Tylnia kanapa multivan

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
Torx81
Sierżant
Sierżant

Tylnia kanapa multivan

Postautor: Torx81 » 04 sty 2017, 23:00

Witam z zapytaniem do was drodzy .....chodzi o tylnia rozkladana lawke na lozko troojke (ktorej nie mam) czy da rade I wogole jest mozliwosc zamocowania calej lawki wraz z mechanizmem z vw t4 multivan czy raczej to awykonalne. Dopiero scieram sie z wszystkim zagatkami moje nie tak dawno kupionego bulinka. Ktory bedxie multivanem ...Tak sobie rozkminiam ze t4 ma podloge plaska z tylu... t3 oczywiscie silnik przez co jest ten garb... i czy ten mechanizme z t4 lawkI jakos mozna przerobic czy cos....
A moze ktos ma z was do sprzedania lawke z t3 z mechanizmem material nie musi byc super bo I tak bede tapicerowal wszystko pod jeden material brakuje mi tylko lawki. ..
Pozdrawiam I dzieki za podpowiedz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Re: Tylnia kanapa multivan

Postautor: wezuwiusz3 » 05 sty 2017, 21:52

Przerób sobie stara wersalkę.Zawiasy podchodza bez niczego.Trzeba tylko odpowiednio sobie ustawić blachy.
Acha do wyrównania mam materac grubości 20 cm.Gabka na siedzeniu i oparciu 10.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Torx81
Sierżant
Sierżant

Postautor: Torx81 » 06 sty 2017, 18:37

No to mi teraz zabiles cwieka ....alternatywa jest na drogie mechanizmy z lozkiem do multivana jak piszesz ze mechanizm pasuje to moze wyciagne z wersalki I zespole to z oparciem I lawka z t4 .
A moglbys blizej zdjecia same go mechanizme I jak to mocowales z tylu w busiku dzieki w ogole za odpowiedz

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 06 sty 2017, 23:08

Póki zima ,to ni ma szans ,żebym dostał się do kanapy,ale na wiosnę jak najbardziej.Sam sposób spasowania nie jest trudny,ponieważ wykorzystuje się te same dziury co są w konstrukcji ramek wersalki.Jedynie zabawa jest z mocowaniami wąsów od zawiasów.Ja posłużyłem się do tego kawałkiem deski ,wkrętarką i dwoma wkrętami do drewna.Przestawiałem dotąd dziury ,aż uzyskałem pożądany efekt i udało się składać i rozkładać zawias.Nic nie trzeba sztukować ,czy dospawać.
Kanapa jeszcze nie jest zamocowana, ponieważ samochód służy mi na co dzień jako dostawczy,więc puki co ,to zwyczajnie się wkłada kanapę.Jest zrobiona tak,żeby dość pasownie wchodziła między ścianami,przez co się jako tako trzyma.Jedynie przy ostrzejszym przy hamowaniu się potrafi przewrócić,ale i na to jest patent.Mam zamocowane podpórki metalowe ,które rozkładam do spania.Jak widać na jednym ze zdjęć ,dość wystaje poza konstrukcję i można by wyłamać podczas spania,a raczej zanim się wgramolił bym na wyrko.Paka jest zrobiona na szybko i będę ją przerabiał. Marzy mi się rozsuwana półka pod łóżkiem,żeby można było schować pościel i żeby ona służyła jako podpora zwisającej części siedziska.
Samo obicie jednak nie jest robione z jednej części jak w wersalce,tylko oddzielnie siedzisko i oddzielnie oparcie.Miało to posłużyć do mocowania pasów biodrowych,ale ani pasów ,ani mocowania.Tu na tych zdjęciach akurat jest sama konstrukcja.
Koncepcja z siedzeniami z T4 może Ci nie wypalić,ponieważ jak rozbierzesz wersalkę,to już zauważysz,że ramka siedzenia jest krótsza od ramki oparcia.Nie dużo,ale jednak.,na co zwróć uwagę ,bo będziesz miał kłopot z zawiasami żeby się składały.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Snellius
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Cancer

Postautor: Snellius » 08 sty 2017, 9:59

Polecam zawiasy do rozkladanej kanapy od goscia z Grudziadza, wystawia je na olx, koszt ok 300zl ale solidna robota.

VW T3 86' 1.9TDI 1Z + ABB 0,78

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Torx81
Sierżant
Sierżant

Postautor: Torx81 » 09 sty 2017, 19:12

Dziekuje za obszerna odpowiedz mam jeszcze troche czasu... w tym roku jeszcze chyba nie uda mi sie nidzie wyjechac busik u blacharza pozniej lakiernik pozniej dopiero z kolega bedziemy walczyc z srodkiem. Wiec postaram sie jeszcze poszukac calego mechanizmu do kanapo-lozka .mam tez rodzinne w Germani moze tam sie cos uda choc patrzac na eBay.de sam mechanizm ponad 100euraskow
Zobaczymy... ale pomysl zacnyz ta wersalka pozdrowka

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Torx81
Sierżant
Sierżant

Postautor: Torx81 » 09 sty 2017, 19:19

Cos mi umknela odpowiedz senelliusa...
Jakis link do tego mechanizmu bo cos nie moge znalesc please. ...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Torx81
Sierżant
Sierżant

Postautor: Torx81 » 09 sty 2017, 19:22

Dobra juz wygrzebalem tego Pana dzieki dzieki jutro dzwonie

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 09 sty 2017, 20:00

Nachodzi mni dorobić kredens do środka i być może będę miał swoją do sprzedania,bo będę potrzebował wąższą .Albo zrobie jeszcze jedną,albo tę zwężę.(skrócę).
Ostatnio zmieniony 09 sty 2017, 20:10 przez wezuwiusz3, łącznie zmieniany 3 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 09 sty 2017, 20:00

Torx81 pisze:Dziekuje za obszerna odpowiedz mam jeszcze troche czasu... w tym roku jeszcze chyba nie uda mi sie nidzie wyjechac busik u blacharza pozniej lakiernik pozniej dopiero z kolega bedziemy walczyc z srodkiem. Wiec postaram sie jeszcze poszukac calego mechanizmu do kanapo-lozka .mam tez rodzinne w Germani moze tam sie cos uda choc patrzac na eBay.de sam mechanizm ponad 100euraskow
Zobaczymy... ale pomysl zacnyz ta wersalka pozdrowka

Ba zacny....ale jaki wygodny.śpisz jak w domu na wersalce,nie to co w oryginale twarda decha i 5 cm gabki.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Technika”