Poszukiwany Blacharz i Lakiernik

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
woltar
Kadet
Kadet

Poszukiwany Blacharz i Lakiernik

Postautor: woltar » 10 gru 2018, 10:54

Witam,

Jestem tu kompletnie nowy i mam nadzieje, ze uda mi sie tutaj znalezc pomoc.

Otoz mieszkam w Szkocji i od kilku miesiecy jestem w posiadaniu "Angusa" czyli naszego T25 (T3). Nasz kampervan to wersja z 1990 roku z wysokim dachem sypialnianym. Stan silnika jest calkiem dobry (przeszczepiony 1.9 TD AAZ), niestety blacha w wielu miejscach jest w kiepskim stanie. Plan jest zeby nim przyjechac do Polski (prawdopodobnie w maju) i zostawic na kilka miesiecy komus kto sie podejmie calkowitej naprawy blachy i malowania na nowo. Przydalo by sie tez czyszczenie od spodu, spawanie i zakonserwowanie. Bede w Polsce w okolicach Wroclawia, zapraszam do rozmowy osoby ktore maja jakies kontakty, chcialyby kogos polecic lub jest chetny sam sie tego podjac. Chetnie porozmawiam z kims kto ma doswiadczenie z tymi autami i oczywiscie zaproponuje odpowiednia wycene i koszty.

Dzieki i Pozdrawiam. Piotrek.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Re: Poszukiwany Blacharz i Lakiernik

Postautor: wezuwiusz3 » 10 gru 2018, 23:42

:amen: No witaj woltar.Porad tu znajdziesz bardzo dużo.Co możliwe jest szeroko poopisywane co się tyczy mechaniki,natomiast co się tyczy blacharki to temat się komplikuje.Jest wielu gmeraczy ,którzy swoje T3 spawali,ale trzeba sobie powiedzieć szczerze,że do tego trzeba podejść albo profesionalnie,albo po łepkach.Wszystko zależy od zasobności portfela i od stanu blacharki.Jezeli ruda wyłazi na połączeniach,to nie stety jak by miało być dobrze ,to tylko rozcinsnie i od nowa zgrzewanie blach.(żadne spawanie migomatami),a jak po łepkach,to zwykłe piaskowanie ,smarowanie pryszcza pudrem(środkami na odrdzewianie )i 2-3 lata starczy.Za taki zabieg nie zapłacisz więcej niż 5000.,ale jak byś chciał dobrze zrobiç,to szykuj sobie około 20000 zł.Przedewszystkim blachy trzeba będzie sodować(nie piaskować)jak zapewne co niektórzy będą Ci doradzali że wystarczy,bo z zakamarków piachu nie usuniesz.
Zresztą temat rzeka .Jest bardzo dużo ludzi co robią przy busach,ale prowadzą legalne interesy i w pierwszej kolejności liczy się dla nich zysk,w drugiej i trzeciej kolejności zysk ,a na czwartym i piàtym miejscu jest klijent i jego bus.Lakier się ładny położy ,kasę weźnie a gwarsncji nikt więcej niż na 3 lata nie da.
No i najważniejsza sprawa ,żeby nie robić samochodu przed garażem w dodatku jak by była wysoka wilgotność,bo zanim pokryjesz blachy lakierem,to one pokryją się warstwą nalotu rdzy,której gołym okiem nie zobaczysz na blasze,ale ona tam będzie i zostanie przysmarowana lakierem.
No ale nie będe straszył,bo nie widziałem Twojego busa i nie wiem ile przy nim roboty.Pochwal siè nabytkiem.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 11 gru 2018, 6:03

Witaj
pokaż co masz i będzie można konkretniej rozmawiać...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jokos1990
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Capricorn

Postautor: jokos1990 » 19 gru 2018, 12:34

To może i tu się podepnę pod temat jeszcze. Czy polecacie jakiegoś blacharza w okolicach Warszawy, Marki, Zielonka, Pułtusk... może i z drugiej strony Wisły też? Chodzi mi o wspawanie reperaturek błotników tył, jednego błotnika przód, stopni, i jeszcze by się coś znalazło :)
I czy może orientujecie sie jaki to koszt, chodzi mi np. koszt jednej reperaturki z zabezpieczeniem podkładem?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 19 gru 2018, 18:11

mam 2 w Otwocku...podjedź i pogadaj sam...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jokos1990
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Capricorn

Postautor: jokos1990 » 20 gru 2018, 8:13

Jakieś namiary? Telefon albo adres, może być na pv. Otwock po mojej stronie Wisły, i z mojej wsi miałbym tam blisko.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links