Turbina

Ogólne jak to zrobić. Jedyny warunek... nie rozpowszechnicie tego inaczej niż linkiem do źródła...

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Regulamin forum
W tym dziale można umieszczać tylko materiały, których autor postu jest właścicielem. Nie wolno też kopiować artykułów wraz z ich zawartością na inne serwisy. Chcesz przekazać wiedzę dalej, podlinkuj temat.
Awatar użytkownika
Paweł
Sierżant
Sierżant

Turbina

Postautor: Paweł » 15 mar 2015, 12:50

Hej,

mam pytanie za 100 pkt. ponieważ moja turbina już nie jest turbiną tylko pompą oleju i w dodatku huczącą to należało by ją wymienić.
Niestety obawiam się że koszty regeneracji albo zdobycia nowej w tym sezonie mogą być za duże
(biorąc pod uwagę aktualny stan mojego busa i ilość spraw do zrobienia), czy mogę bez większych modyfikacji wyciągnąć turbinę i ewentualnie wstawić kolektor z 1.6 d oraz odłączyć sterowanie podcienieniem pompy z turbiny? czyli zrobić sobie 1.6 d do momentu kiedy nie zdobędę sprawnego turbo.
Czy może ktoś z was coś podobnego robił ? Czy nie trzeba przestawiać pompy wtryskowej ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jajanko
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Pisces

Re: Turbina

Postautor: jajanko » 15 mar 2015, 17:01

Paweł pisze:Hej,

mam pytanie za 100 pkt. ponieważ moja turbina już nie jest turbiną tylko pompą oleju i w dodatku huczącą to należało by ją wymienić.
Niestety obawiam się że koszty regeneracji albo zdobycia nowej w tym sezonie mogą być za duże
(biorąc pod uwagę aktualny stan mojego busa i ilość spraw do zrobienia), czy mogę bez większych modyfikacji wyciągnąć turbinę i ewentualnie wstawić kolektor z 1.6 d oraz odłączyć sterowanie podcienieniem pompy z turbiny? czyli zrobić sobie 1.6 d do momentu kiedy nie zdobędę sprawnego turbo.
Czy może ktoś z was coś podobnego robił ? Czy nie trzeba przestawiać pompy wtryskowej ?

jezdzic to będzie to jeżdziło, tylko bedziesz się rozpedzał pół dnia. Mozna przełozyc kolektory od zwykłego 1,6d a nawet od 1,9d (passat, golf III) bez specjalnej rzeźby, Tylko nie wiem jak bedzie wyglądało połaczenie samego wydechu od strony gorącej. Pompy tryskowej nie ruszaj.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 15 mar 2015, 23:09

Najprościej demontujesz karkas tubiny.Zaślepiasz (okrągłą dziure)kawałkiem blachy,
i zaślepiasz zasilanie olejem i powrót,najlepiej w tje roli wykorzystać metalową kulkę
i tzw śrubunek odzyskany z turbiny a świezego "wzducha"podpinasz bezpośrednio do ssącego
I tak samo zaślepiasz wężyk do pompy
Czysto teoretycznie, powinno jeżdzić gorzej jak 16D ,lecz zdania są podzielone

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Paweł
Sierżant
Sierżant

Postautor: Paweł » 16 mar 2015, 11:04

Ok dzięki, może mi sie uda kupić jakąś turbinę jeszcze ale tego co widziałem to albo są wraki za 200 albo po regeneracji za 600-700, ciężko coś znaleźć, w ludzkiej cenie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jajanko
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Pisces

Postautor: jajanko » 16 mar 2015, 18:26

Paweł pisze:Ok dzięki, może mi sie uda kupić jakąś turbinę jeszcze ale tego co widziałem to albo są wraki za 200 albo po regeneracji za 600-700, ciężko coś znaleźć, w ludzkiej cenie.

Najlepsze turbiny to wlasne. Jak nie popękana albo jakos specjalnie zniszczona to lepiej własna regenerowac niz brac taką po regeneracji.
Swoje to przynajmniej wiesz co masz, a taką kupioną to co wiesz ... nic nie wiesz.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Paweł
Sierżant
Sierżant

Postautor: Paweł » 17 mar 2015, 21:01

chyba właśnie tak zrobię jak mówisz, muszę ją zregenerować na przegląd bo leje z niej niesamowicie i pompuje olej więc mi dymi na biało.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 18 mar 2015, 5:37

żeby choć z tymi regenerowanymi było ok... a zdarzało się że nawet z kanału nie wyjechał po regeneracji turbo...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 18 mar 2015, 6:57

Turbina po regeneracji w Mielcu 220km i do kosza, następna niewiele więcej i tez do kosza. Dostałem złomową od Ediza i na razie działa. Mam jeszcze po regeneracji na ul Obozowej czeka na swoja kolej :) zobaczymy ile wytrzyma :) także loteria

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Paweł
Sierżant
Sierżant

Postautor: Paweł » 18 mar 2015, 15:45

no właśnie też tak usłyszałem od kolegi żebym kupił używaną, on kupił 200zł dął i jeździ 2 rok

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links