Rozrusznik

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Rozrusznik

Postautor: wezuwiusz3 » 19 paź 2016, 14:51

Zaczyna się u mnie kończyć rozrusznik,żeby nie powiedzieć znowu....Zastanawiam się nad zakupem nowego .No właśnie ,ale...
Co i gdzie kupić.Są na alledrogo rozruszniki francuzkie ,tylko że nie wiadomo czy francuz go składał,czy tylko sie pod tym podpisał ,a składały go małe rączki.Regenerować starego trupa??.Na pewno będę musiał elektromagnes wymienić.Koszt około 100zł ,no i sprawa jakości nowych elektromagnesów.Jeden już nowy zanabyłem.Musiał bym do niego chyba 120 amp akumulator zapinać.Reklamacji NIET.Na sucho bez obciążenia nawet działał,tylko że akumulator już nie miał siły obrócić silnikiem,nawet po zregenerowaniu rozrusznika.Po wymianie elektromagnesu na używkę wsio wróciło do normy.No ale.Po roku czasu znowu rozrusznik płata mi figle ,a raczej elektromagnes.Wybija przy dłuższym kręceniu bendix.Jak na strzał nie odpalę ,to mam z nim jazdę.
Co kupić panowie radżcie.Regenerować ,kupować nowy z gwarancją,bo używki super sprawnej nie chcę.Kupiłem sobie już takie 2.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Re: Rozrusznik

Postautor: t90 » 19 paź 2016, 17:52

Najlepiej było podjechać na ul. Stawki w kompleksie naprzeciw szkoły samochodowej. Tam jest taki warsztat, regenerują różne agregaty silnikowe. Można zostawić grata albo kupić części. Ale to oczywiście jak będziesz w W-wa. Sprzedają markowe części.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
arti1234
Sierżant
Sierżant

Postautor: arti1234 » 20 paź 2016, 6:04

nie polecam zakupu nowego rozrusznika bo w większości pochodzi pól roku i zgon. ( i niestety mają na sobie odcisk małej niewidzialnej rączki)
jak sie da to reanimować na dobrych gratach. w nowych rozrusznikach padają elektrowłączniki bo uzwojenia wirnika to lipa.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 20 paź 2016, 17:53

dokładnie... doberze zreanimowany Bosch będzie chodzić dłużej niż nowe chinole...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 20 paź 2016, 18:26

W takim razie ,jakiej firmy szukać bebechów.i jakiej firmy elektromagnesów się wystrzegać.Nie pamietam właśnie jakiej firmy miałem tego dziada (elektromagnes).,który od razu po założeniu ze sklepu nówka szytuka okazała się bublem.
Sa na allegro części Boscha ,tylko czy to nie bosch made in hungary .Np.elektromagnes 38zł .i szczotkotrzymacz za 34 zł.
http://allegro.pl/elektromagnes-typ-bos ... 00924.html
http://allegro.pl/szczotkotrzymacz-typ- ... ule_id=201
Co do tulejek też z tym jest szczerze powiedzioawszy loteria.Kiedyś kupiłem takie że jak by to ująć "w palcach sie kruszyły"...Z braku laku ,brałem co mieli na sklepie.U nas w większości sklepy podstawione sa pod Słowaków.A ten to jak zwykle.Nie interesuje go jakość ,tylko cena ,więc mamy to co mamy i nic na to nie poradzimy.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 21 paź 2016, 18:06

większe sklepy jak "intercars" bez słowa reklamy handlują różnymi firmami więc możesz wybrać...
biorę znanych firm i nie mam aż takich problemów... a zakładam raczej więcej części zakupionych niż Ty...
teraz na rynku jest tak że kupuję łożysko firmy "x" a w opakowaniu jest "y" które to łożysko tak naprawdę produkuje firma "z"...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 22 paź 2016, 18:54

No właśnie tak samo jak z elektromagnesami do rozruszników Bosch .Made in Hungary.No ale elektromagnesy ,to jeszcze pal ich licho,ale tulejki??,z czego k.... oni je robią Zawiozłem dzisiaj do tokarza tulejkę ,żeby w środku zwiększył otwór i dorobił do ośki wirnika.Wkręcił w uchwyt ,ścisnął ,a ta.... sie rozsypała.
Czekam teraz aż przywiozą pręty z brązu smarnegoo..Tylko czy sie doczekam??.Mam pod domem firmę ,która sama sobie dorabia właśnie tuleje ślizgowe do maszyn.(firma Walter).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links