Nie zbiera się na obroty.

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Nie zbiera się na obroty.

Postautor: wezuwiusz3 » 12 maja 2016, 18:57

Podczas przyśpieszania na 3 i 4 biegu jak wciskam gaz ,nie odczuwam aby auto przyśpieszało.Dopiero jak lekko popuszczę nogę z gazu ,to samochód zaczyna się rozpędzać.Czy to może być LDA uszkodzone??W lusterku nie zauważyłem,żeby kopcił na czarno ,więc wtryski raczej wykluczam.Silnik na zimnym nie kopci po uruchomieniu ,więc zapłon raczej też,ale do końca nie jestem pewien,bo poprawiałem po mechaniorach,ponieważ jak mi poustawiali zapłon ,to zdawało się przy gaszeniu silnika że mi budę rozbierze tak nim sztorcowało. :scratch:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Nie zbiera się na obroty.

Postautor: dreg35 » 13 maja 2016, 4:31

raczej nie LDA ale czy LDA działa to możesz sobie sprawdzić nawet na postoju...
masz problem z paliwem lub tylko z samą pompą jeśli ma powietrze...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 13 maja 2016, 13:50

Pompę paliwa odebrałem z czyszczenia przed samą Wigilią.Nawet w dzień Wigili ją zakładałem i odpaliłem samochód.Na powrocie nie widzę ,żeby pchało powietrze,więc zakładam że w przewodzie zasilającym też nie ma.Pompka LDA ,powinna się dżwignia przesówać jak przygazuję i wręcę silnik powyżej 2000 obrotów.
To jest taki dziwny objaw.Wciskam gaz ,popuszczam i jest mniej więcej w połowie takie miejsce ,że silnik żwawo przyśpiesza,a pużniej ma dziórę i znowu trzeba popuścić pedał i znowu można przyśpieszać.Czy mogło by coś z filtra mi pociągnąć do pompy ??.Filtr paliwa szczerze się przyznaję ,że nie wiem który założyłem.Czy swój prawie nowy ,czy ten z którym zakupiłem owy silnik.Niby w zimie nie miałem problemów z uruchomieniem silnika,to chyba z filtrem nie ma tragedi.W zimie odkręcałem skraplacz od filtra i nie wylała się woda ,tylko paliwo.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 13 maja 2016, 13:50

Podwójny post.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 13 maja 2016, 17:20

dla mnie pompa... regulator odśrodkowy ...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 13 maja 2016, 21:51

No to mnie Pan szanowny pocieszył,ale lepsza gożka prawda od słodkiego kłamstewka.
A zastanawiam się też jeszcze nad wtryskami,ponieważ jechał za mną kolega i mimo że w lusterku nie widziałem kopcenia ,to mówił,że czasami jak dałem ostro po gazie ,to musiał przeciwmgielne włączać. :grin:Zurzycie też mam jak by za wysokie mimo wykręcenia (skręcenia ) na pompe dawki do tego stopnia że ostatnio babcia na rowerze mnie pod górkę wyprzedziła. :lollol:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 15 maja 2016, 13:15

No i naprawiłem.Okazało się ,że za dużo zmniejszyłem dawkę paliwa .Chcąc odrobinę zwiększyć ,znowu przeregulowałem,tylko że pomyliłem się i zamiast wkręcić śrubę ,to ją wykręciłem ,tym samym jeszcze bardziej zubożając mieszankę.W konsekwencji samochód muł i zamaist ciągnąć przy dodawaniu gazu,to działo się na odwrót.Ciągnął jak mu lekko popuszczałem nogę z gazu.
Buszując po necie znalazłem na forum VW komentaż,że przy wciśnięciu gazu do oporu każdy VW starszej generacji tak się zachowuje,że niby ciągnie,ale jak mu się delikatnie ujmie nogę z gazu to jeszcze bardziej przyśpiesza.
Reasumując to wszystko dochodzę jednak do wniosku ,że może to być spowodowane niczym innym jak tylko nie właściwym stosunkiem powietrza do paliwa ,to że samochód przyśpiesza jak mu sie popuszcza gaz,o czym piszą na MK1.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Układ paliwowy i wydechowy, ogrzewanie dodatkowe”