Szkocja 2014

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Cancer

Szkocja 2014

Postautor: UkaszS2 » 26 cze 2014, 8:42

Hej!
Jadę na lato do pracy, ale jako że jadę busikiem uznam to za wyprawę. W tej chwili jestem w połowie drogi, na promie z Dunkierki do Dover. Za mną: Czechy, Niemcy, Luxemburg, Belgia i kawałek Francji. Razem 1250km i na razie jest super bo dolałem tylko litra oleju. Dodam że nigdy nie oddaliłem się busikiem od domu na więcej niż 130km. Autko mam nadzieję przygotowałem, co kosztowało dużo pracy, czasu, miłości i pieniędzy (potrzeba jeszcze kilkakrotność tego do pełni szczęścia). Niestety przedział sypialny zmontowany w 2 dni wymaga dopracowania i bieżącej wody. Foty będą, jak jakieś popstrykam. Wszystkiego dobrego!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Re: Szkocja 2014

Postautor: mikesz » 26 cze 2014, 15:13

Czekamy na fotorelacje,trzymam kciuki. :clap:

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 26 cze 2014, 18:54

No trzymam kciuki , także czekam na fotostory .
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 26 cze 2014, 20:06

qrde też marzy mi się jakaś wyprawa...
a tu tylko praca dom...
z chęcią rzucę okiem na foty chociaż z Twojej ... :good:

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 26 cze 2014, 21:38

dreg35 pisze:qrde też marzy mi się jakaś wyprawa...
a tu tylko praca dom...
:good:

Darek przeciez On tez tak jak Ty ... jedzie do roboty ;)
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 28 cze 2014, 17:53

Wczoraj dojechałem do celu. Okazało sie że liter oleju jaki dolałem to odrobinę za dużo, ale na razie zostanie bo ni jak nie mam możliwości spuścić. W sumie zrobiłem jakieś 2300km z prędkością 80 z groszami. Spalania nie liczyłem jeszcze dokładnie ale na oko to w okolicach 7/100 czyli do przeżycia. Na jakieś fotki będzie trzeba poczekać, bo prawie całą drogę lało więc nie stawałem. Ale jak się wypogodzi to na miejscu i w okolicy postaram sie uwiecznić na fotach busa + krajobrazy. W planie miał być przejazd wschodnim wybrzeżem UK, ale nie podołałem psychicznie. Strach przed zostaniem gdzieś na końcu świata właściwie bez większej kasy na jaki kolwiek ratunek wygrał i poleciałem A1 prosto na północ. Dodam że jechałem w pojedynkę. A z miłych zaskoczeń to niesamowicie było stanąć sobie i przespać, a rano usmarzyć jajecznicę na śniadanie. Nigdy nie podróżowałem w ten sposób i jestem mile zaskoczony. Zawsze jeżdziłem w tym kierunku osobówką, więc nie było sensu się nigdzie rozsiadać tylko jak najszybciej do celu. A z ciekawostek, to na ten sam prom co ja wjeżdżała laweta z dwoma sztukami ostatniej serii kombi http://www.telegraph.co.uk/motoring/car ... s-out.html
Szczęnka mi opadła, nóweczki, niczym nie zasłonięte, w pełnej okazałości, w kolorze jak w linku. Nie spodziewałbym się takiego widoku. Jak uporam się z problemem karty pamięci w aparacie to jakas słabej jakości fotka będzie. No i po drodze kilka sztuk też minąłem. U brytoli są wyporzyczalnie takich kamperów więc można sobie na jakieś wagacje po wyspach śmignąć. Przez cały okres pobytu postaram sie na bierząco jak czas pozwoli dopisywać coś i wklejać fotki. Na razie jeszcze odpoczywam przed pracą, patrząc jak na zewnątrz leje. Pozdrawiam!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 28 cze 2014, 20:00

Super sie czyta takie historie , fajnie ze dojechałes bez problemów , troche szkoda ze pogoda nie dopisała ale podróż to podróz :)
pzdr

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 30 cze 2014, 13:53

No dzisiaj już nie pada więc pojechałem w stronę wody pstryknąć dla Was jakąś fotę. Niestety zdjęć z podróży nie udało mi się odzyskać. Utracone podczas przenoszenia z aparatu na kompa (zamiast skopiować to przeniosłem) Były tam trzy fajne foty z busem i białymi klifami ale no cóż. Wracająć do tematu dzisiejszych fotek to przepraszam za jakość, bo aparat już starawy z ze mnie żaden fotograf. Fotki robione w mieście gdzie jestem, Dundee, Szkocja. Postaram się, jak już wczesniej pisałem, na bieżąco pokazywać fajne miejsca z okolicy. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 30 cze 2014, 13:56

No i tylko zdążyłem posadzić posta z fotami i znowu pada.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: mikesz » 30 cze 2014, 19:09

A u nas to cały dzień leje.Wędki wziąłeś ?
Z fotografii widać że w ciekawym miejscu jesteś.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 01 lip 2014, 9:19

Raczej do takiej aury będziesz musiał się przyzwyczaić.Taki klimat .
Fajne zdjęcia Pozdrawiam ciepło.U nas też naparza.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 01 lip 2014, 19:46

i pada i nie mam takich widoków... gdzie się nie obrócę to tylko busa widzę albo jakąś część do niego... :grin: :grin: :grin:

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jeżu
Porucznik
Porucznik

Postautor: jeżu » 07 lip 2014, 20:34

Siostra ze szwagrem mieszkają w Aberdeen i namawiają mnie na odwiedziny,tak że może jakiś zlocik na obczyźnie?

Vw carawella 1.9 td aaz, doka 1.6 td, vw golf mk1 1.5

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 07 lip 2014, 21:38

O i już jest jakiś pomysł. Do Aberdeen przez Dundee i tak się jedzie. Przyjmuj zaproszenie, jest co oglądac na północy Szkocji. Sam już większość kilka lat temu objechałem i jest poprostu zajebiście. Busiorem niestety nie bedzie czasu w tym roku, ewentualnie gdzieś w promieniu 100km może się wypuszczę.
No i jest nic właściwie nie przedstawiająca fotka. Wczoraj o 23 postanowiłem udokumentować widok przez okno. Jak ktoś nigdy wcześniej tego nie doświadczył to dziwne uczucie, kłaść się do łóżka w środku nocy jak na zewnątrz wcale nie tak ciemno. Fota prawie idealnie w kierunku "N" więc oddaje stan faktyczny. A z ciekawostek, to wiatrak (1z2) zasila fabrykę Michelin. No prawie dzień polarny...
Pozdrawiam!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 08 lip 2014, 19:49

Jak w Polszewi o 3,30 nad ranem.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 09 lip 2014, 19:36

ale u nas wiatraka by oprotestowali ... :help:

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 10 lip 2014, 7:39

23 srodek nocy ? Nie dla wszystkich. ; )

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 10 lip 2014, 19:24

dreg35 pisze:ale u nas wiatraka by oprotestowali ... :help:

I mieli by brację ,ale nie ze względu na emitowanie szkodliwych p[romieni czy innych głupot.,a stan techniczny montowanych w POlszewi wiatraków.U nas w mojej okolicy jest ich od cholery,ostatnio zajęła się tym prokuratura,bo w papierach figurują jako funkel nówki sztuki,a ktoś rzyczliwy nagrał z krzakorów film,jak łatają przed montażem pióra do śmigieł.W Polszewi jak cos mają zrobić,to tylko wałek na kilkadziesiąt milionów.Najwięcej tego gówna stoi w gminach Rymanów i Miejsce Piastowe i ciagle ich przybywa.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 13 lip 2014, 22:13

W polsce stawiają używane a w Szkocji ma powstać największa farma wiatrowa na swiecie do 2017r. Na wodzie, głębokość od 15 do 30 metrów, wiatraki o parametrach i rozmiarach x2 do tych populanych na polach. A nasi dalej będą łatać.
Ale nie o tym chciałem pisać. Dzisiaj rano skończyłem robotę o 7:00. No i nie padało więc szkoda było wracać do domu i spać. Mały wypadzik w dobrze mi znane, dość ładne i bardzo spokojne miejsce, na śniadanko. małe zakupy, ponad 2km mostem (najdłuższy most rzeczny w UK), jeszcze chwilka lewą stroną drogi i urocze miasteczko o nazwie Tayport. Zaparkowałem przy małym porcie z łajbami, podniosłem komina dla oddania powagi sytuacji, czajnik w ruch, para buch i słodkie bułeczki poszły w ruch. Tak mi się po jedzeniu błogo zrobiło że jeszcze komara przyciąłem do południa.
Fotka z plażą w tle jest z wczoraj, też o wschodzie słońca. Prawie po drodze z roboty do domu mam taką miejscówkę.
Jak się człowiek nazapierdala 12 godzin w dzień lub w nocy to nie specjalnie jest ochota żeby się jeszcze pałętać po okolicy, to też ubogo z fotorelacjami...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 13 lip 2014, 22:21

Chciałem wrzucić dwa ładne zdjęcia panoramiczne, ale nie chce ich łyknąć i wywala mnie z forum. No fakt, ciężkie są jak cholera...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 14 lip 2014, 18:51

Tam gdzies stoi moja łajba.Nie widziałes jej tam przypadkiem??. :grin:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 14 lip 2014, 22:55

Jedna nazywa się "Jumana", to ta?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: mikesz » 15 lip 2014, 8:24

A ja ci zazdroszczę tych owoców morza co możesz upolować ewentualnie kupić.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 17 lip 2014, 18:49

Ta, owoce morza, Fish & Chips to tylko w połowie owoce morza. A tak serio to fakt, można. Tylko mimo iz to nad samym morzem i do miasteczka rybackiego też niedaleko, to ceny nie są zachęcające, a wręcz jak za rarytasy. Mrożonki w Tesco troszkę tańsze. A Fish & Chips można kupić za niecałą stawkę godzinową, poczuć się jak na wakacjach i LUBIĘ TO ! ! !
No i zaraz przypomina mi się sytuacja jakiej byłem świadkiem.
Małżeństwo po 40 szło deptakiem, kobieta jadła kupioną gdzieś zapiekankę na bagietce.
Mąż: smakuje Ci?
Żona: No, pyszna jest!
Mąż: No to możesz poczuć się jak na urlopie...

Pozdrawiam!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 04 sty 2015, 9:50

No wiec już 3 miesiące po wyprawie, a ja się nie zameldowałem i nie zdałem raportu. No więc moja więź z busikiem jest jeszcze silniejsza. Skubany podołał tyle kilometrów bez najmniejszej awarii. Dolałem tylko troszkę oleju, już chyba uszczelniacze popuszczają, albo słabo zregenerowana turbina. Podróż ze Szkocji pod dom trwała 44 godziny. Przejechałem ponad 2300km. Średnia prędkość to w okolicach 70km/h. Wszyscy sąsiedzi zdziwieni, jak taki stary grat dał radę. Ano dał, bo taki stary grat porządniejszy od dzisiejszych nówek. Jako, że jechałem praktycznie nonstop to żadnych fotek z drogi powrotnej nie mam. Śpieszno mi było do córki i nie miałem ochoty na łażenie. Może też i dla tego, że to nie pierwszy mój taki wyjazd. Nie pisałem wcześniej, ale sprawdził się u mnie patent z tylnymi sprężynami od BMW e36. Prawie pasują, same końcówki trzeba tylko zciąć bo średnica wew. jest troszkę mniejsza. Wcześniej miałem jakieś wzmacniane, uginające sie dopiero pod kilkuset kilogramowym ciężarem. Teraz jeździ się o wiele przyjemniej.
Teraz jestem zapracowany trochę, ale jak znajdę czas to podziele się kilkoma patentami własnej konstrukcji, które sprawdziły się w podróży i sprawdzają się na codzień.
Niestety kilka dni temu coś się wydarzyło i straciłem uszczelkę pod głowicą. Dość nieprzyjemna sprawa, szczególnie że zima. Ale to będzie okazja do wymiany uszczelniaczy na zaworach.
Pozdrawiam serdecznie!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Wyprawy”