Odcinkowy pomiar prędkości

Moderator: t90

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Posty: 1530
Rejestracja: 22 mar 2010, 2:36
Gender: Male - Male
Zodiac: Leo

Odcinkowy pomiar prędkości

Postautor: t90 » 30 lip 2014, 16:01

Odcinkowy pomiar to kolejny sposób, aby kontrolować niezdyscyplinowanych kierowców. Urządzenia mierzące średnią prędkość przejeżdżających samochodów mają sprawdzić się lepiej niż zwykłe fotoradary, po minięciu których kierujący od razu przyspieszają, znowu łamiąc przepisy. ITD przeprowadza testy, a już w 2015 roku w całym kraju będzie kontrolowanych 29 odcinków dróg.

Jak działa nowe urządzenie, które już wkrótce ma się stać postrachem jeżdżących zbyt szybko kierowców? System będzie mierzył czas, w jakim samochód przejedzie długość monitorowanego odcinka. Pojazd będzie rejestrowany przy wjeździe i wyjeździe z kontrolowanego obszaru. Na tej podstawie system wyliczy średnią prędkość, z jaką poruszało się auto. Jeżeli jej wartość będzie przekraczać obowiązujące ograniczenie prędkości, system zarejestruje dane samochodu i przekaże je do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, gdzie rozpocznie się postępowanie w sprawie o wykroczenia.

Przed każdym miejscem pomiaru prędkości pojawi się znak D-51 (informujący o fotoradarze), a pod nim tabliczka z podaną długością odcinka objętego kontrolą. Testy odbywały się na długości 300 m, ale zgodnie z przepisami dystans ten będzie mógł wynosić do 10 km w terenie zabudowanym i do 20 km poza nim. Na ogół jednak będą one krótsze, gdyż prawo wymaga też, aby na kontrolowanym odcinku obowiązywało jedno ograniczenie prędkości.

W całym kraju ma powstać 29 odcinków objętym pomiarem. W lutym ITD przedstawiło listę miejsc, w których planuje umieścić urządzenia, ale może ona ulec zmianie. Montaż systemu jest stosunkowo prosty i może opierać się na istniejącej infrastrukturze. Przedstawiciele ITD tłumaczą, że na bieżąco badana jest sytuacja na drogach i finalna lista odcinków zostanie przedstawiona dopiero wtedy, gdy rozpocznie się montaż urządzeń. Nowy system ma ruszyć wiosną 2015 roku. W poniższej tabeli przedstawiamy wstępne lokalizacje odcinków pomiarowych wraz z zaznaczonymi na szaro miejscami rezerwowymi.

ObrazekT3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Posty: 1846
Rejestracja: 28 wrz 2010, 17:08
Gender: None specified - None specified
Zodiac: Gemini

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Postautor: wezuwiusz3 » 30 lip 2014, 21:08

Małe sprostowanie dotyczące krajowej 9.Nie będzie pomiaru na odcinku Kroscienko Iskrzynia,tylko Pustyny Iskrzynia.Akurat w mojej dziurze.
Akurat tu by sie przydało,może mniej było by wypadków.Mnie samemu sie przydażyło,że jak jeszcze miałem Rzuka ,to nie zdążyłem przejachać przez skrzyżowanie ,w rezultacie czego zakończyłem jazdę w rowie,bo wepchnęła mnie do niego Renówka osobowa (stary model kanciastych pasci).Obróciło mnie o 180 st.Rzuk załadowany ,gdzies około 2500 kilo masy całkowitej,albo i lepiej.Tak że licznik zatrzymał sie na 140 ,ale i tak moja była wina ,bo wyjechałem z podporządkowanej,i nie miałem kolegi policjanta , w przeciwieństwie do pana z renówki.Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 621
Rejestracja: 31 mar 2010, 18:51
Birthday
Gender: None specified - None specified
Zodiac: Aries

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Postautor: siatkon » 03 sie 2014, 21:28

Dostałem własnie rachunek za przejazd takim odcinkiem w marcu 2800nok czyli 1400zł
Było 70 jechałem średnio 80. Nie doczytałem co pod znakiem radaru było po norwesku napisane... :blackeye:Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links


Wróć do „Ogólne”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość