Niedzielne wyprawy, ciekawe miejsca, okolice....

Moderator: t90

Awatar użytkownika
cucumber_team
Chorąży
Chorąży

Niedzielne wyprawy, ciekawe miejsca, okolice....

Postautor: cucumber_team » 16 maja 2010, 15:47

Żeby nie zakładać "starego"tematu Kto rozgrzewa świece.... i żeby nie mieszać wątków, utworzyłem otóż ten. Chciałbym abyśmy właśnie w tym wątku podzielili się informacjami na temat fajnych miejsc w naszym regionie. Opisali choć pokrótce swoje wyprawy, nawet te w okolicy. Dużo jest zapewne takich miejsc, o których wiemy lub słyszeliśmy że są - ale nigdy tam nie byliśmy!
Po wczorajszych wojażach z Kamilem i Moniką w poszukiwaniu "miejscówki" na cykliczne spotkania naszego regionu, przyszła mi do głowy taka myśl: Kurcze, przecież przejeżdżałem tędy tyle razy...a tu takie tereny! Warto czasem zjechać z asfaltu lub głównej drogi......
Oto moja dzisiejsza wyprawa "Pętla Nieszawska" :
W planach miał być przejazd po pojezierzu brodnickim, celem poszukania miejsca na weekendowe wypady do "Krainy 1001 jezior" Jeszcze z sentymentu do miasta Brodnica, ponieważ tam urodziła mi się młodsza córka. ( to też był wyjazd do znajomych na sobotnio-niedzielne grillowanie).
Niestety gdy wyjżałem rano przez okno, aura nie sprostała zadaniu. :evil: Brak tzw."pogody", jeszcze na dodatek druga połowa strzeliła focha :rant: ! Myślę sobie zabieram dzieciaki i w drogę. Szybki podgląd terenu na mapie......i zapadła decyzja trasa: Toruń, Ciechocinek, Nieszawa i powrót. Żeby nie było tak zwyczajnie w Nieszawie przeprawa promowa przez Wisłę i drugą stroną do domku. W Ciechocinku byłem wielokrotnie, w Nieszawie z trzy razy, ale nigdy nie przepłynąłem wisły BUSEM! :-)
Dodam jeszcze, że drogi wybierałem mało uczęszczane, takie którędy na co dzień nie jeżdżę. Więc do Ciechocinka skręciłem w Otłoczynie, przejechałem przez Wołuszewo, zrobiłem "rundkę" po centrum uzdrowiska i dalej wzdłuż wału wiślanego do samej Nieszawy prosto na prom.
Po drugiej stronie Wisły, po przejechaniu ok 1km (zajefajnie dziurawą drogą) dotarłem do wcześniej widzianego z promu lasu. Droga rozchodziła się w dwie strony, :scratch: wybrałem kierunek w lewo. Nigdy tam nie byłem..... Super droga, asfalcik, nie za szeroki - przez sam środek lasu. Jedziesz las, jedziesz las, zakręt znowu las. :shock: Górka i znowu las, tak chyba z 15km. Żywego ducha, zero drogowskazów, prawie puszcza! Po jakimś czasie tabliczka informacyjna, że jestesmy w nadleśnictwie Dąbrowa i dalej naprzód lasem! Pewnie można by tak dojechać do Osieka. Niestety telefon od "szefowej, że obiad zaraz będzie! :aikido: "I tak dojechaliśmy na skróty do Osówki dalej na Kikół i do "10"
i prosto na obiad... :drinks:

-- 16 maja 2010, o 17:50 --

-- 16 maja 2010, o 17:58 --

Dodam jeszcze :
Trasa ok 90km, koszt promu 8zł (mikrobus) , 1zł osoba.
Warto!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PiotrAS TORUŃ, praca 509 701 146 , private 535 797 887
toboles@poczta onet.pl
WESTA CLUB JOKER

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
koralGDZ
Szeregowy
Szeregowy
Zodiac: Cancer

Re: Niedzielne wyprawy, ciekawe miejsca, okolice....

Postautor: koralGDZ » 08 mar 2011, 6:53

dlaczego tu sie nic nie dzieje?? w naszym regionie wszyscy sprzedali busiory??

szlugi wóda gołe baby !!!!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links