Kłopoty z oryginalnym szyberdachem

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
kuka
Kadet
Kadet

Kłopoty z oryginalnym szyberdachem

Postautor: kuka » 14 cze 2015, 21:45

Witam! Mam Multivana z oryginalnym szyberdachem. Niedawno zaczęło mi się srogo lać do środka. Praktycznie po każdym deszczu, przy pierwszym hamowaniu woda cieknie mi z obydwu tylnych rogów otworu dachowego. Denerwujące jak cholera.. Zacząłem kombinować i pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to że nie mam obwodowej uszczelki. Sytuacja jest o tyle dziwna, że kupiłem auto niecały rok temu i do tej pory nie miałem żadnych kłopotów z przeciekaniem. Dlatego wydaje mi się, że sama uszczelka może nie rozwiązać problemu.. Chciałbym rutynowo przeczyścić kanały spływowe, ale za cholerę nie moge ich namierzyć.

Zwracam się z uprzejmą prośbą, czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie są te odpływy?

Jeżeli ktoś z Was ma schematy całej konstrukcji szyberdachu, to baaardzo bym był wdzięczny:))) Coś czuję, że trzeba będzie przeserwisować cały mechanizm

A i najważniejsze:) Gdzie mogę dostać tę cholerną uszczelkę obwodową, bo to tez okazuje się nie lada wyzwaniem?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Re: Kłopoty z oryginalnym szyberdachem

Postautor: magnum » 15 cze 2015, 9:57

Hej. odpływy znajdziesz na słupku B jak schylisz głowe i na słupku D najlepiej po wyjęciu czarnych kratek
zobaczysz rurki odpływowe
Z racji tej że nie masz futrzastej uszczelki to opdływy zatykają się liśćmi i kolkami
Wieść gminna niesie że ktoś kupił u niemca, ale tanio niebyło

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Nadwozie i jego wyposażenie”