Linka perędkościomierza.

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Linka perędkościomierza.

Postautor: wezuwiusz3 » 23 wrz 2017, 16:42

Co mażna robić w sobotnie popołudnie kiedy na polu piżdzi aż miło??.
Leżeć dupą w błocie i zakładac linkę do licznika. :grin:
A czy do wymiany linki jest potrzebna taśma miernicza rozsuwana??.
No pewnie że tak.
Mam jeszcze jedno pytanko,dotyczące zakładania linki.Czy jest jakiś magiczny patent na to żeby po założeniu linki wskazówka szybkościomierza podnosiła się do góry i opadała bez jakiego kolwiek nawet najdrobniejszego drgania??.
Zawsze zakłądam zaczynając od wpięcia do licznika,pużniej łapie do kołpaczka nakretki piasty i po nabiciu kołpaczka,nasuwam gumkę w otwór na piaście,żeby tam sie nie zbierał brud.Linka ma delikatny luz (delikatny nadmiar)przy pełnym skręcie koła w lewą stronę.Linka w jednym miejscu ma założony oryginalny kołnierz mocujący pancerz do karoseri samochodu(po przeciwnej stronie drązka reakcyjnego )Linka nie jest nigdzie załamana pod kontem,na całej długości jest lużno puszczona,a jednak kiedy zwalniam widać po wskazówce licznika jak drobniutko drży w przedziale prędkości od 30km w dół.Na wyższych prędkościach wszystko w porządku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Re: Linka perędkościomierza.

Postautor: t90 » 28 wrz 2017, 20:05

Te linki teraz to jakieś krótkie o 1.5 cm robią ... przelej hipolem przez montażem.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 29 wrz 2017, 18:07

t90 pisze:Te linki teraz to jakieś krótkie o 1.5 cm robią ... przelej hipolem przez montażem.

Ostatnią linke przelewałem,ale wystarczyła na 2 lata.Ukręciło ją na odcinku 10 cm od końca (strony koła).Teraz założyłem nie przelewając.Zastanawiam się jednak czy cos nie szwankuje mi sam licznik,ponieważ kiedy założyłem linkę urwaną i napędziłęm ją wkrętarką,to też wskazówka podskakiwała.Założyłem więc oryginalną linkę i jeszcze bardziej podskakuje,w zależności jak ustawię końcówkę tą plastikową ,którą wpina się na napęd licznika.Wygląda na to że pancerz nie chce być w takiej pozycji ułożony ,jak przewidział to producent.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 02 paź 2017, 18:10

smarowanie nie zaszkodzi ale często niestety jest to wina samego prędkościomierza... długość linki o 1-2 cm. nie ma znaczenia jeśli pancerz z wkładem zachowają proporcje...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 02 paź 2017, 18:19

dreg35 pisze:smarowanie nie zaszkodzi ale często niestety jest to wina samego prędkościomierza... długość linki o 1-2 cm. nie ma znaczenia jeśli pancerz z wkładem zachowają proporcje...

I to będzie Darku pewnie to co piszesz,bo wystarczy delikatnie ruszyć linką koło licznika i słychać że o coś przyciera.Chyba trzeba będzie nowy szybkościomierz założyć.Mam licznik do nowszego typu w dobrym stanie,ale u mnie jest jeszcze stara instalacja.Trzeba będzie poprzekładać kable w kostce.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Oś przednia, mechanizm wyrównawczy, układ kierowniczy”