dwie ważne sprawy

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
POWOLNIAK
Sierżant
Sierżant

dwie ważne sprawy

Postautor: POWOLNIAK » 30 paź 2016, 18:56

1. kontrolka od świec żarowych
Przy pierwszym odpaleniu kontrolka od świec świeci około 30 sec wiec wszystko w porządku ale po przejechaniu np 50 km ( wiec silnik gorący ) ,zgaszeniu i ponownym przekręceniu kluczyka kontrolka od świec znowu świeci około 30 sec tak jakby silnik był zimny .CO i gdzie mam sprawdzić ???
2. wskaźnik od tem. wody
kontrolka przy przekręceniu kluczyka miga więc ok ale wskaźnik dwa dni temu poległ i nie chce ruszyć :no2:
- kabelki na czujnikach są
-bezpieczniki ok :)
P1070579.JPG
czas je chyba zmienić na nowsze
-skrzynka bezpieczników w komorze silnika :scratch:
P1070581.JPG
po otwarciu "orginalnej" pokrywy od skrzynki :fright:

co mam zrobić w pierwszej kolejności :help:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Re: dwie ważne sprawy

Postautor: magnum » 01 lis 2016, 0:43

Sprawdz i oczysć te okrągłe złacze , 1. przekażnik niewidzi czujnika temp kabel niebiesko zielony(lecz niejestem pewien) 2.też jakiś niekontakt ,kabel żółty z czerwonym

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 01 lis 2016, 21:59

Kontrolka za każdym razem będzie Ci świeciła,w zależności jaki założysz przekażnik.Ten w puszce w komorze silnika.
Po odpaleniu powinna zgasnąć.Często jednak się zdarza ,że nie gaśnie ,bo nie czyta sygnału z rozrusznika.Nie znaczy to że przekażnik jest zepsuty.Takie właśnie są tanie podróbki z toprana.Zaopatrz się w używanego boscha.
Powiem ci lepszą ciekawostkę.U mnie świeci też przez 30 sek,po mimo że nie grzeje świec.Miałem dość już tego gówna i dorobiłem przełącznik ,tak że teraz sam sobie grzeję świece kiedy chcę i jak długo chcę.Nie zależnie od przekażnika.

Acha i jak byś wymieniał puszkę z bezpiecznikami ,to ja się na nią piszę jako pierwszy w kolejce do kupna.
Wczoraj wypaliła mi dmuchawa nagrzewnicy jeden styk w puszce z bezpiecznikami.Niby naprawione,ale lepiej ją będzie już wymienić na sprawniejszą,.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 02 lis 2016, 10:55

Wezu i znów jesteś w błędzie ! jak bedzie podpięty czujnik temp. to na ciepłym silniku skróci się czas grzania świec

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Wyposażenie elektryczne”