Chłodnica stary typ 1.6 cs

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wlodo
Sierżant
Sierżant

Chłodnica stary typ 1.6 cs

Postautor: wlodo » 15 lip 2019, 16:43

Dzień Dobry !
Jeszcze nie uporałem się z zasadniczym problemem silnika a już mam nowy ..)
Podczas prac przeglądowych postanowiłem wymienić chłodnicę bo kapało z niej ( nie jakoś specjalnie ale kapało).
Po demontażu okazało się, że mam chłodnicę z pierwszego wypustu diesla 1.6 cs z dwoma miejscami na czujniki temp. do radiatora nr 068121253a - koszt nowej 2100 zł. !!! Samochód jest z 1982 tak ma na częściach lub 1979 tak ma w dowodzie.
Te powszechnie dostępne chłodnice kosztują ok 300 zł ale nie mają miejsca na czujniki, mają inaczej rozmieszczone króćce.
Oczywiście jutro jadę do fachowca żeby pooglądał i stwierdził czy można pospawać, uszczelnić ale gdyby okazało się, że lipa
to czy jest jakiś patent na ominięcie tego drogiego modelu chodnicy ? Silnik mam zmieniony z 1.6 cs na 1.9 1Y.
pozdrawiam

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Chłodnica stary typ 1.6 cs

Postautor: dreg35 » 15 lip 2019, 18:58

Można włożyć chłodnicę nowego typu i przerobić średnicę węży albo zmienić i węże pod samochodem na plastikowe...dołożyć górne mocowanie chłodnicy...robiłem to już kilkukrotnie...da się zrobić...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wlodo
Sierżant
Sierżant

Postautor: wlodo » 16 lip 2019, 4:34

A co z czujnikami ?
Dla mechanika który mi to robi rzeźba w wężach to nie problem ale czujniki tak....
Dziś spróbuje oddać chłodnice do naprawy.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 16 lip 2019, 15:27

Nie rozumiem problemu...czujnik też inny i podłączyć 3 przewody jeśli wentylator chłodnicy jest 2 biegowy to dla Twojego mechanika problem? Zmień mechanika póki czas...zrozumiałbym gdyby to dla Ciebie był kłopot ale nie dla mechanika...tam dochodzi stały plus 1 przewodem i 2 przewodami po osiągnięciu temperatury wychodzi dalej na silnik wentylatora...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wlodo
Sierżant
Sierżant

Postautor: wlodo » 16 lip 2019, 19:50

Trudno zmienić mechanika jak samochód bez chłodnicy stoi u niego na placu ;)
Ale chyba już załapałem o co chodzi z tym czujnikiem.
Pan od napraw chłodnic powiedział, że za dużo wycieków i po tym jak pospawa to może to nie dać rezultatu na dłuższą metę.
Co do regeneracji rdzenia to na zamówienie 1700 zł z robocizną .
W takim razie kupuje jeszcze raz nowa chłodnicę, tłumaczę tym chłopakom o co chodzi z podłączeniem czujnika / termowyłącznika,powiem
żeby zmienili średnicę węża ( chyba dobrze dokupić końcówki węży na chłodnice) i zobaczymy ....
Dziękuję za pomoc :clap:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Silnik, sprzęgło”