Strona główna forum Technika Obsługa i naprawa Wyposażenie elektryczne Jaki akumulator

Jaki akumulator

Moderator: t90

Post 17 paź 2011, o 21:28
wezuwiusz3 Redaktor
Redaktor

:hi: wszystkich.Mam pytanie odnośnie akumulatora.Mam T3 1,6D i 55A alternator . Mam zamiar kupic nowy akumulator.Czy jest sens kupić aku ponad 70 Ah(myślałem nawet o 80A i 780 EN)/,czy 55 amperowy alternator poradzi sobie z doładowaniem tego akumulatora??Z drugiej strony przemawiał by fakt że potrzeba dużej mocy rozruchowej .Czy 540 EN jest wystarczające do rozruchu w zimie(bo tyle maja 55A akumulatory)sugerując się wydajnością alternatora (55A),czy po prostu kupić baterię z dużą mocą rozruchową i doładowywać co parę dni prostownikiem.Co byście mi poradzili?? :scratch:

Post 18 paź 2011, o 21:46
Grzegor Avatar użytkownika
Inżynier
Inżynier

Zawsze możesz zmienić alternator - to nie jest chyba taki problem .
pzdr
Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Post 19 paź 2011, o 16:34
domiiik Avatar użytkownika
Administrator
Administrator

Jeśli masz sprawną instalację el. i generalnie pali od strzała, to raczej większy niż 70Ah nie będzie potrzebny. Zależy jeszcze z ilu sprzętów korzystasz na postoju. W moim 1,9D miałem Boscha Silver S3 60Ah i nie ładowałem go ani razu na prostowniku. Sprawdź ładowanie, w razie czego zamiast pakować kasę w akumulator gigant wymienisz alternator. Jaką masz wersję tego busa?

Powrót do Wyposażenie elektryczne