 06 mar 2012, 22:43

:fright: :scared: To ja zaczynam sie modić. :amen: .Mam tyle wraków,znaczy klasyków żecz jasna że jak mnie podsumują,to do końca życia mnie nie będzie stać na to żeby spłacić to wszystko.No chyba że będę żył z 500 lat,a biorąc POd uwagę wiek emerytalny,nie chybnie trzeba będzie stać się żółwiem.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 06 mar 2012, 23:27

No niestety ,nie ma odwołania od funduszu gwarancyjnego :shock:

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: siatkon » 07 mar 2012, 7:52

Do funduszu gwarancyjnego należałoby napisać zapytanie, do jakiego momentu samochód jest samochodem???!!
Skoro samochód nie spełnia swoich funkcji i jest zdekompletowany, to nie powinien być traktowany jako samochód. Wrak samochodu nie jest samochodem, a trup nie jest żywym. Dobrze ze nie trzeba płacić podatku od zmarłych przodków!!
Tą ustawę należałoby zaskarżyć... Nawet do tego bym się dorzucił, W moim przypadku nie ma pretekstu...
Poszukaj jakiegoś prawnika...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 07 mar 2012, 9:40

Samochód jest sanochodem dopóki jest zarejstrowany .

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: siatkon » 07 mar 2012, 11:37

Zgodnie z tym co piszesz. Jak kupię samochód a go nie zarejestruję to nie jest on samochodem.
W wielu krajach samochód jest wyrejestrowany i wyłączony z obowiązkowego OC w momencie gdy skończy mu się przegląd, gdyż nie spełnia swoich funkcji. tak samo gdy bierze udział w wypadku. Zwykle OC naliczane jest miesięcznie - bo z jakiej racji płacę w Polsce za coś czego nie skonsumowałem Rok do przodu!!! i ktoś obraca moimi pieniędzmi!!
Obowiązek złomowania pojazdów, to naruszenie prawa dowolnego dysponowania swoją własnością. Mam go prawo postawić w ogródku byleby nie zanieczyszczał środowiska, ale na to są osobne przepisy.
Nigdzie takich paranoi ubezpieczeniowych jak w Polsce nie ma!!!
Ostatnio dzwoniłem do Wydziału Ochrony Srodowiska z zapytaniem o zwrot opłaty recyklingowej, gdyż samochód zakupiony w Norwegi zamierzam wywieźć z powrotem do Norwegii. więc tam poddany zostanie recyklingowi.
A oni do mnie - my nie przewidujemy zwrotów, my te pieniądze potrzebujemy na budowę stacji recyklingu i usuwanie starych nie opłaconych złomów z ulic!!
Ja do niego: z jakiej racji wy za moje pieniądze usuwacie inne samochody z drogi ja płacę za recykling mojego samochodu.
Nabrali wody w usta i odesłali do departamentu Ochrony środowiska z zapytaniem.
Dwoniłem do nich i strasznie się jąkali nie potrafili uzasadnić powodu zatrzymania opłaty recyklingowej, Zasłaniali się tym że nie mają takich procedur, jednak dostać od nich swoje ciężko będzie.
Krótko mówiąc Złodziejski system!!!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Przeglądy, rejetracje, ubezpieczenia”