Wyrok na życie ?

Moderator: t90

Awatar użytkownika
swieru
Kadet
Kadet

Re: Wyrok na życie ?

Postautor: swieru » 20 lis 2017, 15:56

Czyli w 1.9 tdi np: 1z nie trzeba pompki wspomagającej?
Jestem świeżo po przekładce na tdi i na razie nie mam wspomagania obiegu. temp trzyma normalnie, nie grzeje się. kwestia pogody ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
tomalimonkey
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Scorpio

Postautor: tomalimonkey » 21 lis 2017, 9:38

Mój TDI bez komputera generuje bardzo mało ciepła, bardzo sporadycznie przekracza diodę na zegarze (przy zamkniętej nagrzewnicy, bo przy otwartej to nigdy :P) i wręcz myślę o dołożeniu dogrzewania ze świec żarowych do układu chłodzenia, na zimę się przyda :) Mimo wszystko pompkę radzę ogarnąć, w razie czego (np. walniety pasek od alternatora i pompy) moze uratowac silnik... zapytaj skąd wiem :heristical:

VW T3 1,6TD->1,9mTDi + 3H + ATE57 (w toku)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 21 lis 2017, 17:11

ta pompka nie zastąpi pompy wody... ale nie zaszkodzi... świece w busie w króćcu niewiele pomogą... daleko do nagrzewnicy...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
KrzychuWM
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Postautor: KrzychuWM » 22 lis 2017, 9:13

20171112_111624.jpg

Panowie kupiłem :clap: tylko nie wiem czy sie smiac czy plakac :help: ... blacharka do toralnej regeneracji, zaszpachlowane co sie da i pomalowane wałkiem :banghead: Wahacze nie istnialy ale udalo Mi sie kupic calkiem fajne za 180zł szt. z rozbiorki :clap: .
Tylnej szyby nie bylo i tez uwazam za sukces bo RAZEM Z USZCZELKA I PRZESYLKA do domku 130PLN(rownież rozbiorka)
Planujemy wraz z kolegą na samym poczatku wypiaskowac" od pasa w dół" czyli wszystkie progi ,blotniki, nadkola i gdzie tam jeszcze uznamy za konieczne na razie zeby wspawac reperaturki i zabezpieczyc przed Rudą mendą... tak samo z podwoziem i zabiteksowac.. zsjecie daszka i uszczelnienie , narazie nie leci ale kto wie jak dalej, mysle klejem do szyb ten zabieg wykonac...
wymiana calego zawieszenia oczywiscie rowniez..
mechanicznie i korozyjnie doprowadzic do ladu i DO LAKIERNI... pozniej myslec o zabudowie cos w stylu Westy ale po swojemu...
Takie to oto mam plany zanim spptkamy sie na zlocie moi koledzy☺ ktos ma jakies sugestie ,podpowiedzi, rady, zlote mysli itp. Przyjme kazda pomoc , uwage bo wiem, ze czeka mnie ogrom pracy i wydatków tez niestety..
Pozdrawiam
Krzysiek z Olsztyna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
KrzychuWM
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Postautor: KrzychuWM » 22 lis 2017, 9:19

Aaa i silniczek 1,6 TD z 4 skrzynia.. jest jak jest narazie sie nie zastanawiam nad nim bo mam wieksze problemy z blacha.. chociaz pieknie odpala i pracuje ale sie gotuje szybko.. narazie nie mam czasu na diagnoze bo warsztat zajety i inna praca jest.. moze byc od termostatu az po glowice :( -wolal bym termostat :beg: .. pzdr

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 23 lis 2017, 5:25

zrobisz blachę zajmiesz się motorkiem... jak nie ma wspomagania to wymiana termostatu to chwila nieuwagi... po co warsztat ... dasz radę sam wykręcić i wkręcić 2 śrubki...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
KrzychuWM
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Postautor: KrzychuWM » 23 lis 2017, 8:55

Dokladnie jak mowisz .. albo otwiera albo nie.. chwila moment zrobic...
Tylko obecnie bus STOI i czeka ok 100km odemnie az wkoncu znajde na niego czas i zakasze rekawy do roboty.. narazie niestety inna praca pochlania mnie a obecnie jeszcze chorubsko sie przyczepilo i z goraczka do konca tyg w chacie pod pierzyną..
No idzie Mi ostatnio jak kur..ie w deszcz..hehe
Ale nadejdzie czas na busa i to nie dlugo juz.
Wtedy bede informował na bierząco o postępach prac..

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 23 lis 2017, 17:10

to szybkiego powrotu do zdrowia... daleko żeby tak choć godzinkę coś porobić... jak coś to pisz... może będziemy mogli pomóc...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Ogólne”