świece żarowe.

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

świece żarowe.

Postautor: wezuwiusz3 » 03 gru 2017, 15:24

Nareszcie padły mi świece żarowe marki ,,BOSCH".K@@@@@a w życiu już tego kórestwa nie założę.Z jakości Bosch ,to chyba im tylko nazwa pozostała i nic po za tym.
Miały być zajebiaszcze ,bo nowy aku i tak dalej ,i.t.podobne głupoty.
Muśże kupić jakieś świece ,ale u nas nic prócz Boscha ,Maxgear,Febi nie dostanie.Ewentualnie jeszcze MG ,ale o tych świecach nawet w necie mało można znależć ,a nawet wcale.
Skłaniam się ku produktowi Iskra ,ale znalazłem takie ,które mają takowe zestawienie.
Prąd 12V-przeważnie świece mają 11V
Natężenie 5,5A.
Szukam świec w miarę tanich ,co by po roku zmienić i nie słuchać bzdur że jakieś tam zasrane bosche wytrzymają 200 000.Może i wytrzymają ,ale ile trzeba łechtać rozrusznikiem ,bo grzeją tak ,jak by chciały ,a ni mogły.
W tych Iskrach nie pasuje mi jednak ten prąd 12V ,a na Alledrogo nic nie ma konkretnego.
Opinie jednak też są podzielone.Wygląda to też na loterię.
Możecie coś polecić z doświadczenia??.
Beru dobre ,ale drogie.szukam coś do 15zyla /sz,żeby szybko sie nagrzewały ,miło by było gdyby były ceramiczne (podobno iskry są właśnie takie) :help:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: świece żarowe.

Postautor: dreg35 » 03 gru 2017, 19:29

Krzychu
takich co będą wiecznie chodzić nie ma...
kup i jak masz wszystko ok z ich zasilaniem ...rozrusznikiem...i motorkiem to jakiś czas pochodzą nawet "hinskie" ...
zasilanie jest takie jaką masz baterię a na świece jak podasz 24 to też nie eksplodują od razu...podłącz miernik to zobaczysz jak spada napięcie aku przy poborze prądu przez świece... a potem jeszcze rozrusznik...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 04 gru 2017, 14:56

No właśniewiem jak to wygląda z prądem i teraz mam zgryza ,czy lepiej wybrać świece z większym amperażem czy mniejszym.
Większy amperaż czyli na logikę świeca szybciej się nagrzewa,ale świeczki beru nie mają 16A natężenia i jakoś szybciej się nagrzewają.Zapewne dla tego że są ceramiczne.i inaczej zbudowane żarniki.
A i właśnie .Jaka była oryginalnie długa świeca w JX??,bo są świece które mają 70 mm i 60mm +-1mm i zarówno jedną i drugą da sie założyć,tylko że troszeczkę gorzej będzie z odpaleniem.No i o tą troszeczkę mnie się rozchodzi ,i chciał bym założyć takie jakie powinny być długie.
Ale ja lubie sobie skomplikować nawet tak prosta rzecz. :banghead:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 04 gru 2017, 17:47

długość świecy ma mniejsze znaczenie jak długość elementu który jest poza gwintem i ten ma mieć około 20mm. a czy cała świeca będzie miała 58 czy 69 to bez znaczenia choć te krótsze łatwiej się wymienia za pompą...
przykładowy obraz z iParts...
http://t.iparts.pl/015/Y-918%20J/dokume ... wa-ngk.jpg

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 04 gru 2017, 19:06

Acha ,no to już jestem w domu.Dzięki wielkie.
Teraz jeszcze się zdecydowac które swiece wybrać.Wybór na Alledrogo równie ubogi jak w naszych sklepach,więc pewnie zakupie najtańszy badziew jaki tylko jest MAXGEAR,bo żądnych opini o tych świecach jeszcze nie ma ,a iskry mają tylko 5,5 A natężenia,zaś febi to też chińczyk i w zależności jak się uda,na dodatek brak opisu prócz tego że do JX podejdą..

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 07 gru 2017, 21:43

Nowe świeczki w drodze,ale przypomniałem sobie ,że w magazynku zalega silnik zakupiony jakiś czas temu od kolegi Klekota za 150 zł i tam są świece.Po oględzinach okazało sie że barum-ki.prawie nowe ,bez prawie znaku używania.Nagrzewają sie w 9 sek,wszystkie 4 równiutko.
Dziękuję Ci mr.Johnson.Lubie takiego mikołaja. :drinks:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 07 gru 2017, 23:05

Świeczki zmienione,wtryski sprawdzone ,kont wtrysku ustawiony na zero,a ta łoblodra dalej ma opory z odpaleniem.
Zastanawiam się czy przypadkiem związku nie ma z tym odpalaniem wiązka od aku do rozrusznika.Czy było by to logiczne??.
Aku dobre,podgrzewam świece i rozrusznik kręci jak by miał jakiś opór,na dodatek wywala bendix.Jak ciepły pali na strzała.
Silnik nie kopci ,chodzi po odpaleniu równo.Dynamika jazdy dobra ,nie ma spadku mocy .Turbo sprawne,nie stoi kołkiem.Rozrusznik regenerowany w zeszłym roku.
Macie jakies pomysły??

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 08 gru 2017, 5:50

to najpierw zrób rozrusznik... Krzychu wyjaśnij bo nie rozumiem o czym piszesz...
"kont wtrysku ustawiony na zero"
jak to ustawiłeś? jeśli to chodzi o kąt wtrysku...
w/g mnie powinien być 0,9 +/- 0,05 mm przed OT...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 08 gru 2017, 16:07

No rzeczywiście z tym zerem można kogoś zmylić.Chodziło mi o określenie że zostało ustawione bardzop dokładnie na 0,9.
Problem jak już Ty wiesz nie był ani w świecach ,ani we wtryskach.Posrała mi sie wiązka i z tąd te kłopoty z opdpalaniem.
Czeka,mnie mnóstwo roboty,o ile uda mi sie dostać fragment wiązki elektrycznej.
Mam nadzieję że zdążę zanim dowali mrozem i kabelki zrobia się sztywne.Inaczej będę nie tylko ręką ,nogą w nocniku ,ale cały w szambie po uszy.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Elektryka”