Chcę kupić Skrzynia biegów

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
epowell
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Chcę kupić Skrzynia biegów

Postautor: epowell » 20 paź 2016, 20:02

Szukam manualną skrzynią biegów dla mojego 1,6TD T3
Proszę o odpowiedź tutaj lub napisz do mnie na epowell2007@gmail.com

Mieszkam w Czechach. 2 km od polskiej granicy.

Dzięki!

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Chcę kupić Skrzynia biegów

Postautor: dreg35 » 21 paź 2016, 18:11

Witam
mam i 4-biegowa i 5 - biegową ... a co stało się z Twoją?

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
epowell
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: epowell » 21 paź 2016, 18:24

dreg35 pisze:Witam
mam i 4-biegowa i 5 - biegową ... a co stało się z Twoją?

Cześć, dzięki :)
Kopalnia jest OK. Właściwie wydaje się bardzo zdrowe.
Ale chcę mieć kopię zapasową.
Mój silnik jest 1,6TD JX i myślę, że moja skrzynia jest 091 DM.
Lubię go, ponieważ jadę bardzo powoli - ale prawdopodobnie byłby to dobry pomysł, aby dostać coś więcej "wysoki" autostrad.

Jestem bardzo zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak naprawić skrzynie biegów, więc jestem również zainteresowany znalezieniem niektórych starych połamanych skrzyń biegów, tanio, uczyć się.

- - -

Jakie modele masz?
Zawierają one "Shift wiązanie"
Jaka cena?
Gdzie się znajdujesz?

- - -

Dzięki
Edward

http://www.edwardpowell.com

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 23 paź 2016, 1:02

WTF?

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 23 paź 2016, 6:26

Marek nie klnij... pewnie używa translatora... http://www.thesamba.com/vw/forum/viewto ... sc&start=0

DM to stary typ skrzyni o głównym przełożeniu 5,43 takiej chyba nie mam ale mogę poszukać...
mam nowego typu z górnym wybierakiem teraz 7/34 i 7/38 4-biegową oraz 5-biegową 6/29 ... 40 % blokadę też znajdę a i 100% by się znalazła...
Jestem z Warszawy ale zdarza m i się przemieszczać i po Czechach...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
epowell
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: epowell » 23 paź 2016, 11:49

Tak używam Google Translator, ale wydaje się, że to jest złe ... więc teraz będę to mój oryginalny tekst w języku angielskim z moich postów.

Jestem z Kanady, ale żyję w pobliżu Ostrava, Czech przez ostatnie 15 lat. Czeski rynek dla VW T3 PARTS jest bardzo mały, więc myślę, że muszę zajrzeć do Polski.

Opowiem wam moją sytuację i dokładnie co szukam:
Teraz mam '81 T3 z silnikiem 1,6TD (JX) i starej 091 (DM) skrzynią biegów, która nadal działa bardzo dobrze. Mój plan jest w dwóch etapach: krótko- i długoterminowe:
1) Plan krótkoterminowa: najpierw chcę znaleźć inny stary wcześnie (przed '82) Skrzynia biegów (DM, DH, DY, DS .... itd.). Jednym z nich jest w dobrym stanie technicznym. użyję tego jako back-up dla tego, co mam teraz. Do wykorzystania w sytuacji awaryjnej, jeśli moja skrzynia przerywa podczas podróży.

2) długoterminowy plan: chcę, aby dowiedzieć się, jak odbudować 094 5-biegową skrzynie biegów. Więc chcę znaleźć 2 lub 3 łamane 094 5-biegową skrzynie biegów (tanie). Będę demontaż wszystkich 3 z tych skrzyń biegów i spróbować zmontować jeden dobry jeden od wszystkich dobrych części.

Więc to jest to, czego szukam:
1- jeden dobry stanu sprzed "82 4-SPEED 091 SKRZYNIA (prawdopodobnie dm, DZ, DY, DH ...... albo ....)
2- dwa lub trzy połamane 094 GEARBOXES 5-biegowa (do nauki)

Jeśli ktoś może mi pomóc, proszę o odpowiedź tutaj lub skontaktuj się ze mną bezpośrednio przy epowell2007@gmail.com

DZIĘKI :) :) :)
Edward
- - - - - -
Yes I use GOOGLE TRANSLATOR but it seems that it is bad... so now I will include my original ENGLISH TEXT with my posts.

I am from Canada, but I am living near Ostrava, Czech for the last 15 years. The Czech market for VW T3 PARTS is very small so I think I must look to Poland.

Let me tell you my situation and exactly what I am looking for:
Right now I have an '81 T3 with a 1,6TD(JX) engine and an old 091(DM) gearbox which still works very well. My plan is in two stages: Short term and Long term:
1) SHORT TERM PLAN: first I want to find another old early (pre-'82) gearbox (DM, DH, DY, DS.... etc.). One that is in good working condition. I will use this as a back-up for what I have now. To use in an emergency situation if my gearbox breaks while on a trip.

2) LONG TERM PLAN: I want to learn how to re-build 094 5-speed gearboxes. So I want to find 2 or 3 broken 094 5-speed gearboxes (cheap). I will dismantle all 3 of these gearboxes and try to assemble one good one from all of the good parts.

So this is what I am looking for:
1- ONE GOOD CONDITION PRE ' 82 4-SPEED 091 GEARBOX (probably DM, DZ, DY, DH......or.... )
2- TWO or THREE broken 094 5-SPEED GEARBOXES (for learning)

If anyone can help me, please reply here or contact me directly at epowell2007@gmail.com

Edward

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 27 paź 2016, 4:51

popatrzę co mi zostało z skrzyń starego typu ale obawiam się że nie pomogę Tobie znaleźć tanio skrzyń na których możesz się uczyć za to może przyda ci się lub ułatwi sprawę... jak poszukasz to znajdziesz jeszcze ciąg dalszy i kilka innchy tematów w sprawie skrzyni biegów...
viewtopic.php?f=153&t=1613
viewtopic.php?f=153&t=1619
viewtopic.php?f=153&t=1620

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links