Jakie opony do busa??-indeks nośności

Czyli co nam przyjdzie do busa włożyć ...

Moderator: t90

Redaktor

Jakie opony do busa??-indeks nośności

Postprzez wezuwiusz3 » 22 maja 2013, o 17:23

]Na pewno często każdy z nas zastanawiał się jakie opony założyć do samochodu.Czy muszą być z indeksem C,lub wzmacniane??
Byłem wczoraj na badaniu technicznym i zadałem diagnoście takie właśnie pytanie,ponieważ na tyle mam z indeksem C,a z przodu mam zwyłe bez indeksu.
Sprawa ma się tak ,żę suma nośności wszystkich 4 kół nie może być mniejsza niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu.Trzeba zobaczyć ile jest wbite w dowód,podzielić przez 4 i sprawdzić wartości z indeksem.
Co ciekawe ,nie musi być podobno równej nośności na 4 koła.Z tyłu możę być większa wartość a z przodu na przykład niższa.
Ważne jest żeby po dodaniu czterech kół nie bytła wartość niższa niż MCP.

http://autocomplexbemowo.pl/opony/indeks-nosnosci-li/

Administrator

Re: Jakie opony do busa??-indeks nośności

Postprzez t90 » 22 maja 2013, o 17:47

wezuwiusz3 napisał(a):]Na pewno często każdy z nas zastanawiał się jakie opony założyć do samochodu.Czy muszą być z indeksem C,lub wzmacniane??
Byłem wczoraj na badaniu technicznym i zadałem diagnoście takie właśnie pytanie,ponieważ na tyle mam z indeksem C,a z przodu mam zwyłe bez indeksu.
Sprawa ma się tak ,żę suma nośności wszystkich 4 kół nie może być mniejsza niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu.Trzeba zobaczyć ile jest wbite w dowód,podzielić przez 4 i sprawdzić wartości z indeksem.
Co ciekawe ,nie musi być podobno równej nośności na 4 koła.Z tyłu możę być większa wartość a z przodu na przykład niższa.
Ważne jest żeby po dodaniu czterech kół nie bytła wartość niższa niż MCP.

http://autocomplexbemowo.pl/opony/indeks-nosnosci-li/

No przez niemcowo wolałbym nie jechać na innych oponach niż w rozmiarze i z C

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Redaktor

Re: Jakie opony do busa??-indeks nośności

Postprzez wezuwiusz3 » 23 maja 2013, o 16:17

Ciekawe jak się u nich w dojczlandzie te przepisy właśnie mają.

Powrót do Nowinki techniczne