Flansza zabieraka.

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Flansza zabieraka.

Postautor: wezuwiusz3 » 02 paź 2018, 18:18

Czy jest gdzieś zakład lub ktoś kto zajmuje się regeneracją bieżni na flanszach zabieraka pod zimmering??.
Mam problem z cieknącą skrzynią od lewej strony .Wymienianany był zabierak i nawet podmieniona flansza z innej skrzyni,ale też nie wiadomo czy na tej flanszy nie ciekło i po założonej do mojej cieknie .Czy może być inny powód że tam mi wycieka olej ?? zatkany odpowietrznik....banalne i sprawdzone,nadmierny luz międzyzębny między atakiem a trybem talerzowym?? Przyznam się że ustawiałem na kartkę papieru (gazetę) ale może za dużo luzu.,zimmering ciulowaty??,bo uszkodzony podczas montażu nie był ,wszedł równo i flansza też weszła bez większych kłopotów.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Flansza zabieraka.

Postautor: dreg35 » 03 paź 2018, 5:13

Można przetoczyć i nałożyć pierścień ale łatwiej wymienić i tyle...jeśli mówimy o 13...rys.nr.1
http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/T2/ ... 7/57000#13
a wymieniałeś 19 na ryz.nr.2...może to teraz leci...
http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/T2/ ... 1/42010#19

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 07 paź 2018, 20:27

No mam nr.etki tego zabieraka i gdzie dalej szukać??.
Tego oringa nie ruszałem.Zimmering wydługałem bez odkręcania nakładki zabezpieczającej.
Myślisz że jak składałem skrzynię to mogłem ją uszkodzić?? :scratch:
A powiedz mi czy jest jakiś sposób ,żeby wyjąć tą nakładkę i ponownie ją wkręcić tak żeby luzu nie spierdzielić między atakiem ,a tr.głównym??.
Karrol w swoim poradniku internetowym doradza,żeby zwoje na gwincie mierzyć.,ale jakoś mnie to nie przekonuje.Luz ustawiałem na grubość kartki z gazety i na gramki dokręcałem lub popuszczałem w zależności jak mi się odbił ślad tryba.Dosłownie na setki milimetra.Nawet gazeta była mierzona mikrometrem. :grin:
Jedynie co mi przychodzi do głowy ,żeby mierzyć głębokość wkręconej tej nakładki przykładając na obudowę coś płaskiego(np.suwmiarkę i wkładając pomiędzy suwmiarkę na ten pierścień szczelinomierz.
A gdyby łożysko miało już dość ,to czy mogło by tam mi ciec??.Pamiętam że z początku po robocie było dobrze,nie ciekło,ale nie pamiętam kiedy zaczęło.Na pewno około roku już z tym tak jeżdżę,ale teraz zaczęło być słychać skrzynię.(po wywaleniu przegrody między częścią ładunkową a szoferką.Wcześniej zagłuszały to opony).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 08 paź 2018, 5:25

mogłeś źle ustawić luz...mogłeś źle wcisnąć uszczelniacz...
gazetę mikrometrem powiadasz...
mierzyć gwint...po co skoro znamy skok i średnicę...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 08 paź 2018, 18:58

Z tym mierzeniem gazety mikrometrem oczywiście żartowałem.czyli gdyby był za duży luz to może mi się tak dziać??.
Bo jeżeli tak to całkiem jest to możliwe,bo z początku było dobrze,zamim się pewnie to dopasowało.
A właśnie.Jak to mierzyć znając skok gwintu i średnicę.??.(jaki jest ten skoki gwintu).

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Skrzynia biegów”