Zwiększenie liczby osób

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Zwiększenie liczby osób

Postautor: wezuwiusz3 » 11 lis 2011, 21:15

Nie wiem czy dobrze wkleiłem posta.Jak by co to przenieście go gdzie trzeba.

Mam pytanie odnośnie zwiększenia liczby osób w moim busie.Jak to wygląda z technicznego punktu,co trzeba było pozmieniać ,a co poprzerabiać.Wiem że musi mieć okno na przeciw okna z drzwi i zamontowane kanapy w punktach ,,ORYGINALNYCH".No właśnie ,tylko gdzie??.Możesz mi to jakoś przybliżyć opisem ,a najlepiej zdjęciami.Mam ugadaną kanapę do tyłu tylko nie wiem czy gość dorzuci mi szyny.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Aries

Re: Zwiększenie liczby osób

Postautor: siatkon » 12 lis 2011, 19:37

Wszystko zależy od stacji diagnostycznej, aby taka zmianę wprowadzić, musisz mieć rachunek od jakiegoś zakładu mechanicznego i przegląd wprowadzanych zmian.
Generalnie, jeżeli stacja diagnostyczna Ci wystawi takie zaświadczenie, to masz już z górki.
Ale ciężka z nimi jest sprawa.
Ja boksuję się ze zmianą masy przyczepy i aż chce się płakać
Najlepszy był niedouczony diagnosta ze stacji okręgowej w Wieliczce, któremu dałem zaświadczenie wystawione w Norwegii, z którego wynikało iż mój samochód może ciągnąć przyczepy 2000kg, gdyż jest wstanie z nimi wjeżdżać na nachylenia 12%. - więc zgodnie z dyrektywą EU z 1992r możne ciągnąć takie przyczepy...
Diagnosta stwierdził - ..."a co się stanie jak ktoś będzie z przyczepą wjeżdżał na większe wzniesienia. Normalnie inne samochody mogą nawet na 30% "...:lollol:
Wydrukowałem mu instrukcję T4, w której jest napisane, że z maksymalnym ładunkiem możne wjeżdżać tylko na wzniesienia 12% - To stwierdził ze tylko zaświadczenie od przedstawiciela Vw w Polsce możne być dla niego ważne. Na odpowiedź z od Vw Polska czekam już 4mce!!!!! I ani me ani be !!!

Witam wszystkich starych znajomych.
aktual tel 788235135 lub +4746264945

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 12 lis 2011, 19:59

Musisz mieć fakturę z jakiegoś profesjonalnego zakładu który ci montował dodatkowe siedzienia i pasy do nich,następnie przegląd i do wydziału komunikacji.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Piotr Pruszcz
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Pisces

Postautor: Piotr Pruszcz » 12 lis 2011, 21:13

siatkon pisze:Wszystko zależy od stacji diagnostycznej, aby taka zmianę wprowadzić, musisz mieć rachunek od jakiegoś zakładu mechanicznego i przegląd wprowadzanych zmian.
Generalnie, jeżeli stacja diagnostyczna Ci wystawi takie zaświadczenie, to masz już z górki.
Ale ciężka z nimi jest sprawa.
Ja boksuję się ze zmianą masy przyczepy i aż chce się płakać
Najlepszy był niedouczony diagnosta ze stacji okręgowej w Wieliczce, któremu dałem zaświadczenie wystawione w Norwegii, z którego wynikało iż mój samochód może ciągnąć przyczepy 2000kg, gdyż jest wstanie z nimi wjeżdżać na nachylenia 12%. - więc zgodnie z dyrektywą EU z 1992r możne ciągnąć takie przyczepy...
Diagnosta stwierdził - ..."a co się stanie jak ktoś będzie z przyczepą wjeżdżał na większe wzniesienia. Normalnie inne samochody mogą nawet na 30% "...:lollol:
Wydrukowałem mu instrukcję T4, w której jest napisane, że z maksymalnym ładunkiem możne wjeżdżać tylko na wzniesienia 12% - To stwierdził ze tylko zaświadczenie od przedstawiciela Vw w Polsce możne być dla niego ważne. Na odpowiedź z od Vw Polska czekam już 4mce!!!!! I ani me ani be !!!

Z tego co wiem nie ma wzniesień 30% Kąty wzniesień sa naliczane na odcinku 100m.Tak więc 12% wzniesienie to 12 metrów na 100 m odcinka drogi-czyli dosyc stromo!!! delikatnie mówiąc. Gdzie gosc widział 30% i co pod to podjedzie??

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Aries

Postautor: siatkon » 13 lis 2011, 8:32

odnośnie mas przyczep z hamulcem - Dyrektywa Eu 92/21
3.3.3. Obciążony do maksymalnej masy pojazd silnikowy holujący przyczepę musi być zdolny do poruszenia z miejsca zestawu pojazdów na wzniesieniu o nachyleniu, co najmniej 12 % pięć razy w ciągu pięciu minut.
Co do nachyleń - tozdarzają się większe niż 12% - kierujący pojazdem z przyczepą powinien znać możliwości pojazdu.
Niedouczony diagnosta -
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, STANGAZ Surówka Stanisław woj. małopolskie, 32-020 Wieliczka, Wierzynka 1 tel 12 278 63 75
Jednak ten wątek nie o tym...
Wracając do problemów kolegi, odnośnie dodatkowych miejsc....
Koszty mogą przeróść wartość - czasem lepiej jest kupić innego z większe ilością miejsc.
Mam busa z 9 miejscami ( niezbyt udana przeróbka) bez pasów, i wszystko jest zgodnie z prawem i nikt tego nie podważy. Własciwe z tymi siedzeniami nie jeżdżę.
Jeżeli masz oryginalne szyby boczne i szybę w drzwiach przesuwnych, to prawdopodobnie masz też miejsca do montażu siedzeń i pasów. Jak masz scianę grodziową to szkoda twojego trudu i zachodu.
Lepiej kupić coś z siedzeniami, lub przynajmniej z siedzeniami w dowodzie.

Witam wszystkich starych znajomych.
aktual tel 788235135 lub +4746264945

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
maruch
Porucznik
Porucznik
Zodiac: Aquarius

Postautor: maruch » 13 lis 2011, 20:52

wezuwiusz3 pisze:Nie wiem czy dobrze wkleiłem posta.Jak by co to przenieście go gdzie trzeba.

Mam pytanie odnośnie zwiększenia liczby osób w moim busie.Jak to wygląda z technicznego punktu,co trzeba było pozmieniać ,a co poprzerabiać.

Można, ale po co powielać te same błędy....... Przepisy są niby takie same, ale co wydział komunikacji, to nieco inaczej interpretuje.

Najlepiej więc:
1. zadzwonić do SWOJEGO wydziału komunikacji, gdzie będziesz dokonywał zmian - co potrzebujesz
2. podjechać do SWOJEGO (albo bardziej rozgarniętego diagnosty, gdyby taka była potrzeba...) i dowiedzieć się, co on będzie chciał....
3. a potem zrobić

A u mnie to było tak:
1. bus miał w papierach 5, chciałem zrobić 7
2. zadzwoniłem do wydziału
3. podjechałem do diagnosty - ten dał mi namiar na warsztat z HOMOLOGACJĄ na zmiany konstrukcyjne w samochodzie
4. podjechałem do warsztatu, pogadałem z panami - powiedział, że ile miejsc, tyle pasów, dobrze zamocowane, nieruchome etc.
5. pan popatrzył, pomacał, wystawił zaświadczenie, że to oni zrobili te zmiany
6. z tym papierem - do diagnosty na zmianę miejsc (80 zł) + roczny przegląd busa od nowa (100 zł, jak zwykle)
7. ze wszystkimi papierami do wydziału komunikacji
8. z całym naręczem papierów do ubezpieczalni - żeby sobie zmienili u siebie w danych i nie mieli powodu do odmowy wypłacenia odszkodowania w razie czego.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Sturek
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: Sturek » 28 paź 2016, 18:07

Przepraszam za odkop, ale chcę się upewnić, raczej celuje w 9-cio osobowy ale gdyby nie wyszło to nie ma dużego problemu żeby to zmienić? I pytanie drugie, bo czytałem ale co forum to inne zdanie, jak wygląda kwestia obrócenia siedzeń? Wiecie coś w ten deseń: (pierwsze lepsze z internetu, poglądowe) https://i.wpimg.pl/730x0/m.autokult.pl/ ... 16127c.jpg Było by to prawnie dozwolone? Policjanci nie zrobią o to problemu? Większość źródeł mówi, że jest okej ale różnie z tym bywa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 28 paź 2016, 18:55

Jeszcze da się zrobić na 9 osób i siedzenia mogą być tyłem do kierunku jazdy jeśli są poprawnie zamontowane i wyposażone w pasy.

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Wnętrze”