Rozruch

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
stefan
Starszy Kapral
Starszy Kapral
Zodiac: Aries

Rozruch

Postautor: stefan » 30 maja 2016, 17:55

mam od jakiegos czasu problem z rozruchem silnika i coraz bardziej sklaniam sie, ze problem lezy gdzies w elektryce.

mam wymieniony rozrusznik i akumulator. po zimie (kiedy nie chcial palic cala zime) wymienione swiece i filtr paliwa. wczesniej przy innej okazji glowica silnika byla planowana. jak zapali to zero problemow. ale czasem nie chce zapalic. dzis np przejechalem nim 400km, zgasilem na 5 minut i nie chcial zapalic. wystarczylo lekko popchnac i zaskoczyl momentalnie z 2 biegu. a teraz sprawdzalem co godzine i odpala za pierwszym razem. podobnie bylo po wymianie swiec i filtra w zimie. trzeba bylo zapalic z pychu, ale potem przez 1,5 miesiaca wszystko bylo ok.

moze ktos mial taki problem lub ma jakies pomysly?

i mam pytanie o ten kabelek co idzie do pompy paliwa (podejrzewam ze to ona nie dziala). czy na nim powinno byc napiecie, jakie, kiedy, czy juz po przekreceniu kluczyka?
bo wtedy kiedy nie chce zapalic to silnik, kreci, idzie dym gdzies z tlumika a tak jakby paliwa nie podawalo lub jakby byl zalany (cos jak przy immobilajzerze w nowszych samochodach)

ewentualnie jeszcze ten przyspieszacz zaplonu w jakiej powinien byc pozycji czy linka naciagnieta w kierunku przodu czy odwrotnie.

z elektryka od zawsze mam problem, czesto nie dziala mi np radio, a jak gdzies skocze na wertepach to zadziala. wczesniej myslalem ze to zwarcia przy instalacji do 2 akumulatora pod siedzeniem ale to chyba nie to. wprawdzie nie pali mi juz bezpiecznikow od wentylatora, ale radio potrafi sie na jakis czas wylaczyc.

bylbym wdzieczny za info co mam posprawdzac (rozrusznik, akumulator, swiece, filtr mozna przyjac ze nowe)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Rozruch

Postautor: dreg35 » 31 maja 2016, 5:01

na elektrozaworze pompy 12V po stacyjce... po przekręceniu kluczyka nawet podczas kręcenia rozrusznikiem...
przyśpieszacz wyciągnięty rozruch łatwiejszy...
oprócz tego sprawdź czy masz prąd na świece jak nie chce zapalić...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Wyposażenie elektryczne”