Pomysł na instalacje elektryczną

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Pomysł na instalacje elektryczną

Postautor: Grzegor » 07 cze 2010, 21:32

Witam
Ponieważ zamierzam mojego multivana bardziej "uwakacyjnic" planuje tez przerobienie instalacji elektrycznej .
Chciałbym to zrobić raz a dobrze - może ktoś już przerabiał temat - i nie będę musiał wyważać otwartych drzwi.
Ogólny pomysł jest taki : dodatkowy accu pod siedzeniem kierowcy , lodówka , zasilanie z 220v ,DEFA, w przyszłości zapewne panele słoneczne.
Potrzebuje planu jak to wszystko sensownie spiąć do kupy .
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Aries

Re: Pomysł na instalacje elektryczną

Postautor: trampek » 08 cze 2010, 12:48

Jako że jakimś cudem znalazł się chętny na dziurawa budę po carthago będę niebawem właśnie wyrywał całą wiązkę campingowa. Jakbyś chciał rzucić okiem to mogę w sobotę do Darka wziąć bo się do niego wybieram akurat. Mam nadzieję że ją zdążę wyrwać w piątek wieczorem, ale chyba nie będzie bólu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 08 cze 2010, 17:49

Dzięki Trampek - chętnie spojrzę.
Choć myślę że potrzebuje raczej jakiś trochę innych pomysłów - sam nie wiem :(
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Aries

Postautor: trampek » 20 cze 2010, 20:17

Wyjąłem wiązkę... szczerze mówiąc jednak wygląda to trochę inaczej niż sądziłem i niestety ani mi, ani tym bardziej Tobie w niczym to nie pomoże :( Trzeba będzie dorwać schemat instalacji z Westfalii i dłubać samemu od podstaw motyla noga.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: Grzegor » 20 cze 2010, 21:48

Trampek mam cos takiego :
lader1.jpg

lader2.jpg

lader3.jpg

lader4.jpg

W zasadzie nie szukam oryginalnego rozwiazania - szukam praktycznych pomysłów
pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 21 cze 2010, 11:52

Ja bym zrobił to tak.Podłączył bym diodę o wartości kilkadziesiąt amper w szereg na plusie dla odseparowania akumulatorów (w zależności od parametrów akumulatora dodatkowego)z alternatora, aby była możliwośc ładowania drugiego aku,lub przekażnik.A nastepnie do tego akumulatora podłączyłbym odbiorniki i zabezpieczył bym bezpiecznikami, masa byłaby wspólna. Regulator solara podłączyłbym do dodatkowego akumulatora aby mógł mi doładowywać go. Wartośc diody 20% większa niż największy chwilowy prąd ładowania.Najlepsze do tego są diody schottki.Jeżeli stosujemy solary dające prąd ładowania kilka amper to musimy stosować regulator ładowania,ponieważ solary produkują napięcie nawet do 20 volt .Do zasilania z 230v zastosowałbym przetwornice kilkunastoamperową z napięciem na wyjściu ok.13,5volt

-- 21 cze 2010, o 22:35 --

Zamiast przekażnika ładowania dodatkowego aku.,tu są diody nawet podwójne za rozsądne pieniądze.Taki zestaw w sklepach żeglarskich kosztuje ok 150zł.tylko w ładnym papierku. http://193.23.48.135/item1056883691_stp ... d1122.html Jeszćze jedno,nie ma sensu włączac diód o dużo większym prądzie jaki daje nam alternator,można dać o 10% więcej i to wystarczy.Pozdrawiam

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links