Jazda na światłach do jazdy w dzień.

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Jazda na światłach do jazdy w dzień.

Postautor: wezuwiusz3 » 09 sie 2018, 11:05

Widzę że długo już długo nikt i nic nie smarował na forum,więc może ja zacznę Mam takie pytanko.czy odczuliście może jakąś różnicę w zużyciu paliwa ,czy w przedłużeniu żywotności akumulatora montując i jeżdżąc na światłach dziennych (ledach).Czy w naszych busiorach montaż tych świateł sie sprawdza,tak jak to piszą w necie,że zużycie paliwa spada,że dłużej odbłyśniki wytrzymują i.t.p.??

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
krowa
Szeregowy
Szeregowy

Re: Jazda na światłach do jazdy w dzień.

Postautor: krowa » 17 sie 2018, 10:00

Nie wiem jak w busach, ale u mnie w samochodzie nie było jakichś bardzo dużych zmian żywotności akumulatora i chyba jednak bezpieczeństwo jest większe niż używanie jakichś ledów. A jakich używasz żarówek w swoim pojeździe? Ja muszę za niedługo wymienić oświetlenie, bo trochę słabo oświetla mi drogę i muszę chyba wyczyścić klosze. Muszę zamówić coś nowego ze sklepu internetowego https://www.ucando.pl/k/zarowki/U1702, ale nie wiem, na co się zdecydować.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 21 sie 2018, 20:13

No właśnie mam 55 zwykłe.Wieczorem to lepiej by było założyć dwie lampki naftowe.Było by więcej światła niż teraz.
Mało się przemieszczam wieczorami,więc na razie jeżdżę,ale też muszę pomału rozglądać się za kloszami H4

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 22 sie 2018, 19:52

W tak starym rechocie to każde odciążenie aku bedzie mu na +, tylko jak ledy to tez z wyższej półki ! a nie te za dyche ,bo poprostu ich niewidać i można zapomnieć o włączniku swiatel ; )

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 23 sie 2018, 21:40

magnum pisze:W tak starym rechocie to każde odciążenie aku bedzie mu na +, tylko jak ledy to tez z wyższej półki ! a nie te za dyche ,bo poprostu ich niewidać i można zapomnieć o włączniku swiatel ; )

Nie koniecznie.Ja kupiłem za 15 zł i świecą bardzo jasno i już mają wyciągnięte 3 kabelki żeby podłączyć pod światła mijania.
Na opakowaniu pisze że mają wbudowany przekażnik,a to jest zrobione na zasadzie tzw.przechodówki.Podobnej do przechodówek stosowanych na klatkach schodowych w domach,gdzie zapala się np.światło na dole i gasi je na górze,lub odwrotnie.Prosty układ sterowany 2 plusami.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 06 wrz 2018, 19:32

Tak tylko chciałem zauważyć, że nawet najdroższe ledy świateł mijania nie mają homologacji ... Dopiero ledy CREE mają odpowiednią intensywność ale też wymagają przetwornika na który niekoniecznie jest miejsce za reflektorami.

Dobry LED, który mógłby zastąpić H4 kosztuje kilkaset złotych ... nie 15. Tak naprawdę wystarczy kupić dobre żarówki. Taki "PRO TIP" żarówki też z czasem wymagają wymiany, nawet jeśli się nie przepalą.

Wezu, ależ Ty masz pomysły.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 08 wrz 2018, 19:13

Marek ,ale piszesz o żarówkach ledach do świateł mijania czy ledach do jazdy w dzień?.Jak założyłem takie
https://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzi ... YjgwYzU%3D

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Wyposażenie elektryczne”