Syncro t3 czy t4?

... całą reszta najróżniejszej tematyki.

Moderator: t90

Awatar użytkownika
Marta Łucja
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Syncro t3 czy t4?

Postautor: Marta Łucja » 25 kwie 2018, 21:15

Hej hej.

Przejrzałam forum i znalazłam już podobny wątek, ale nadal potrzebuję konsultacji.

Do tej pory jeździłam T4 Caravelle long 2.5 TDI z 99 roku. Świetnie się sprawdza w trasie, ale przeniosłam się w góry i potrzebuję auta, które da radę w trudnych, zimowych warunkach (np. stroma górka do wjazdów i zjazdów, oblodzona jak szkło) i będzie bezpieczne - jeżdżę z dzieckiem.
Zastanawiam się nad syncro i z tego co widzę jak do tej pory, lepiej sprawdziłby się t3 (ze względu na bieg terenowy i reduktor), ale trudno go kupić w rozsądnej cenie. Bardziej realny wydaje się zakup t4, ale przypuszczam, że nie dałby rady w górskich warunkach.
Dodatkowo, chciałabym, żeby bus był w miarę ekonomiczny w trasie (mój t4 pali 8,5 litra)...
Jakie są Wasze doświadczenia? Co możecie mi poradzić? Tylko proszę, jeśli możliwe, piszcie do mnie w zrozumiałym dla laika języku. Dane techniczne nic mi nie mówią...

Dzięki!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Syncro t3 czy t4?

Postautor: dreg35 » 26 kwie 2018, 4:27

T3 syncro nie ma reduktora tylko bieg terenowy ale użyteczny w/g mnie tylko w ofroadowych eskapadach...na zwykłej drodze zbędny...
T4 syncro spokojnie da radę w zimowych warunkach ale nie licz że spalanie się zmniejszy...
na lodzie najlepsze są łyżwy... a tak naprawdę to opony i to najlepiej z kolcami lecz te w Polsce są zabronione...
zdecydowanie w/g mnie T4 będzie lepszym wyborem dla Ciebie...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Marta Łucja
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Postautor: Marta Łucja » 27 kwie 2018, 18:15

A czy napęd na 4 koła jest odłączany (w T3 i T4) i jakiego spalania mogę się spodziewać?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 28 kwie 2018, 4:28

Napęd w T3 i T4 nie jest odłączany i nie jest na stałe... opary jest na sprzęgle wiskotycznym,lepkościowym które utrzymują niewielką różnicę w prędkości obrotowej osi przednie a tylnej...jak różnica prędkości wzrasta to jest załączany napęd drugiej osi...w T3 dopinamy przód a w T4 tył... do tego jeszcze blokada mostu...w T3 możemy zblokować obydwa a w T4 tylko tył... spalanie natomiast głównie zależy od nogi kierowcy...silnika...terenu...
w T3 można dołożyć decoupler a w T4 kłopot...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Szerszen
Porucznik
Porucznik

Postautor: Szerszen » 28 kwie 2018, 7:36

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Marta Łucja
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Postautor: Marta Łucja » 28 kwie 2018, 20:54

Szerszen: fajne auto w niskiej cenie. Tylko że okropnie nisko zawieszone. My tu mamy wertepy a zimą śniegu po 40 cm i więcej między kołami..

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Szerszen
Porucznik
Porucznik

Postautor: Szerszen » 28 kwie 2018, 22:31

Marta Łucja pisze:Szerszen: fajne auto w niskiej cenie. Tylko że okropnie nisko zawieszone. My tu mamy wertepy a zimą śniegu po 40 cm i więcej między kołami..

https://www.youtube.com/watch?v=XuPLMceAXDg

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links