Kupno busa

... całą reszta najróżniejszej tematyki.

Moderator: t90

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant
Zodiac: Leo

Kupno busa

Postautor: lopez66 » 24 kwie 2012, 9:10

Witam serdecznie.Jak juz pisalem w odpowiednim dziale zamierzam kupic busika,najchetniej podwyzszonego typu westwalia.Bus ma sluzyc do sporadycznych wyjazdow na dluzsze trasy raz,moze dwa razy w roku.Temat nie jest na juz wiec to nic pilnego ale chcialbym przedtem dowiedziec sie co nieco co kupic,jaki silnik,rok i takie tam szczegoly z racji tego ze jestem kompletnym laikiem w tym temacie.Posiadam t4 ale to inna bajka :) Mieszkam w Danii i tu szukam powoli jakis ciekawych ofert aczkolwiek na aledrogo w pl tez cos mozna ciekawego wychaczyc.Na pewno ma to byc dieselek gdyz spalanie odgywa tu niemala role.Prosze o rady doswiadczonych kolegow :help:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Aries

Re: Kupno busa

Postautor: siatkon » 24 kwie 2012, 12:43

Z Dani masz rzut beretem do Szwecji, Norwegii i w tamtym kierunku kierowałbym wzrok szukając busa.
Zamierzasz go rejestrować w Polsce?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 24 kwie 2012, 13:46

Tak wiem ze w tych rejonach jest duzo latwiej cos trafic w dobrym stanie technicznym i za nie duze pieniadze.Ale pytalem glownie o cala reszte tzn silnik i wersje nadwozia czyli dach podnoszony czy podwyzszony.Co do rejestracji to jeszcze nie wiem,musialbym sie tu dowiedziec jakie koszta.Np za t4 z silnikiem 2.5 place ok 11.000 dkk OC i 5.000 podatku drogowego a drugi busik bedzie raczej do rekreacji sluzyl sporadycznie uzywany.Dopiero sie rozgladam i slucham madrzejszych od siebie w tej kwestii...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: siatkon » 24 kwie 2012, 14:47

Inny kraj inne relacje cenowe.
http://www.busman.be/pagina57a.html
Najlepiej to coś takiego, a jak nie to trzeba szukać kompromisu cenowego.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 24 kwie 2012, 15:03

http://www.dba.dk/biler/biler/maerke-vw/modelvw-type-3/ Tu mam do porownania w dk ceny.Trafiaja sie w niezlym stanie za mniejsze pieniadze ale mi chodzi glownie o wersje silnikowe...Jaka wybrac?Pomoze ktos? :dry:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 24 kwie 2012, 15:32

Temat cięzki , przede wszytkim zalezy od zasobnosci portfela , polecam ci raczej orginalną weste ,chodzi o wyposazenie i ergonomie jak i jakośc wykonania.
Wszelakie zmoty które widziałem ,wyglądały pożal się boże .Naprawde niewiele jest zrobionych dokładnie i ze smakiem
Co do silnika , polecany jest 1,6 TD ,z możliwością zamontowania 1,9 TD lub TDI ,przynajmniej masz już graty do przekładki
W tej Danii nie masz wielkiego wyboru :shock:

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 24 kwie 2012, 16:06

Akurat teraz nie ma ale czzesto trafiaja sie rodzynki.W grudniu byly dwie t2 za 10.000 dkk :) Trzeba miec po prostu farta.Interesuje mnie tylko orginal,zadne przerobki.Stan techniczny wiadomo,cudow nie bedzie,mozna bedzie podlubac.1.6 mowisz?Hmm...Nie zamierzam bawic sie w swapowanie,auto ma jezdzic.Ale skoro polecasz taki wlasnie silnki to znaczy ze jest lepszy niz 1.9?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Piotr Pruszcz
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Pisces

Postautor: Piotr Pruszcz » 24 kwie 2012, 17:06

Do roboty polecam wymienione wyżej diesle na trasę i wakacje tylko benzyna z ewentualnym gazem.Jeśli ma być dodatkowo oryginał to 2.1 WBX - silnik trwały, w zależności od rodzaju skrzyń dynamiczny i fajnie gada..

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 24 kwie 2012, 18:35

Sklanialbym sie raczej do diesla.Benzyna odpada jezeli bede uzytkowal auto w DK.nie ma tu gazu.Wiec 1.6 albo 1.9.W tym roku raczej nie kupie poniewaz musze t4 troche podszykowac wiec funduszy nie bedzie.No chyba ze jakas okazja sie trafi to dlugo sie nie bede zastanawial.Raczej tylko kamper a problem mam tylko z wyborem silnika i rodzajem nadbudowki.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major
Zodiac: Aquarius

Postautor: TrolowózMarki » 24 kwie 2012, 18:54

:hi: wesfalie kup sobie orginalmą bedziesz zadowolony :drinks:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 24 kwie 2012, 19:13

I taki mam zamiar.Powiedzcie mi jeszcze westwalia ma dach miekki.namiot czy nadbudowke?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major

Postautor: TrolowózMarki » 24 kwie 2012, 19:17

są różne jedne mają dach podnoszony do góry boki sa takie jak w namiocie a inne mają nadbudowe z laminy

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
domiiik
Porucznik
Porucznik

Postautor: domiiik » 24 kwie 2012, 20:26

Trudniej znaleźć ładną Weste niż dobry silnik, więc zacznij od znalezienia przyzwoitej, oryginalnej budy, a czy to będzie 1,6d czy 1,9d to już bez znaczenia przy kupnie. Wiadomo, lepiej trafić komplecik, w sensie jeżdżący i zadbany w przyzwoitej cenie, ale w rzeczywistości to czasem miesiące szukania, czasem dłużej. Nie zamykaj się tak na benzyny, jeśli to mają być sporadyczne wyjazdy to i tak na paliwie nie przytniesz, ale na komforcie zyskasz. Chodzi głownie o to,że czasy kiedy można było sobie przebierać w wersjach naszych busików już raczej minęły. Powiedz jeszcze na ile osób ma być ten busik. Jeśli wyprawy we dwoje, to sprawny 1,6d da radę. Jeśli troje i więcej to już raczej 1,9d. Przekładka z 1,6d - na 1,9d bezproblemowa i dzięki temu tania. Proponuje podjechać kiedyś na zlot/spotkanie i będziesz mógł sobie wyrobić opinię.Mamy różne wersje wszystkiego :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 24 kwie 2012, 21:13

Mam rok na poszukiwania i mam nadzieje cos znalezc.Raczej to ma byc autko dla 2 osob,moze sporadycznie dla 4...Kto to wie :) Zamierzam po kupnie wybebeszyc ja,zregenerowac i poskladac.To nie tak ze kupie i heja za miasto.To auto zasluguje na szacunek i poswiecenie.Z moja t4 tez dlugo dochodzilem do ladu a teraz kiedy mam umowionego blacharza skrzynia mi sie posypala ....Ale dojechalem na jednym biegu 13km.Na teraz to moge kupic rower ale nie t3.Mam nadzieje ze spotkamy sie kiedys na zlocie,moze uda mi sie wtedy przyjechac do polski,kto to wie...Jezeli moja t4 bedzie mile widziana oczywiscie... :) W zasadzie to juz nie mam wiecej pytan.Zaglebiam sie w lekture forum... :amen: Pozdro i dziekuje za wszystkie rady,bardzo pomocne dla mnie :drinks: Darek :drinks:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 25 kwie 2012, 5:08

Witaj...
w Danii masz kolegę więc skontaktuj się może pomoże ... u nas na forum występuje jako Duńczyk...
westfalię z wysokim dachem mam nawet na dzień dzisiejszy ale w benzynie...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: siatkon » 25 kwie 2012, 6:40

Podstawowe wady i zalety wysokiego i niskiego dachu:
Z wysokim dachem trochę gorzej się jeździ i są droższe przeprawy promowe. Jednak jest bardziej komfortowy, zwłaszcza w niskich temp..
Niski dach, odwrotnie i dochodzi kłopotliwe suszenie po deszczu.
Benzyniaki mają lepsze skrzynie, jak1,6TD zastąpisz 1,9td to wypada wtedy zamienić skrzynie na "szybszą" wiec nie dokończa taniej wymieniać 1,6 na 1,9td. Jezeli samochód ma być zarejestrowany w Dani to tam napewno z takimi zmianami trudniej o przegląd.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 25 kwie 2012, 17:49

Dzieki za kankrety.Co do kolegi Dunczyka to troche daleko mieszka.Na Jutlandii,czesci Dani ktora graniczy z Niemcami a ja mieszkam na wyspie :nea: Napisalem do niego na priva,moze sie odezwie.To tyle na razie co chcialem wiedziec.W razie pytan odezwe sie.Pozdro

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
pepik
Sierżant
Sierżant

Postautor: pepik » 28 kwie 2012, 20:21

Pogadam zmoim kolega mechanikiem moze ci zrobi t4. kiedy chcesz je dac do naprawy. Zobacz kolegów moich t3camper jest z szczecina a doka z polic

www.busomania.pl/witam-welcome-willkomm ... lic-t1248/

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 28 kwie 2012, 21:00

Witaj.Dlugo cie nie bylo.Wiec tak.W tygodniu znajomy mechanik zabiera t4 zobaczyc co sie stalo i poda mi nazwe czesci ktore musze kupic.Wtedy z Polski je zciagne.A do kraju bede jechal pod koniec maja bo na poczatku lipca musze miec auto na chodzie.Blacharka i lakier tez sa do roboty.Progi.blotniki oraz latanie dziur i ew konserwacja.Blacharza juz mam wiec to odchodzi.Z mechaniki trzeba skrzynie sprawdzic,wymienic rozrzad i sprawdzic zawieszenie czy wszystko ok.Wiec troche wydatkow bedzie jak widzisz.Ale co sie dziwic,auto 2 lata na placu stalo jak je kupilem wiec ma prawo sie psuc.Jedynie silnik jest ok a cala reszta do roboty...ech....Dlatego zakup t3 dopiero za rok niestety :sigh: Bede potrzebowal szyberdach do t4,najchetniej od bmw bo sa najlepsze i elementy blacharskie/Zreszta sam ocenisz jak przyjade.A browarka nie poskapie... :drinks: :drinks: :drinks:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 28 kwie 2012, 21:10

Masz wiadomosc na priva

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 29 kwie 2012, 19:40

lopez66 pisze:Witam serdecznie.Jak juz pisalem w odpowiednim dziale zamierzam kupic busika,najchetniej podwyzszonego typu westwalia.Bus ma sluzyc do sporadycznych wyjazdow na dluzsze trasy raz,moze dwa razy w roku.Temat nie jest na juz wiec to nic pilnego ale chcialbym przedtem dowiedziec sie co nieco co kupic,jaki silnik,rok i takie tam szczegoly z racji tego ze jestem kompletnym laikiem w tym temacie.Posiadam t4 ale to inna bajka :) Mieszkam w Danii i tu szukam powoli jakis ciekawych ofert aczkolwiek na aledrogo w pl tez cos mozna ciekawego wychaczyc.Na pewno ma to byc dieselek gdyz spalanie odgywa tu niemala role.Prosze o rady doswiadczonych kolegow :help:

Najtwardsze silniki to 1,6D z Jetty ,lub golf 1.Taki silnik potrafi wytrzymać 1000 000 (milion)kilometrów.Są one najmniej awaryjne.Szukaj coś w granicach właśnie silnika 1,6 nie koniecznie z tych wymienionych modeli,ale skup sie na mocy silnika , zależności do czego i w jaki sposób będziesz użytkował samochód.Są silniki np.seata 1,6 ze 120 konnymi motorami.Poszperaj po necie i zorientuj sie jakie parametry mają silniki z logo audi :coffee:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 29 kwie 2012, 20:31

Ok ale mi chodzi o silniki fabrycznie montowane w t3....

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 29 kwie 2012, 20:56

Fabrycznie z diesli to właśnie 1,6D i 1,7

http://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen ... sporter_T1

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
lopez66
Sierżant
Sierżant

Postautor: lopez66 » 29 kwie 2012, 21:44

Troche bylo tych silnikow do t3.Ciezki wybor bede mial.No ale moze ktos z forum bedzie mial moze busika na sprzedaz....Na aledrogo nie ma wielkiego wyboru.Nosi mnie juz bo jak cos chce miec to na juz.taka moja wada.W kazdym razie dziekuje za pomoc.Jak cos mi sie przypomni to na pewno sie odezwe :drinks: :drinks: :drinks:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 03 maja 2012, 12:10

lopez66 ,to nawet dobrze trafiłeś ,bo jeden kolega z tego forum ma do sprzedania swojego busa .Niestety nie wiem w jakim jest teraz stanie,ale na zdjęciach jak go kupował wyglądał spoko.Z tego co wiem to ma jakieś wycieki oleju spod czapy.Myślę jednak że to nic wielkiego.Samochód jest na chodzie,opłacony (zbliża się koniec OC).Samochód stoi gdzieś na wsi pod dachem od jesieni zeszłego roku,ale to do niego musisz się skontaktować.

off-topic/jak-pozbyc-sie-busa-t1355/ link do tematu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links