Wyrok na życie ?

Moderator: t90

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Wyrok na życie ?

Postautor: Pe_Pe » 21 paź 2017, 0:43

Witam.
z góry przepraszam, jeśli jest to złe miejsce na tą historie.
więc zacznijmy.
Nazywam się Patryk mam 21 lat, mieszkam w olsztynie i jestem barmanem :D
Chciałbym zakupić busa vw t3, ze względu iż uwielbiam podróżować ze swoją paczką, im więcej miejsca tym lepiej. Aktualnie jeździmy audi a4 więc 5 osób to dosyć ciekawie. :P
Planuje kupić t3 ze względu na sentyment i chęc wyróżnienia sięna drodze, planujemy zaliczyć woodstock 2018, później wycieczka do okoła euoropy.
moje pytanie brzmi czy kupienie busa za około 4/5k jest dobrym rozwiązaniem ? myśli moje są zwrócone na 1.6d (ekonomicznosć mały silnik bez żadnych turbo i innych bajerów, które mogły uledz by awarii. ) z czym się musze liczyć kupując takiego samochoda ? :)
na co musze uważać i czy takim samochodem moge poruszać się na prawojazdy kategorii B?
czy ten silnik będzie odpowiedni do tych podróż, które chcemy wykonać?. i oóglnie potrzebuje też infomacji co do silnika czy jest drogi w napawie itp ?
PS: nie boje się mechaniki gdyż jestem nim z pasji, a ojciec jest lakiernikiem/ mechanikiem samochodowym i posiadamy własny warsztat.
przepraszam za błędy interpunkcje i te bajery. na swoją obrone mam to, że pisze na kompie dziewczyny, który był zalany wiec ma swoje fochy: O

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Re: Wyrok na życie ?

Postautor: Pe_Pe » 21 paź 2017, 0:52

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 21 paź 2017, 18:03

No silniczek 1.6 może być ciut za słaby jeżeli chcecie całą ekipą jechać i z bagażami.Lepiej 1,9 D,lub 1,6 ,ale na turbince.
Na kat B spokojnie T 3 możesz jeżdzić,a nawet ciągnąć przyczepę.Byle zestaw zmieścił się w 3,5 tony.Na co zwrócić uwagę.Jeżeli masz warsztat ,a ojciec jest lakiernikiem,to chyba tylko na numery VIN,czy się zgadzają.Jest bardzo dużo szczepów .Numery Masz pod siedzeniem kierowcy,na rynience nad drzwiami kierowcy,na słupku tabliczka,no i na poprzeczce za prawym przednim kołem.
Poczytaj o tym w szukajce.
W cenie 4-5 tysięcy ,to cudów się nie spodziewajcie,chociaż czasami można być miło zaskoczonym ,bo trafiają się okazję.Za te pieniądze spokojnie blaszaka kupi.Z carawelką może już być kłopot ,a westfalię czy dehlera wybij sobie z głowy.To górna półka cenowa zaczynająca się grubo ponad 10 koła za egzemplarz do reanimacji.
Jeżeli chodzi o silnik ,to ceny są znormalizowane.Za 1000 zł kupisz kompletną jednostkę w bardzo dobrym stanie.Wkładać i jeżdzić.Trochę pod górkę zaczyna się z blacharką.I tak.Wahacze ciężko dostać i są drogie.Tarcze kotwiczne są dostępne i np.na tył podróbki kupisz komplet za 300zł +przesyłka.Przednie z przesyłką w granicach 200zł i jeszcze Ci z tego zostanie.Skrzynia biegów.Najlepsza 3H 5 biegów,ale cena takiej skrzyni to około 1,5 koła,więc jeżeli znajdziesz busa za 5 tysi z taką skrzynią ,to bierz w ciemno.Remont za to takiej skrzyni to pewnie z 2,5 tysi ,więc padliny też nie warto kupować,ale o cenie to niech lepiej Dreg się wypowie ,bo to Jego brocha. Do 1,6 TD ABH 4 biegowa wystarczy,ale spalanie w granicach 8 liter.Blacharka najważniejsza na progach i mocowaniach konstrukcyjnych ,czy czasami po drodze przy hamowaniu nie odjedzie tylny wahacz,więc sprawdż od razu jak wygląda mocowanie wahacza tylnego na belce.
Co jeszcze lubi szamać rudy.Podszybia,szczególnie przednią i tylną szybę po krajach.Najlepiej [podwinąć uszczelkę i luknąć śrubokrętem.Progi o czym pisałem wcześniej,oraz prowadnica drzwi na progu.Ciężko to się wymienia ,a jeszcze ciężej jest zdobyć zdrowy próg.No i dołem drzwi suwane.To chyba tyle.Reszta blach jest dostępbną,prócz oczywiście drzwi suwanych. Stary typ prawie nie osiągalny.Kto ma na zapasie to trzyma dla siebie ,tak jak np.ja i tylnej klapy,bo to towar deficytowy,niemal jak za czasów komuny papier toaletowy,ale o tym to tylko my stare pierniki pamietamy,że się POdcierało tyłek trybuną Ludu .lub Nowinami.
Trochę lepiej jest z nowym typem ,ale tylko trochę.Są jednak reperaturki do zdobycia na alledrogo w przystępnej cenie 300zł.za zewnętrzną i wewnętrzną dołu drzwi.
Powodzenia i alleluja.W końcu nie musisz mieć lepiej niż my. :heristical:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 22 paź 2017, 0:03

Dobrze czyli silnik i 1.6 TD i skrzynia 4 biegowa dadzą rade z moją kochaną paczką :D. co dzien przeglądam ogłoszenia i znajduje dosyc ciekawe wozy, ogólnie czego poinnem najbardziej obawiać sięw trasie ? myślicie że ten silnik 1,6 td jest lpszy od zwykłego D ? ( chodzi mi o awaryjność )
i ogólnie remont turbiny itp.
na co mam się ogólnie przygotować po zakupie takiego samochoda ? :P co wymienić pierwsze na co zwrócić uwage ? a i jeszcze jedno jak wychodzi z OC ? jakie są koszty takich samochodów przy pełnych zniżkachx ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 22 paź 2017, 21:06

W zasadzie to ten sam silnik ,tylko że masz jeszcze turbaczkę.Róznica między zwykłym CS a TD jest taka ,że TD ma natrysk oleju na tłoki ,a zwykły CS nie.Podobno dobrze się sprawują 1,9 D,ale nie miałem i nie potrafię sie wypowiedzieć na temat tych silników.
Zwykły CS jest po prostu za słaby żeby załadować ludzi ,bagaże i po górach ciągnąć,ale są i tacy co to robili.Na jedynce da rady,ale przy delikatnym dłuższym podjeżdzie gdzie górki nie widać,silnik już ją czuje ,no i jedziesz wajchą w dół aż do 2.Jak silnik będziesz trzymał na obrotach to jeszcze jakoś to jedzie,ale jak sapdnie z obrotów to kaplica.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 23 paź 2017, 16:31

Dobrze to juz wiemy co i jak :) a druga sprawa srodek z jakiego mteriału wykładziny wyłożyć boki i podłoge ? chciałbym jakis "dywan". z jakigo materiału będzie najlepiej i jakie kanapy z czego można je ładnie dopasować i jakie są najwygodniejsze ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 24 paź 2017, 22:22

A wracajac do tematu silnika. to silnik 1.6TD to nie jest ten sam motor co w golfie 2 ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 25 paź 2017, 17:34

prawie ten sam bo gofry miały już na hydraulice i trochę inny osprzęt... jak już masz zmieniać to sugeruję 1,9TD oznaczenie silnika AAZ...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 26 paź 2017, 23:16

A czy duzo jest pracy i co jest do przelozenia w tym silniku ? wraz ze skrzynia i duzo elektroniki ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 27 paź 2017, 4:40

elektroniki brak a reszta to tylko różnice w osprzęcie i i przy TD trzeba inny wydech niż w D oraz inną miskę oleju... chyba że zostawisz kolektory np. z golfa będziesz dorabiał łapę i wydech...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
tanczacachmura
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: tanczacachmura » 02 lis 2017, 17:57

Dzień dobry Wszystkim.

Zauważyłem, że na forum jest bardzo życzliwa atmosfera, więc pozwoliłem się podpiąć pod temat jako początkujący użytkownik tego forum. Mam nadzieję, że zostanę to na długo:)

Cała młodość przejechałem z rodzicami w T3 spory kawałek Europy. Dziś chciałabym powrócić do wspomnień i swoją 5 osobową powozić T3. Niestety Ojciec, którego już nie ma nie doradzi mi jaką wersję silnika wybrać, sam miał 1.6 ale nie raz w trasie były naprawy.... Proszę o podpowiedź w wyborze. Myślę o benzynie 1.9, czy to trafiony wybór?

Z góry dziękuję za pomoc:)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 02 lis 2017, 18:32

Witam
jeśli był 1,6D to najlepszy pod względem kosztów wymiany jest wybór 1,9D bo benzyna WBX 1,9 będą większe koszty ... albo 2,0 AGG na przykład jeśli zależy Ci na benzynie...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
tanczacachmura
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: tanczacachmura » 02 lis 2017, 20:14

Na początku lat 90-tych mieliśmy T3 bez okien, która Ojciec przerobił na caravelke, takie były czasy, kupowało się co bylo... Mi bardzo podobają się T3 Multibank w wersji na USA, a tu najczęściej benzyniaki. Ale boje się, że to boxter, a naprawa naprawy tych silników są drogie, chyba, że trzeba mieć pecha aby coś się zepsuło

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 04 lis 2017, 2:24

W moje oko wpadł https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-vw ... cabf4a7a0a o to egzemplarz. czy prostowanie takiego saomchodu jest dosyc kosztowna sprawa ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 04 lis 2017, 6:00

to dosyć kosztowne a może i jeszcze droższe...
a tak poważnie to skąd ktoś ma wiedzieć jaki jest powód cofniętego koła... pewnie dostał strzała ale to będzie widać od spodu ... trzeba obejrzeć i wtedy rozmawiać...może tylko wahacz i reakcja?

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
KrzychuWM
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy
Zodiac: Scorpio

Postautor: KrzychuWM » 07 lis 2017, 8:34

HEJ WITAM. PODEPNE SIE POD TEMAT BO JEST MI BARDZO BLISKI- NAWET BARDZO BO TEZ JESTEM Z OLSZTYNA.
czytając twój pierwszy wpis czułem sie jak bym pisał to sam bo jestem dokladnie natym samym etapie i tyle samo wiem..

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Przemoc
Kapral
Kapral

Postautor: Przemoc » 07 lis 2017, 15:46

Pe_Pe pisze:W moje oko wpadł https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-vw ... cabf4a7a0a o to egzemplarz. czy prostowanie takiego saomchodu jest dosyc kosztowna sprawa ?

Chyba nie aż tak kosztowna, trzeba dać dystans pewnie pospawać co nieco od spodu, naciąg, pewnie wahacz wymienić bo w ogłoszeniu jest, że był spawany a wiadomo różnie z tym bywa itp. ale widzę, że ogłoszenie już nie aktualne więc chyba się spóźniłeś.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Przemoc
Kapral
Kapral

Postautor: Przemoc » 07 lis 2017, 15:53

dreg35 pisze:to dosyć kosztowne a może i jeszcze droższe...
a tak poważnie to skąd ktoś ma wiedzieć jaki jest powód cofniętego koła... pewnie dostał strzała ale to będzie widać od spodu ... trzeba obejrzeć i wtedy rozmawiać...może tylko wahacz i reakcja?

Wahacz był spawany mógł pójść spaw, co do strzała to raczej mało prawdopodobne byłoby widać bo drzwiach i innych elementach nadwozia ale trzeba zobaczyć na własne oczy ale ogłoszenie już jest archiwalne.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 16 lis 2017, 22:35

Przegladajac internety wpadl mi w oko o ten pacjent.,
https://www.olx.pl/oferta/vw-transporte ... cabf4a7a0a czy jest on wat swojej ceny ? i jak mniej wiecej kosztowne bedzie doprowadzenie go do stanu jedz i sie nie rozpadnij :P

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 17 lis 2017, 6:22

obejrzyj dół jeszcze... mocowania wahaczy, podciągi itd...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 19 lis 2017, 1:51

Ok doszy mnie sluchy ze ten 1.6 TD co poszukuje latwo jest zagotowac?
Wiec moim pomyslem jest wziecie pompki elektronicznej NP : https://www.ucando.pl/p/dodatkowa-pompa ... gLunvD_BwE wpiac ja w uklad wody i wlaczac gdy pojawi sie taka potrzeba ? sugerujac sie wskaznikami.
co o tym myslicie ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 19 lis 2017, 1:54

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 19 lis 2017, 8:18

fabryka już zakładała takie pompki wspomagające chłodzenie bo pękały głowice między zaworami i do komory wstępnej... efekt... głowice dalej pękały ... możesz więc sobie dołożyć i drugą... i powinieneś mieć już gotową instalacje do sterowania tą pompką jeśli fabrycznie był JX...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Pe_Pe
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Pe_Pe » 19 lis 2017, 20:54

wiec co twoim zdaniem pomoze w takiej sytuacji ?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 19 lis 2017, 23:06

1,9 TDI... zupełnie inny bilans cieplny i głowice nie pękały...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Ogólne”