Wyjazd na Słowację.

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Wyjazd na Słowację.

Postautor: wezuwiusz3 » 07 sty 2014, 18:09

Konieczność migracji za pracą skłoniła mnie ku tym nieprzyjaznym stronom dla Polskich kierowców.
Czy możecie mi napisać ,jak przygotować samochód do wyjazdu na Słowację?? Troszeczkę wygooglowałem sobie,ale na pewno nie wszystko i może macie jakieś doświadczenia z wyjazdów.
Np.W jaki sposób organizują pułapki na Polaków.Przeczytałem np.że potrafią postawić przed samym znakiem końca terenu zabudowania skodiczkę z fotoradarem. :shock:
Jeżdziłem tam jeszcze jak pozamykane były granice,ale nie przytrafiło mi się żebym miał jakieś kłopoty w związku z przekroczeniem prędkości.Z tego co teraz czytam po forach ,to włos się jeży.
No ale na forach czasami niektórzy lubią nieco podkoloryzować ,więc wolał bym otrzymać jakieś informacje tu na forum.Bez zbędnej kolorystyki. :shock: :scared: :beg: :cray: :crybye:

Na jednej stronie czytam,że samochody do 3,5 tony muszą mieć zimówki tylko na jednej osi ,a pow 3,5 tony na wszystkich osoach ,a na innej stronie że sam dostawcze do 3,5 tony muszą mieć zimówki na wszystkich czterech kołach ,a pow 3,5 tony tylko na jednej osi....... :banghead:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Re: Wyjazd na Słowację.

Postautor: mikesz » 07 sty 2014, 18:21

http://www.dialnicnenalepky.sk/SpoplatneneUseky.aspx
Masz mapkę Słowacji z opisem dróg -płatne/bezpłatne,obwodnica Śvidnika zaznaczona na żółto jest płatna ale możesz jechać przez miasto ,przy czołgach skręcasz na miacho,ale ty przecież wiesz o tym.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 07 sty 2014, 18:27

z dniem 1.11.2006 weszła na Słowacji w życie nowa Ustawa nr 578/2006Z dotycząca wymaganego stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia samochodu.

Kontrolowane przez policję będą:
- hamulce;
- rura wydechowa;
- wydzielanie spalin;
- ważność badań technicznych;
- układ kierowniczy;
- ustawienie świateł i kierunkowskazów;
- koła samochodowe;
- stan opon;
- amortyzatory;
- podwozie.

Do obowiązkowego wyposażenie samochodu osobowego należą:
1. zapasowe bezpieczniki elektryczne, jeżeli są używane w instalacji elektrycznej danego samochodu;
2. zapasowe żarówki, po jednej sztuce z każdego rodzaju;
3. podnośnik samochodowy;
4. klucz do demontażu kół samochodowych;
5. koło zapasowe;
6. linka holownicza;
7. trójkąt ostrzegawczy;
8. kamizelka odblaskowa, która musi być umieszczona w kabinie pasażera, a nie w bagażniku;
9. apteczka samochodowa.

Zakaz umieszczania GPS i innych urządzeń montowanych na przedniej szybie w miejscach ograniczających widoczność (część portali podawała błędnie o całkowitym zakazie montowania urządzeń na szybie)

Zakaz zawieszania na lusterku wstecznym wszelkich ozdób ograniczających widoczność i mogących rozpraszać kierowcę

Na drogach pokrytych śniegiem należy używać opon zimowych, głębokość bieżnika minimum: 3mm.

Apteczka samochodowa musi być wyposażona w artykuły pierwszej pomocy, takie jakie są wymagane w kraju gdzie samochód jest zarejetrowany.

Naklejki uprawniające do przejazdu po autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach I kategorii można kupić na wszystkich stacjach benzynowych i na poczcie na Słowacji.

Cennik winietek na Słowacji (odpowiednio: 7-dniowa, miesięczna, roczna) - pojazdy do 3,5 ton: 10 EUR, 14 EUR, 50 EUR.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 07 sty 2014, 19:10

Mireczku ,ja na Słowacji byłem jakieś 12 lat temu ostatni raz .Przy czołgach byłem przejazdem i to nocną porą.Nie wiem czy nawet bym do nich trafił.Wcześniej tylko zapuszczałem się do 2 km poza szlaban do sklepów po Jelinka NIkolausa i soki zagęszczone . :lollol: Raz w życiu na Damaszy byłem z kuzynem,ale jeszcze w średniej szkole.O obwodnicy Świdnika jeszcze nawet nie myślano.Ja szczerze się dziwię że jest :huh:
Wy jak jechaliście na Bałkany ,to po drodze nie kontrolowano Was??,bo na forach można przeczytać,jak to robią specjalną nagonkę na Polskich kierowców.A może tylko na tych co łamią przepisy i nie stosują się do ograniczeń. :scratch:

Czy ktoś może mi powiedzieć,czy jest wymagana jakaś kwota na pobyt na Słowacji.Szukałem w szukajce,ale nic nie znalazłem.Pytam na wypadek jak by Polizaj mnie namierzył i zapytał.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 07 sty 2014, 23:28

Jeżdziłem kilka razy ostatnimi laty tranzytem przez Słowacje i nie miałem zadnych przygód z policją - ale to oczywiscie nic nie znaczy , chyba ze chodzi Ci o Słowenie - tam policja prowadzi regularna łapanke turystów próbujacych nie dac sie wyd..... na rocznej winiecie za przejazd 40 km autostradą .
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 08 sty 2014, 5:53

ja również nie miałem nigdy żadnych kłopotów oprócz sprawy nieużywanego haka bez podłączonej przyczepy...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 08 sty 2014, 9:33

dreg35 pisze:ja również nie miałem nigdy żadnych kłopotów oprócz sprawy nieużywanego haka bez podłączonej przyczepy...

Darek,a to co znowu było.Bo ja też mam sztywnego haka.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 08 sty 2014, 19:07

krótko mówiąc trzeba było zdemontować przy pomocy szlifierki kątowej... :good:

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 08 sty 2014, 19:56

No ale skoro jest wbity hak w dowód,a go nie ma ,to czy nie trzeba zaświadczenia z firmy o zdemontowaniu haka i jego wykreślenie z dowodu rej??.
No ale Darek,to jest absurd,bo skoro u nas prawo jest respektowane co do tych stałych haków,montowanych jeszcze w 80 latach,to czemu kokoty miały by tego nie przestrzegać.A nie qwiecie jak jest w innych krajach np,Niemczech??.
czy jest na to jakiś przepis??
Zaczynam pomalutku zastanawiać się nad sensem wyjazdu do tej roboty,co by nie trzeba było jeszcze angażować familii,żeby przywozili kasę na Pokutę,dla tych złodziei. :banghead:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 08 sty 2014, 20:13

podyskutuj na granicy... z Niemcem albo Słowakiem...
teoretycznie powinien respektować prawo kraju członka Unii ... jeśli w Polsce można to polski pojazd może... niestety nie jest to tak białe jak czarno napisane...
ja napisałem o co się czepili i jakie środki podjąłem żeby spokojnie jechać dalej...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Wyprawy”