Węże wodne

Ogólne jak to zrobić. Jedyny warunek... nie rozpowszechnicie tego inaczej niż linkiem do źródła...

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Regulamin forum
W tym dziale można umieszczać tylko materiały, których autor postu jest właścicielem. Nie wolno też kopiować artykułów wraz z ich zawartością na inne serwisy. Chcesz przekazać wiedzę dalej, podlinkuj temat.
Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Cancer

Węże wodne

Postautor: UkaszS2 » 04 lut 2013, 19:18

Hej!
Mam już do wymiany metalowe rury doprowadzające wodę do chłodnicy. Wymiana na plastiki nie wchodzi w grę, bo nigdzie w okolicy nie mogę znaleźć a podobno wysłać się tego nie da. Więc pytanie do tych co już próbowali zastąpić ori rurki czymś innym. Jakie macie pomysły na coś trwałego i niedrogiego. Ja zdobyłem wąż od agregatu do tynkowania, ale nie wiem czy średnica wew. 23mm będzie wystarczająca. Proszę o poradę co z tym zrobić.

Pozdrawiam!

Łukasz, Szklarska Poręba
Lubię jeździć swoim busikiem...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Re: Węże wodne

Postautor: magnum » 04 lut 2013, 20:02

Altenatywnie najlepiej pasują... orginalne ,nawet używki

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 04 lut 2013, 21:41

Ha, ja to wiem, już nawet znalazłem kiedyś takowe. Ale ni jak nie da się ich wysłać, a jechać 400km po dwie rurki, do tego używane to nie za dobry pomysł. Za cenę paliwa to miałbym to zrobione w miedzi przez hydraulika. A tak serio, nie wstydźcie się, chwalcie sie wynalazkami! Dajcie pomysła...

Łukasz, Szklarska Poręba

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 04 lut 2013, 22:28

UkaszS2 pisze:Ha, ja to wiem, już nawet znalazłem kiedyś takowe. Ale ni jak nie da się ich wysłać, a jechać 400km po dwie rurki, do tego używane to nie za dobry pomysł. Za cenę paliwa to miałbym to zrobione w miedzi przez hydraulika. A tak serio, nie wstydźcie się, chwalcie sie wynalazkami! Dajcie pomysła...

Proszę: mechanik-czy-hydraulik-do-busa-t1671.html

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 04 lut 2013, 22:31

Nie warto kombinować nic z układem chłodzenia - zamiast tracic czas i energie na wydumki lepiej może skupić się na wymyśleniu jak tanio sprowadzić do siebie plastikowe używki :)

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
UkaszS2
Chorąży
Chorąży

Postautor: UkaszS2 » 05 lut 2013, 17:13

Ja nie wierzę, że nie da się tego zrobić conajmniej tak dobrze jak ori. Do wiosny jeszcze trochę czasu, coś wymyślę. A może po drodze trafi się komplet ori plastiku w okolicy.

Łukasz, Szklarska Poręba

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 05 lut 2013, 20:55

Pewnie ze się da, mozna zrobić/kupic (niepotrzebne skreślić)np. z kwasówki , są dostepne
A jesli chcesz motać ,to szukaj rur do ciepłej wody

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 06 lut 2013, 22:32

Witam
Kwasówka ze względu na różnice potencjałów nie jest najlepszym materiałem na układ chodzenia zwłaszcza do silników z aluminiowym blokiem - zdecydowanie najlepsze jest plastikowe ori i kombinowanie zastepstw przy takiej dostepnosci uzywek to głupota .
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Dziś rozebrałem ... nie wiem czy złożę.”