Jak przygotować się do wyprawy?

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Jak przygotować się do wyprawy?

Postautor: dreg35 » 20 mar 2018, 18:31

Blokada jest w środku skrzyni i nie ma potrzeby zmiany półosi. VW w tym modelu nie stosował reduktora i nie ma takiej możliwości. W syncro był 1-bieg tak samo wolny jak wsteczny nazywany galendą i tyle...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Elias
Chorąży
Chorąży

Postautor: Elias » 21 mar 2018, 8:16

Ok. Dzięki za odpowiedź. Im mniej mechanizmów tym lepiej bo przynajmniej jak czegoś nie ma to się nie zepsuje :-)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Elias
Chorąży
Chorąży

Postautor: Elias » 25 mar 2018, 18:47

NO dobra Panowie a jak się sprawóje podnoszony szmaciany dach w Wescie kiedy w nocy zaczyna padać deszcz? Muszę dać do uszycia nową szmatę i nurtuje mnie pytanie czy mimo, że będzie z dedykowanego materiału to czy w praktyce nie bedzie tak że będzie przemakać? Jakie są Wasze doświadczenia i czy w orginalnych namiotah było to normalne że ma on chronić tylko przed komarami i może trochę wiatrem natomiast w trakcie deszczu nocą i tak trzeba dach zamykać. Z punktu widzenia użytkowego niefajnie by było robić nocną pobódkę dzieciom i ewakuować je na dół. Czy możę majac w perspektywie wyjazdy z dziećmi lepiej zaopatrzyć się w wysoki dach sztywny? Jakie są wasze doświadczenia w tej materii?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 26 mar 2018, 4:55

szmata jak w namiocie bez tropiku... jak nie dotkniesz to nie cieknie...pod tym względem lepszy zdecydowanie jest sztywny dach...
ja jeździłem z szmatą i jakoś dawałem radę ale zdarzało się że w nocy zamykałem podczas ulewy i dzieci układałem na dole...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Elias
Chorąży
Chorąży

Postautor: Elias » 12 kwie 2018, 12:57

panowie czy któryś się orientuje ile może ważyć sama goła busowa karoseria bez drzwi, szyb, silnika, skrzyni, zawiechy po prostu goła blacha bo kminie czy na przyczepkę mogę zabrać żeby nie przekroczyć 750 kg

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 14 kwie 2018, 9:27

Niestety nie ma reduktora do naszych syncro,nów
, półośki są te same nie ma HD

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Elias
Chorąży
Chorąży

Postautor: Elias » 17 maja 2018, 7:12

Witam wszystkich. Mam pytanie do "Busowej Braci" czy ma ktoś rysunki wykonawcze przedniego i tylnego wzmacnianego zderzaka do T3. Chodzi o taki na którym można powiesić dodatkowe wyposażenie wyprawowe.
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 23 maja 2018, 18:55

A ja ze strony elektrycznej ,po pierwsze ,mam założone światła do jazdy dziennej odciąża mi alternator ,po drugie, solara 30 watowego z regulatorem co by w przypadku uszkodzenia alternatora oczywiście za granicą umożliwiał by mi na powrót do domu jadąc w dzień ,w czasie jazdy zużycie energii było by niewielkie przez światła do jazdy dziennej ,a resztę prądu doładowywał akumulator.Oczywiście można założyć solara na dachu o większej mocy np. 100wat.Po europie w przeciągu ośmiu lat swoią Westą zrobiłem 45 tysięcy ,Wenecja ,Chorwacja ,Słowenia, Macedonia,Albania,Czarnogóra,Węgry,Austria,Rumunia,Bułgaria.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Elias
Chorąży
Chorąży

Postautor: Elias » 24 maja 2018, 6:42

OOO Panie Pułkowniku Mikesz. I to jest to o co chodzi. Co prawda ja nie mam pojęcia w temacie elektryki samochodowej ale już niedługo będę na etapie odbudowy instalacji w moim kamperze i chciałbym przynajmniej mgliście określić instalatorowi o co "mnie się rozchodzi" a taki wpis jak Pana bardzo mi pomorze za co dziękuję i proszę o jeszcze z uwzględnieniem prostego języka branżowego zrozumiałego dla laika. Jeszcze raz pozdrawiam. Bardzo ciekawe rozwiązania pan zastosował dające większe "poczucie bezpieczeństwa energetycznego".
Pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
superbus
Kadet
Kadet

Postautor: superbus » 24 lip 2018, 18:03

Przed wyjazdem na pewno dokładnie sprawdzić swojego busa, upewnic się czy wszystko jest w całkowitym porzatku. Mimo to najlepiej mieć przy sobie narzedzia gdyby jednak wystapiła jakaś usterka

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Wyprawy”