1.6 d na co innego

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
seweryn66
Kadet
Kadet

1.6 d na co innego

Postautor: seweryn66 » 02 kwie 2017, 16:44

Witam serdecznie, jestem nowy na forum i mam pytanie padł mi silnik w mojej t3 zwykly pocztowiec z silnikiem 1.6 d chce go zmienic , pytanie czy na taki sam czy moze by spasowal 1.6 td jak z wytrzymaloscia takiego polaczenia, t3 to wol roboczy wozi towar, druga ktora mam to moja perelka tylko na wycieczki:), poradzcie co zrobic, jak duzo przerobek jest z tym td, czy gra warta swieczki...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Re: 1.6 d na co innego

Postautor: wezuwiusz3 » 02 kwie 2017, 18:21

Jak trafisz na oryginalnego JX to warto wsadzić.Na pewno zmienić trzeba wydech łącznie z rurą od turbo i jeden wąż od wody tzw.pająk,ponieważ w TD masz chłodniczkę oleju ,która jest chłodzona z obiegu. .Poza tym wszystko jest takie same.
Lepszym rozwiązaniem był by 1,7D ,tylko w dobrym stanie znależć taki silnik to wielki fart.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wlodo
Kapral
Kapral

Re: 1.6 d na co innego

Postautor: wlodo » 03 kwie 2017, 20:33

W moim busie zamieniłem 1.6 d CS na 1.9 d 1Y z golfa III. Operacja bez żadnych przeróbek w zasadzie - łapy pasują, oczywiście prócz przełożenia miski olejowej i smoka. Sprzęgło z busa. Dolot został stary, tłumik też. Golfa kupiłem rozbitego za 250 pln :) Silnik nie odpalił , więc poszła całość jako złom. Okazało się że napięcia nie było na elektrozaworze , teraz silnik jest po wymianie rozrządu i śmiga. Trochę tego jest - 65 kucy i krótka skrzynia ( DM ) hehe. Jeśli nie masz szybkiej skrzyni to chyba szkoda środków na droższą opcję z JX -em.Trudno trafić oryginalny silnik busowski w dobrym stanie w przystępnej cenie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Technika”