Remont blachy

Co i gdzie naprawić, gdzie kupić. Opinie te dobre i złe.

Moderator: t90

Awatar użytkownika
jajanko
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Pisces

Re: Remont blachy

Postautor: jajanko » 27 mar 2015, 16:27

wezuwiusz3 pisze:Rzeby dobrze zrobić to trzeba by było rozebrać busa do najdrobniejszego elementu i od nowa go złozyć.
Proces gnicia lub rdzewienia samochodu jak kto woli zaczyna sie nie od spodu czy w nadkolach a w zakładkach blachy,gdzie następuje kondensacja pary,na łączeniach ,zgrzewach.Sam próg od strony drzwi suwanych jest złożony z kilku warstw blachy nałożonej jedna na drógą i zgrzanych punktowo.Ruda tam jest szczęśliwa.Ja u siebie to wycinałem i wstawiałem zamiast kilka warstw cienkiej blachy ,jedną 3 mm.
Czy ja swojego zrobiłem dobrze??,oczywiście że nie.W miesiąc czasu to można tylko połatać samochód ,a nie zrobić blacharkę w oldtimerze,a za czasem ida koszta,więc szanowny panie kolego ,jak płacisz tak wymagaj.Nasze busy to nie nowe samochody,gdzie dopiero zaczyna sie proces korozji.W naszych furach ruda jeżdziła zanim my zaczęłliśmy nimi jeżdzić.Ile wytrzyma po robocie??Tak długo jak będę robił przy nim poprawki i zabezpieczał ewentualne objawy korozji,oraz konserwował .
Na załączonym zdjęciu widać jak to wygląda na przykładzie fragmentu budy z zastavy 750

Ja sie zastanawiam nad całkowitym obłożeniem wszelkich blach warstwą laminatu epoksydowego. Robiłem takie zaprawki w innych samochodach i musze powiedziec, ze byłem mocno zdziwiony trwałoscią tak zrobionej czesci. Z reguły do konca zywota samochodu był spokoj z takimi miejscami.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 27 mar 2015, 17:18

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 27 mar 2015, 21:44

jajanko pisze:
wezuwiusz3 pisze:Rzeby dobrze zrobić to trzeba by było rozebrać busa do najdrobniejszego elementu i od nowa go złozyć.
Proces gnicia lub rdzewienia samochodu jak kto woli zaczyna sie nie od spodu czy w nadkolach a w zakładkach blachy,gdzie następuje kondensacja pary,na łączeniach ,zgrzewach.Sam próg od strony drzwi suwanych jest złożony z kilku warstw blachy nałożonej jedna na drógą i zgrzanych punktowo.Ruda tam jest szczęśliwa.Ja u siebie to wycinałem i wstawiałem zamiast kilka warstw cienkiej blachy ,jedną 3 mm.
Czy ja swojego zrobiłem dobrze??,oczywiście że nie.W miesiąc czasu to można tylko połatać samochód ,a nie zrobić blacharkę w oldtimerze,a za czasem ida koszta,więc szanowny panie kolego ,jak płacisz tak wymagaj.Nasze busy to nie nowe samochody,gdzie dopiero zaczyna sie proces korozji.W naszych furach ruda jeżdziła zanim my zaczęłliśmy nimi jeżdzić.Ile wytrzyma po robocie??Tak długo jak będę robił przy nim poprawki i zabezpieczał ewentualne objawy korozji,oraz konserwował .
Na załączonym zdjęciu widać jak to wygląda na przykładzie fragmentu budy z zastavy 750

Ja sie zastanawiam nad całkowitym obłożeniem wszelkich blach warstwą laminatu epoksydowego. Robiłem takie zaprawki w innych samochodach i musze powiedziec, ze byłem mocno zdziwiony trwałoscią tak zrobionej czesci. Z reguły do konca zywota samochodu był spokoj z takimi miejscami.

Tia.Mam takiego maluszka,też chyba ktoś robił laminatem epoksydowym ,bo nawet magnes nie chce się dobrze trzymać.Strach mnie zbiera jak podejdę do tego tematu z piaskarką co z tego mi pozostanie,bo.Zaczyna już w niektórych miejscach pękać i wyłazi konserwacja.Znaczy to nie mniej ni więcej ,że pod tym laminatem blachy niet a niet.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jajanko
Kapitan
Kapitan

Postautor: jajanko » 28 mar 2015, 14:03

wezuwiusz3 pisze:
jajanko pisze:
wezuwiusz3 pisze:...

Tia.Mam takiego maluszka,też chyba ktoś robił laminatem epoksydowym ,bo nawet magnes nie chce się dobrze trzymać.Strach mnie zbiera jak podejdę do tego tematu z piaskarką co z tego mi pozostanie,bo.Zaczyna już w niektórych miejscach pękać i wyłazi konserwacja.Znaczy to nie mniej ni więcej ,że pod tym laminatem blachy niet a niet.

Wiem, ze blacha i tak skoroduje, bo to blacha. Ale ja się tak zapytam dosc przekornie: a po co mi w ogole ta blacha, skoro laminat też dobrze trzyma?
Z blachą zawsze są problemy, a to nie ocynkowana, a to pokiereszowany ocynk, a to koroduje, a to łaczenia korodują, a to robia burchle, a to trzeba to raz w roku zabezpieczyc przed zimą, no ciągle coś. A ona i tak zgnije, jak nie za 2 lata to za 5.
A tak to chociaz laminat z zewnątrz bedzie dobrze wyglądał, bo jemu "zwisa" kwaśne srodowisko mixu soli drogowej i piaskowania spod kół.

Marzy mi się T3 zrobiony jak Trabant, Cały wierzch z plastiku albo cały powleczony czymś takim jak na tym linku powyzej z X-Line.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 28 mar 2015, 16:56

Może była by to dobra alternatywa żeby zrobić płaty zamiast z blachy ,to z laminatu i wmontować zamiast pałaci blach ,pałacie laminowane. :scratch:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 28 mar 2015, 17:47

Panowie tak czytam , czytam i czytam i tak myślę , że dobrze się dzieje, że nie jaram z Wami tego towaru. Nie chciał bym mieć ani jeździć busem z laminatu :nea:

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jajanko
Kapitan
Kapitan

Postautor: jajanko » 29 mar 2015, 0:06

vwik pisze:Panowie tak czytam , czytam i czytam i tak myślę , że dobrze się dzieje, że nie jaram z Wami tego towaru. Nie chciał bym mieć ani jeździć busem z laminatu :nea:

Nie wiem jak Wezuwiusz, ale ja tak juz bez palenia towaru tak gadam ;-)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 29 mar 2015, 16:48