Wymiana czy remont silnika? Co Wy na to?

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
JacekUK
Szeregowy
Szeregowy

Wymiana czy remont silnika? Co Wy na to?

Postautor: JacekUK » 10 mar 2018, 0:41

Na wstępie chcę się przywitać jako nowy użytkownik forum.
Więc.. Cześć :)
Zacznę może od początku.
Mieszkam obecnie w UK. Niedługo jednak zamierzam powrócić do domu i zbudować mini kampera na bazie T3.
Czytałem już trochę wątków na ten temat i jestem na etapie robienia kosztorysu i przeglądania ogłoszeń.
Chcę się Was poradzić w paru kwestiach:
1. Biorąc pod uwagę to, że auto po mojej zabudowie może ważyć trochę więcej niż fabryczne czy stary silnik po remoncie pozwoli na sprawne przemieszczanie się? Czy każda górka to będzie walka o przetrwanie? :)
Jeśli da się z tego coś zrobić to podpowiedzcie proszę jakich konkretnie silników szukać.
2. Następną kwestią są ograniczenia emisji spalin w wielu europejskich miastach - czy samo to nie jest argumentem za wymianą na coś "czystszego"?
3. Domyślam się, że wszystko zależy od wielu czynników, ale może potraficie mi napisać ile orientacyjnie Waszym zdaniem muszę mieć w portfelu żeby zabierać się za remont, a ile za wymianę silnika?
4. Każde inne przydatne info chętnie przyjmę.
Przy uwzględnianiu kosztów proszę brać pod uwagę to, że sam raczej tego nie zrobię więc bez fachowca się nie obejdzie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Jacek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Wymiana czy remont silnika? Co Wy na to?

Postautor: dreg35 » 10 mar 2018, 5:34

Witaj
Jacek to zależy co lubisz benzynę czy diesla ja jeżdżę benzyną ale zdecydowanie jestem za dieslem...koszty będą wyższe jak kupisz busa z WBX a zechcesz wstawić rzędowy silnik więc szukałbym chyba diesla...
1. silnik 1,9TDI ale pewny albo zajrzałbym do niego
2.zmiana silnika na ekonomiczniejszy nic nie pomoże z tego co wiem bo nie będziesz miał wpisu w dowodzie mówiącego o tym jakie normy spełnia Twój silnik... przykład-w Niemczech możesz zmienić silnik ale bez tifu i wpisu w dowodzie nie dostaniesz plakietki i tyle...nikt nie patrzy na drodze jaki masz silnik i jakie normy spełnia...
3.wszystko zależy od bazy i Twoich oczekiwań i wyboru silnika ale i tak do wstępnych wyliczeń dodaj na sam początek 50%...
4.jak będziesz miał konkretny model samochodu i silnika to wyliczę Ci koszty bardziej precyzyjne i pomogę w realizacji w zamian za zawartość Twojego portfela...

normy wprowadzono jak pamiętam od 1993 więc żadna z T3 nie spełnia jej a Polskie przepisy nie przewidują dalszych czynności umożliwiających nam zmianę tego jak w Niemczech...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
JacekUK
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: JacekUK » 10 mar 2018, 14:22

dreg35 pisze:Witaj
Jacek to zależy co lubisz benzynę czy diesla ja jeżdżę benzyną ale zdecydowanie jestem za dieslem...koszty będą wyższe jak kupisz busa z WBX a zechcesz wstawić rzędowy silnik więc szukałbym chyba diesla...
1. silnik 1,9TDI ale pewny albo zajrzałbym do niego
2.zmiana silnika na ekonomiczniejszy nic nie pomoże z tego co wiem bo nie będziesz miał wpisu w dowodzie mówiącego o tym jakie normy spełnia Twój silnik... przykład-w Niemczech możesz zmienić silnik ale bez tifu i wpisu w dowodzie nie dostaniesz plakietki i tyle...nikt nie patrzy na drodze jaki masz silnik i jakie normy spełnia...
3.wszystko zależy od bazy i Twoich oczekiwań i wyboru silnika ale i tak do wstępnych wyliczeń dodaj na sam początek 50%...
4.jak będziesz miał konkretny model samochodu i silnika to wyliczę Ci koszty bardziej precyzyjne i pomogę w realizacji w zamian za zawartość Twojego portfela...

Dzięki za odpowiedź
Więc z tego co zrozumiałem remont oryginalnego silnika (jaki by nie był ten silnik) wiele nie da i polecasz nastawić się na wymianę na 1,9TDI?
Może ktoś mi podrzuci jakie 1,9 TDI są godne uwagi, a które wersje lepiej omijać?
Wynika z tego wszystkiego też, że jeśli chcę zostać przy T3 to praktycznie nie mam możliwości (za realne kwoty) dostosować go do wjazdu do tych niemieckich stref ekologicznych.
Ale nie jest to chyba dla mnie wystarczający powód żeby zrezygnować :)
Co do bazy będę się więc rozglądał za czymś w czym siedzi już diesel i szukał w takim razie silnika.

Dreg35 - Jeszcze raz dzięki i jak już coś konkretnego uda mi się ustrzelić uśmiechnę się do Ciebie w PW.

Pozdrawiam
Jacek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 10 mar 2018, 14:50

nie chodzi tylko o koszty żeby przystosować do spełnienia norm ale o możliwości prawne w Polsce... po prostu nie ma takiej możliwości na dzień dzisiejszy chyba że zarejestrujesz w Niemczech...
niekoniecznie TDI...ale jeśli to najłatwiej pasują 1Z, AHU lub AFN ...choć AFN to problemy z turbo o zmiennej geometrii...
możesz i benzynę ... i tu znów najłatwiej AGG, ADY lub starszy 2E...
to tak w skrócie ... jak się zdecydujesz to pytaj...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links