Odpowietrzenie 1.9 d 1Y

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wlodo
Sierżant
Sierżant

Odpowietrzenie 1.9 d 1Y

Postautor: wlodo » 06 lut 2019, 17:00

Dzień Dobry !!!
W moim busiku zamontowałem silnik z golfa III 1.9 1Y ok. 2 lata temu. Na początku silnik śmigał, nie dymił. Obecnie po stracie dymi na jasny kolor do czasu nagrzania się, do tego zużywa dużo oleju ok. 1 l na 1000 km. Zagotowałem go też na wakacjach ale do domu wróciłem na własnych kołach. Zdaje sobie sprawę że trzeba go rozebrać , obstawiam głowicę, myślałem że to uszczelniacze. Zadzwoniłem do Pana mechanika od głowic i twierdzi , że to głowica , kwestia złego odpowietrzenia ,że w silnikach z innych samochodów przekładanych do T3 tak się dzieje ze względu na ułożenie. Ogólnie silnik jeździ, zrobiłem od przekładki ok. 2,5 tyś km. Mam pytanie czy spotkaliście się z takim często występującym problemem, czyli że silnik się nie odpowietrza ? Oczywiście przy akcji ściągania głowicy, chcę wcześniej dodatkowej diagnostyki kompresja, itp. Odmę w międzyczasie czyściłem.... Dół silnika nie wiem w jakiej kondycji, przy przekładce kompresja podobno była ok.
pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wlodo
Sierżant
Sierżant

Re: Odpowietrzenie 1.9 d 1Y

Postautor: wlodo » 06 lut 2019, 17:39

Acha za głowice PAN liczy ( pełnaaaaa regeneracja ) ok. 1 tyś zł. Do tego ktoś mi musi to rozebrać za dodatkowe $$$$$. Jak znam życie cos jeszcze wyskoczy...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 06 lut 2019, 19:23

tak samo odpowietrzane były CS i KY i JX...
sądzę że na głowicy się nie skończy...pierścienie jeszcze przynajmniej...
pomiar ciśnienia też pewnie niewiele wniesie...
można jeszcze próbę powietrzną i olejową ale najpierw zmierz i powiedz co wyszło...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wlodo
Sierżant
Sierżant

Postautor: wlodo » 06 lut 2019, 19:58

A odpowietrzenie 1Y i innych np. AEF sprawdza się w położeniu leżącym w busie ? Bo coś mi ten Pan może kituje z tym złym odpowietrzaniem. Nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia bo widać że silnik i tak naprawiać trzeba. Tylko że rozważałem np. zakup w całości Szkody Felicji 1.9 d AEF i ponowny przeszczep jeśli on miałby rację z tym odpowietrzaniem to znaczy że teoretycznie historia może się powtórzyć. Taki wózek można kupić w dobrym stanie za niewielkie pieniądze .

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 06 lut 2019, 20:07

posłuchaj nie wiem jak podłączyłeś układ chłodzenia ale jeśli tak jak jest w busie przy silniku powiedzmy KY to nie ma znaczenia czy potem włożyłeś 1Y czy AEF...różnice powiedzmy między 1Y a AEF to pompa wtryskowa i głowica bo w AEF jest króciec z tyłu głowicy oraz lokalizacja bagnetu... słuchaj kogo chcesz...zmierz ciśnienie i podaj jakie i wtedy będziemy dalej rozmawiać...ile oleju na 1000 znika?

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wlodo
Sierżant
Sierżant

Postautor: wlodo » 06 lut 2019, 20:30

Znika ok. 1 l na 1000 km albo nawet więcej.... zmierze ciśnienie, pomęczę mechanika i wrócę do tematu.W zasadzie to takie luźne dywagacje bez diagnostyki :) Dzięki za info

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 07 lut 2019, 5:48

jeśli odpala bez problemów to na ciśnieniu nic nie wyjdzie...pierścionki trzeba będzie minimum robić a głowica tylko ewentualnie na dodatek...to czekamy na rezultat pomiaru...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Silnik, sprzęgło”