Ubezpieczenie naszych "tetrójek"

Moderatorzy: t90, AsLog

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Ubezpieczenie naszych "tetrójek"

Postautor: AsLog » 14 paź 2015, 18:16

No i nowe wieści z pola boju w tym temacie.

Dostałem informację od serkit3, że każdy z naszych członków niezależnie od obecnie nabytych zniżek może liczyć na "max bonus" w postaci 60% zniżki za bezszkodową jazdę.
W praktyce oznacza to ze jeśli na dzień dzisiejszy macie zniżkę np. 20 czy 30 procent to teraz możecie otrzymać maksymalną ich wartość czyli 60%. Nie będę ukrywał, że zniżka jest dostępna tylko za pośrednictwem Piotra i tylko dla członków AT3 z opłaconą składką za rok bieżący.
Dodam tylko dla porządku, że możliwość otrzymania takiej zniżki ma pewne ograniczenia:
-brak szkody z OC lub AC w ciągu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających wznowienie polisy;
-osoby poniżej 26 roku życia utrzymują obowiązek zwyżki za wiek.
-otrzymać ją może każdy kto nie ma aktywnej polisy w PZU oraz posiadający ją bez negatywnej oceny (np osoby, które w ostatnich latach miały dużą ilość szkód w wyniku czego utraciły zniżki)
Ważne też jest to, ze zniżka jest już na stałe obowiązującą a nie jednorazową oraz łączy się z 70% zniżki za przynależność do automobilklubu.
Piotr obiecał też, że takową zniżkę otrzymają nasi członkowie również na inne pojazdy (młodsze niż 25 lat) zarówno w zakresie OC jak i AC, więc jeśli macie inne samochody oprócz naszych tetrójeczek i nie posiadacie zniżek w wysokości 60% to ta informacja zapewne Was ucieszy.

Za tak dobrą wiadomość bardzo dziękuje Piotrowi.

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu
Automobilklubu Vokswagena Transportera T3
Masz pytanie? Chętnie odpowiem.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Re: Ubezpieczenie naszych "tetrójek"

Postautor: Grzegor » 14 paź 2015, 19:02

Witam
Mógłbyś w telegraficznym skrucie napisac jeszcze raz co trzeba żeby skozystac ze zniżki "oldtimerowej " ?
bo mi sie niestety nie udało w tym roku :(
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 14 paź 2015, 19:11

Grzegor pisze:Witam
Mógłbyś w telegraficznym skrucie napisac jeszcze raz co trzeba żeby skozystac ze zniżki "oldtimerowej " ?
bo mi sie niestety nie udało w tym roku :(
pzdr

tzn to oczym pisałem to jest zniżka za bezszkodową jazdę więc to jest to co się nabywa i max jest 60% a teraz nasi członkowie mają ja z urzedu nawet jak wczoraj odebrali prawko czy będzie to np ich pierwsze ubezpieczenie w życiu... mja maxa czy 60%

co do zniżki z tytułu przynależności do AT3 członka PZM to musisz złożyć deklarację, opłacić składkę automobilklubową i dotyczy ona pojazdu starszego niż 25 lat.

nie wiem czy coś jeszcze chcesz wiedzieć?

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 14 paź 2015, 19:29

Chce wiedzieć co determinuje te 25 lat - bo u mnie pani powiedziała ze wiążąca jest data pierwszej rejestracji - a u mnie z jakiejś przyczyny w dowodzie pierwsza rejstracja jest 1993 mimo ze samochód jest z 1990 .
Co do tej gwałtownej znizki 60 % to dzieki - mam taka gdzieś pewnie od 10 lat .
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 14 paź 2015, 19:41

Grzegor pisze:Chce wiedzieć co determinuje te 25 lat - bo u mnie pani powiedziała ze wiążąca jest data pierwszej rejestracji - a u mnie z jakiejś przyczyny w dowodzie pierwsza rejstracja jest 1993 mimo ze samochód jest z 1990 .
Co do tej gwałtownej znizki 60 % to dzieki - mam taka gdzieś pewnie od 10 lat .
pzdr

Gregor to prawda. W opisie tej zniżki jest ze ma być "25 lat użytkowania" a więc liczy się to od daty pierwszej rejestracji. Na pocieszenie powiem Ci, że w Twoim wypadku "rocznikowo" samochód kończy w tym roku (31.12.2015) 25 lat, więc od 1.01.2016 już podchodzisz pod zniżkę 70% z tytułu przynależności. Gdybyś miał problem nasz kolega bez problemu Ci samochód ubezpieczy uwzględniając ta zniżkę .

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 14 paź 2015, 19:58

AsLog pisze:Gregor to prawda. W opisie tej zniżki jest ze ma być "25 lat użytkowania" a więc liczy się to od daty pierwszej rejestracji. Na pocieszenie powiem Ci, że w Twoim wypadku "rocznikowo" samochód kończy w tym roku (31.12.2015) 25 lat, więc od 1.01.2016 już podchodzisz pod zniżkę 70% z tytułu przynależności. Gdybyś miał problem nasz kolega bez problemu Ci samochód ubezpieczy uwzględniając ta zniżkę .

To juz nic nie rozumiem - Uzytkowania czy pełne lata po VIN ?
Dlatego prosiłem zeby to jasno napisac jakie trzeba spełnic wymagania zeby skożystac z tych 70 %
pzdr

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 14 paź 2015, 20:17

Grzegor pisze:
AsLog pisze:Gregor to prawda. W opisie tej zniżki jest ze ma być "25 lat użytkowania" a więc liczy się to od daty pierwszej rejestracji. Na pocieszenie powiem Ci, że w Twoim wypadku "rocznikowo" samochód kończy w tym roku (31.12.2015) 25 lat, więc od 1.01.2016 już podchodzisz pod zniżkę 70% z tytułu przynależności. Gdybyś miał problem nasz kolega bez problemu Ci samochód ubezpieczy uwzględniając ta zniżkę .

To juz nic nie rozumiem - Uzytkowania czy pełne lata po VIN ?
Dlatego prosiłem zeby to jasno napisac jakie trzeba spełnic wymagania zeby skożystac z tych 70 %
pzdr

No właśnie staram Ci się to jasno wyjaśnić ale spróbuje to pokazać na przykładzie....

Powiedzmy że Twój Busik miałby datę pierwszej rejestracji 12 czerwca 1990 rok. W związku z tym już 13 czerwca 2015 ma on 25 lat i kwalifikuje się do zniżki za przynależność do Automobilklubu. Niestety ze względu na to że został on zarejestrowany około dwa lata później (jak piszesz w 1993r) ten warunek, podany w przykładzie nie zachodzi. Natomiast w PZU system korzysta z dwóch komórek danych:
- w wypadku potrzeby ustalenia konkretnego zajścia warunku użytkowania 25 lat liczonego od dnia pierwszej rejestracji;
- w wypadku ustalenia wieku pojazdu liczonego jako pełny rok kalendarzowy, co należy rozumieć jako dzień 31.grudnia danego roku.

skoro pierwszy warunek pierwszej rejestracji nie zachodzi system liczy jako pierwszy rok "użytkowania" na koniec roku następującego po roku produkcji. Czyli w 31 grudnia 1991 samochód skończył 1 rok, 31 grudnia 1992 skończył 2 lata..... 31 grudnia 2015 samochód skończy 25 lat. To oznacza, że począwszy od 1 stycznia 2016 roku Twój samochód będzie miał skończone 25 lat i podlega zniżce z tytułu przynależności do AT3.

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 14 paź 2015, 20:26

Czy to jest ogólna wiedza - bo "Pani" mówi ze system wymaga od niej daty pierwszej rejstracji - i nic nie wspomina o"rocznikowym " liczeniu - a wydawała mi sie zawsze dośc kumata :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 14 paź 2015, 20:37

Grzegor pisze:Czy to jest ogólna wiedza - bo "Pani" mówi ze system wymaga od niej daty pierwszej rejstracji - i nic nie wspomina o"rocznikowym " liczeniu - a wydawała mi sie zawsze dośc kumata :)

Pani wpisuje obie informacje. Jedna to rok produkcji, druga to data pierwszej rejestracji. Obie znajdują się w dowodzie rejestracyjnym. System działa "zero-jedynkowo" tzn że nie podaje co jest nie tak a jedynie wyrzuca, ze samochód nie spełnia wymogów zniżki. Możesz Panią poprosić, żeby wstawiła wszystkie daty jakie Ciebie dotyczą o rok wstecz, tzn że samochód ma rok produkcji nie 1990 a 1989 a data pierwszej rejestracji to dzień.miesiąc.1992 i zobaczysz ze pozwoli jej wtedy na tą zniżkę.

jednak najprościej jest skorzystać z naszego kolegi Piotrka: serkit3

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 14 paź 2015, 20:41

Ok dzieki za wyjaśnienie -
W tym roku już i tak mi sie odnowiła z automatu polisa w Alianzie - wiec sprawa odłozona na za rok :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 14 paź 2015, 20:43

Grzegor pisze:Ok dzieki za wyjaśnienie -
W tym roku już i tak mi sie odnowiła z automatu polisa w Alianzie - wiec sprawa odłozona na za rok :)

nie zapomnij opłacić w terminie składki członkowskiej:)

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 14 paź 2015, 21:55

Nie zapomnij przypomnieć :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 15 paź 2015, 9:31

Grzegor pisze:Nie zapomnij przypomnieć :)

Możesz to już zrobić, żeby nie zapomnieć... tu masz info

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 16 paź 2015, 4:25

tak agent ubezpieczy i pobierze prowizję a potem trzeba będzie dopłacać...
tak miałem w skuterem na żonę...
PZU upomniało się że wg nich żona nie ma 60% i trzeba dopłacić różnicę... więc dopłaciłem a teraz czekam na odpowiedź PZU czy jako żona moja nie ma moich zniżek czyli 60%...
Krzysiek niech chłopak poda podstawę prawną do zniżek z rękawa...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 16 paź 2015, 8:20

dreg35 pisze:tak agent ubezpieczy i pobierze prowizję a potem trzeba będzie dopłacać...
PZU upomniało się że wg nich żona nie ma 60% i trzeba dopłacić różnicę... więc dopłaciłem a teraz czekam na odpowiedź PZU czy jako żona moja nie ma moich zniżek czyli 60%...

Darku.

teraz nie da się wziąć zniżek z czapy. jest system online i nie da się napisać już polisy na kolanie, nie da się oświadczyć że ma sie takie a takie zniżki. Teraz ilość lat bezszkodowych pobiera się z UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego) a ten ma wpływ na zniżki. Rozumiem Twoją powściągliwość ale nie ma w tym żadnego drugiego dna. Pamiętasz dyskusje że te 70% za PZM to musi byc przekręt, ze potem to jak coś to bedzie problem? Nie chcesz nie korzystaj ale nie szukaj dziury w całym :D

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 16 paź 2015, 20:16

Ja się ostatnio dowiedziałem, że auto zarejestrowane np. na moją córkę która nie posiada prawa do jazdy i zniżek, ale do ubezpieczenia zgłoszony jestem jako jedyny użytkownik to mamy prawa do moich zniżek .

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 17 paź 2015, 5:24

AsLog pisze:
dreg35 pisze:tak agent ubezpieczy i pobierze prowizję a potem trzeba będzie dopłacać...

Darku.

teraz nie da się wziąć zniżek z czapy. jest system online i nie da się napisać już polisy na kolanie, nie da się oświadczyć że ma sie takie a takie zniżki. Teraz ilość lat bezszkodowych pobiera się z UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego) a ten ma wpływ na zniżki. Rozumiem Twoją powściągliwość ale nie ma w tym żadnego drugiego dna. Pamiętasz dyskusje że te 70% za PZM to musi byc przekręt, ze potem to jak coś to bedzie problem? Nie chcesz nie korzystaj ale nie szukaj dziury w całym :D

Dało się wpisać bez kłopotu 60% zamiast 30 tylko PZU zakwestionowało te zniżki i zażądało dopłaty ...
dzięki temu że mi przypomniałeś to skontaktowałem się z agentem i kasa czeka do zwrotu bo żona może korzystać z moich zniżek jako rodzina...
PZMOT... nie dyskutowałem że to przekręt bo wcześniej już korzystałem z tych zniżek...

sam piszesz "teraz nie da się wziąć zniżek z czapy. jest system online i nie da się napisać już polisy na kolanie, nie da się oświadczyć że ma sie takie a takie zniżki. Teraz ilość lat bezszkodowych pobiera się z UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego)"
więc jak to w końcu jest...
można wpisać z palca czy nie???
na jakiej podstawie jeszcze raz zapytam załatwi 60 tym co mają mniej lub wcale...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 17 paź 2015, 7:27

dreg35 pisze:
sam piszesz "teraz nie da się wziąć zniżek z czapy. jest system online i nie da się napisać już polisy na kolanie, nie da się oświadczyć że ma sie takie a takie zniżki. Teraz ilość lat bezszkodowych pobiera się z UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego)"
więc jak to w końcu jest...
można wpisać z palca czy nie???
na jakiej podstawie jeszcze raz zapytam załatwi 60 tym co mają mniej lub wcale...

Bo jest przyznana taka zniżka dla nas. To nie jest tak że ktoś może sobie zrobić samowolke. Piotr dostał taką możliwość więc kto może niech skorzysta tym bardziej, ze jak pisałem nie jest to jednorazowe tylko taki kod "zaczytuje sie" na stałe i w zalezności od dalszego przebiegu szkodowości danej osoby utrzyma się lub bedzie się zmieniał na ogólnie obowiązujących zasadach.

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 18 paź 2015, 5:25

"Bo jest przyznana taka zniżka dla nas. To nie jest tak że ktoś może sobie zrobić samowolke. Piotr dostał taką możliwość więc kto może niech skorzysta tym bardziej, ze jak pisałem nie jest to jednorazowe tylko taki kod "zaczytuje sie" na stałe i w zalezności od dalszego przebiegu szkodowości danej osoby utrzyma się lub bedzie się zmieniał na ogólnie obowiązujących zasadach."

a więc skoro zniżka jest przyznana dla klubu tak małego to każdy posiadający legitymację AT3 dostanie ją u każdego agenta PZU??? :confused:

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 18 paź 2015, 17:43

dreg35 pisze:"Bo jest przyznana taka zniżka dla nas. To nie jest tak że ktoś może sobie zrobić samowolke. Piotr dostał taką możliwość więc kto może niech skorzysta tym bardziej, ze jak pisałem nie jest to jednorazowe tylko taki kod "zaczytuje sie" na stałe i w zalezności od dalszego przebiegu szkodowości danej osoby utrzyma się lub bedzie się zmieniał na ogólnie obowiązujących zasadach."

a więc skoro zniżka jest przyznana dla klubu tak małego to każdy posiadający legitymację AT3 dostanie ją u każdego agenta PZU??? :confused:

Darku.

Po pierwsze czytaj dokładnie to co napisałem... a wyjaśniając to czego nie doczytałeś.. śmiem twierdzić, że w każdej firmie ubezpieczeniowej są tzw "kody" które może użyć np manager, strefowy, kierownik itp. to nie znaczy że one nie istnieją bo jakiś mulitiagent ich nie ma, nawet nie każdy agent PZU. To samo się tyczy czegoś co szeroko rozumiemy jako brokerka... broker ma możliwość ubezpieczenia np floty klienta ale nie zrobi tego każdy agent danego ubezpieczyciela. Dlatego napisałem: "Piotr dostał taką możliwość"

Po drugie... co to znaczy "dla klubu tak małego" ? Ty na prawdę nie zdajesz sobie sprawy członkiem jakiego klubu jesteś :) ? czy tylko sobie tak żartujesz?

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 18 paź 2015, 19:02

CENZOR TU BYŁ

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 18 paź 2015, 20:58

Wezuwiusz - nie bij piany bo piszesz głupoty potem ludzie to czytają i wprowadzasz ich w błąd ,
Weź prosze dowód do ręki i sprawdz prosze czego dotyczy rubryka "B".
Potem może przeczytaj jeszcze raz ten watek i ochłoń.
pzdr

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
AsLog
Kapitan
Kapitan

Postautor: AsLog » 19 paź 2015, 7:59

CENZOR TU BYŁ

Obrazek
W-ce Prezes Zarządu

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 19 paź 2015, 18:05

chodziło mi o rozwianie moich wątpliwości ale ta dyskusja zmierza donikąd... :scared:

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini