Diesel + denaturat= ???

Rodzaje paliw, olejów. Do czego używać i jak. Opinie o stacjach benzynowych i gatunkach paliw.

Moderator: t90

Awatar użytkownika
Krzychbus
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Cancer

Diesel + denaturat= ???

Postautor: Krzychbus » 05 gru 2010, 18:24

Witam
Dostałem od Waldka ciekawy link co się dzieje po dodaniu dynksu do ropy :shock:
http://tdi.pl/forum/index.php?topic=2984.0

Szukasz części do busa dzwoń 502 473 992

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
KASIA64
Sierżant
Sierżant
Zodiac: Cancer

Re: Diesel + denaturat= ???

Postautor: KASIA64 » 07 gru 2010, 8:55

Ale ...... zawsze można dolac 2-3 litry czystej wachy na zbiornik ON :) ..... bo o ile kasa nie jest aż tak wtedy ważna , o tyle na pewno spokojnie do Domku dojedziemy bez powikłań silnikowych. To oczywiście wyjście awaryjne z braku innych ropomieszlnych specyfików z półki sklepowej :)

Pozdrawiam.

Golf III Syncro TDi , T3 Caravelle ( 1Z) Syncro . Tel 530-767-061. GG 3924459

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 07 gru 2010, 9:13

Albo nalać dobrej ropy.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Aries

Postautor: siatkon » 07 gru 2010, 11:19

Denaturat dodawao sie aby usunac wode z baku, ale to mialo sens przy benzynie diesle maja filter z odstojnikiem wody...

Witam wszystkich starych znajomych.
aktual tel 788235135 lub +4746264945

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major
Zodiac: Aquarius

Postautor: TrolowózMarki » 07 gru 2010, 19:35

jak w temacie co do ropy to nie tankujcie w tesco przy stalowej wczorej tankowałem i zaczoł prychać i gasnąć dolewam dodatek do ropy i dalej to samo :drinks:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
misiek_81
Sierżant
Sierżant
Zodiac: Leo

Postautor: misiek_81 » 27 maja 2014, 17:35

Stary kotlet, ale...
Na Auchan we Wrocławiu załatwiłem świeżo zregenerowaną pompę - zalałem 20 litrów ropy na puściuteńki bak (na świeżo zregenerowanej pompie zrobiłem może 10km do stacji Auchan na Bielanach). Po zalaniu i dojechaniu do domu ~80km busik zaczął przygasać na wolnych obrotach, a następnego dnia nie szło go uruchomić... Po wyeliminowaniu wszystkich innych możliwości, zdjęliśmy pompę i do pompiarza na reklamację... Pierwsze Jego słowa to 'ktoś tu nalał opałówy'. Jak mi pokazał co było w filtrze i pompie, to zdębiałem... Wszystko zaklejone, pompa do rozbiórki i czyszczenia... A to co zostało zlane z baku, bardziej przypominało zapachem pokost niż olej napędowy - od tamtej pory tylko verva. I nigdy więcej Auchan.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 27 maja 2014, 18:11

Opałówka nie jest taka zła.Nasze maszyny wszystko potrafią przepalić.Gorzej się ma sprawa z tymi nowszymi silnikami TDI.Temu nie dogodzisz.Ja jeżdżę na opałówce i sobie nie narzekam.Fakt że trzeba częściej zmieniać filter paliwa,ale jak często??.Zrobiłem ponad 5tysi i jeszcze nie zmieniałem.Auto dynamiczniejsze niż na ON,Zalałem się ON jak jechałem na spocik majowy w Bieszczady.Niech Wam VWik powie co się działo.
Samochód jeszcze górki nie widział,ale już ją czół,mieszałem biegami jak dziad w torbie.Pierwsze wnioski były takie że filtr powietrza,bo był i jest nadal lekko zmęczony życiem,ale jak po powrocie dolałem opałówki,to motorek odżył.Może po trochu wina wtrysków,że paliwo lżejsze ,to nie robią takiego ciśnienia i różnica ciśnień miałą na pewno jakiś wpływ,dodatkowo brudny filter powietrza,ale generalnie w POlszewi mamy syf nie ropę.Miałem okazję kupić swego czasu ropę od Białoruskiego kierowcy.Ropa była jak woda przeżroczysta i jak polałem sobie po ręce,to nie tak jak nasza,że po wytarciu ma się suchą rękę,po tej była nadal tłusta. :hug:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 27 maja 2014, 18:56

oj raczej to nie był opał... przynajmniej nie w czystej jego postaci...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 27 maja 2014, 20:51

To pewnie były bakterie z ropy,taka brunatno żółta gęsta maż,trochę wody do ropy i czas pozwoli bakterii się rozmnażać ,musiałeś paliwo zaciągnąć z końcówki zbiornika.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jajanko
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Pisces

Postautor: jajanko » 24 sie 2014, 16:21

Akurat z racji pomieszkiwania na Warmii niedaleko Grzechotek mogę powiedziec jedno: obecna ropa zza ruskiej granicy to nie ta sama berbelucha co 10 lat temu. Od jakiegos czasu zalewam tylko ruską, jest lepsza od polskiej w kazdym wymiarze. Auto lepiej sie zbiera, ma kopa, prawie wcale nie dymi jak np. idzie pod górkę na obciązeniu. Auto jest wyraźnie cichsze. Ta ruska to wogole ma inny kolor, jest prawie bez barwy, polska jest żółta. Czesto sie zastanawiam co w niej jest, że po zalaniu shellowskiej ropy zaczynam tesknic do ruskiej.
A tak wogole to starsze silniki 1,6td spalą wszystko co tłuste, ze znajomymi od golfów 2 czesto się smiejemy, że jak bieda to i kostak margaryny wystarczy. Wystarczy to odrobinę pofiltrowac i lata jak głupi. W poprzednim silniku testowałem wynalazki ;-) Swego czasu gdzies sie doczytałem, ze na zachodzie rafinerie zaczynają skupowac przepalone oleje , zarówno silnikowe jak i schodzone smary. Dało mi to do myślenia.
Wiadomo było, że taryfiarze w starych mercedesach nie gardzą olejami roslinnymi np. po frytkach, wrzucają do baku podgrzewacz albo montują VW-wski filtr z podrzewaczem i z usmiechem na ustach latają całe sezony, ale że rafinerie skupują to było coś ciekawego. Doczytałem się, że czesto i gęsto sprzedaje się te oleje dodawane do olejów silnikowych ze względu na uszlachetnione pracą molekuły czyszczące normalnie zawarte w olejach. Nie wiem jaka jest proporcją traktują te domieszki ale słuchy noszą, ze może to sięgac nawet 35% . No ale to juz wiedza na inny temat. A wracajac do spalania.

Otóz okazuje się , że mozna zrobic ze starej wiertarki typu bułgar taka domową wirówkę do odwirowywania przepalonych olejów. Mozecie mi wierzyc, odwirowany olej silnikowy lekko rozcieńczony dyktą jest lepszy niz ON z certyfikowanej stacji benzynowej. Zbieramy to co zbierze sie na górze. Zółciuski, płynny, pachnący. Pompa rotacyjna kompletnie nie ma problemu z takim płynem. Zadnych odczuwalnych spadków mocy, dymienie na poziomie, ale nie zaobserwowałem wiekszego niz zwykle. Moze jest inny skład w "wydychanych" węglowodorach, ale ja niestety nie mam "nosa" do podłaczenia w a tym celu nie bede się puszczał do stacji diagnostycznej. Poza tym pocieszam sie, ze spaliny ropy to tez nie jest Channel No.5 wiec, jesli moje odwirowane troche wiecej tych weglowodorów do atmosfery wyemituje to chyba swiat sie nie zawali.

Niedawno wywaliłem stary tłumik, wyjąłem turbine do przeglądu, zlałem oleje i przyczysciłem silnik LIQUI MOLY Engine Flushem. Obrałem tłumik jak cebulę, nie znalazłem tam kilogramów sadzy której nalezałoby sie spodziewac po spalaniu czegos co logika zakazywała wlewac do baku. Turbina czysta, oski w porzadeczku, czysta, wirniki troche czarniejsze. Olej jak zwykle czarny jak smoła, gęstośc normalna, przyzwoita jak przystało na olej półsyntetyczny zmieniany co 15tys km.
Zamierzam ten stary silnik w najblizszym czasie wyremontowac (kapitalka) , wiec jesli znajdę coś ekstra na pierscieniach to dam znac (choc po pozostałych podzespołach to nie wydaje mi się, że gary mnie czyms nowym zaskoczą).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 24 sie 2014, 17:03

W On też masz różne cuda wianki dodawane,np.olej roslinny ,tylko że to wszystko ma akcycę i jest Kool.Wszystko bez akcyzy szkodzi silnikowi .
Jak wiem że bedę jeżdził landówkami,gdzie nasza kochana POlicja sie nie zapuszcza ze wzgledu na fascynujacy stan dróg ,to leję co mi w ręce wpadnie.Prócz dynksu oczywiscie. :grin:.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jajanko
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Pisces

Postautor: jajanko » 24 sie 2014, 21:54

wezuwiusz3 pisze:Wszystko bez akcyzy szkodzi silnikowi . :grin:.

O to to to :heristical:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Materiały pędne”