Diesel rządzi :-) !!!

Moderator: t90

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Diesel rządzi :-) !!!

Postautor: t90 » 14 cze 2010, 21:31

Prawie 240 tys. widzów z całej Europy było świadkami zwycięstwa teamu Audi w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Pozostałe dwa miejsca na podium również przypadły niemieckiej ekipie. Zawodów nie ukończył żaden z trzech fabrycznych samochodów teamu Peugeot Sport, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji wyścigu.

Obrazek
(fot. Jakub Wielicki)

Za kierownicą zwycięskiego bolidu zasiadali Mike Rockefeller, Romain Dumas oraz Timo Bernhard, który przekroczył linię mety. Co ciekawe samochód miał numer startowy 9, podobnie jak w ubiegłym roku zwycięski Peugeot. Dziewiątka sprzyjała również innym kierowcom: 1925 (Lorraine Dietrich),1950 (Talbot Lago),1959 (Aston Martin). Jest to dziewiąte zwycięstwo Audi w prawie stuletniej historii wyścigu, jest to również 27 zwycięstwo pojazdu wyprodukowanego w Niemczech. Zwycięzcy, jadący Audi R15 TDi, przez 24 godziny przejechali 5410,71 km, najdłuższy dystans w dotychczasowej historii wyścigu. Średnia prędkość bolidu wyniosła 225 km/h.

Przez większą cześć wyścigu bolidy z lwem na masce jechały znacznie szybciej niż niemieckie konstrukcje. Nic nie wskazywało na dramatyczny przebieg zawodów. Kierowcy Francuskiej ekipy oddalali się od niemieckich konkurentów z każdym okrążeniem. Tak poważnych kłopotów nikt się nie spodziewał, nawet po nieco ponad trzech godzinach od startu, kiedy 908 HDI FAP z #3 został wycofany z wyścigu. Powodem była poważna usterka zawieszenia.

Obrazek
(fot. Jakub Wielicki)

Kolejne kłopoty zaczęły się jeszcze przed godziną 23 w sobotę. Wtedy to prowadzący Peugeot z numerem 1 trafił do Pit Lane z poważną awarią silnika. Mechanicy usunęli ją dopiero po około 10 minutach. Przez takie opóźnienie auto spadło z pierwszego na siódme miejsce. Jeszcze po 10 godzinach wyścigu Francuzi prowadzili - pierwszy był samochód z #2, drugi zaś #4 (team Oreca).

Kolejny raz przerażenie ogarnęło francuski obóz o godz. 7.20 w niedzielę. Wtedy spiker ogłosił, że silnik prowadzącego do tej pory Peugeot'a #2 eksplodował. Po tym wypadku na torze pozostały jedynie dwa francuskie auta, a Niemcy spokojnie objęli pierwsze trzy pozycje. Po tym zdarzeniu kierowcy bolidu z numerem 1 nabrali niesamowitego tempa. Z każdym okrążeniem byli bliżej niemieckiej trójki. W końcu o 12.26 Peugeot, po morderczej pogoni wspiął się na drugą pozycję, pokonując Audi #8 na jednym z zakrętów.

Radość Francuzów nie trwała jednak długo. Zaledwie po 24 minutach ciągłego pościgu za pierwszym Audi, silnik francuskiego pojazdu odmówił posłuszeństwa. Wtedy na polu pozostał Peugeot z numerem 4 teamu Oreca. Niestety on również nie wytrzymał tempa. Po wspięciu się na trzecie miejsce, o godz. 13.46 z rury wydechowej auta buchnął ogień. Wtedy kierowcy Audi mogli nieco zwolnić i we trójkę spokojnie dotrwać do końca zawodów.

Obrazek
(fot. Jakub Wielicki)

- Testy naszych aut trwały ponad 32 godziny i nic takiego się nie stało, nigdy nie zawiodło zawieszenie ani silnik - powiedział po wyścigu Simon Pagenaud z Peugeot Sport. - Każdy członek naszej ekipy jest pogrążony we łzach.

- To była wspaniała bitwa, jest nam bardzo miło, że chłopaki z Peugeot'a przyszli nam pogratulować - powiedział Dr. Ullrich z Audi. - Na początku nie było najlepiej, ale potem udało nam się i to jest najważniejsze.

Obrazek
(fot. Jakub Wielicki)

Wyniki 78. edycji 24 Le Mans:

• Mike Rockenfeller, Timo Bernhard (obaj Niemcy), Romain Dumas (Francja): Audi Sport North America (Audi R15 TDI) - 397 okrążeń
  • Andre Lotterer (Niemcy), Marcel Faessler (Szwajcaria), Benoit Treluyer (France): Audi Sport Team Joest (Audi R15 TDI) - 396 okrążeń
  • Tom Kristensen (Dania), Dindo Capello (Włochy), Allan McNish (Szkocja): Audi Sport Team Joest (Audi R15 TDI) - 394 okrążeń
  • Soheil Ayari, Didier Andre (obaj Francja), Andrew Meyrick (W. Brytania): AIM Team Oreca (Oreca 01 AIM) - 369 okrążeń
  • Nick Leventis, Danny Watts (obaj W. Brytania), Jonny Kane (Irlandia Północna): Strakka Racing (HPD ARX-01c) - 367 okrążeń
  • Harold Primat (Szwajcaria), Stefan Muecke (Niemcy), Adrian Fernandez (Meksyk): Aston Martin Racing (Lola-Aston Martin LMP1) - 365 okrążeń

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kaczmar20
Porucznik
Porucznik
Zodiac: Taurus

Re: Diesel rządzi :-) !!!

Postautor: kaczmar20 » 14 cze 2010, 21:37

t90 pisze:Zawodów nie ukończył żaden z trzech fabrycznych samochodów teamu Peugeot Sport

Zasada 3xF działa :lollol:

Multivan Syncro 1,9TDI

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Aries

Postautor: trampek » 15 cze 2010, 7:15

A tam...diesel to "sit". Turbo benzyna rządzi :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 15 cze 2010, 7:28

Jak widać, nie dała rady dieslowi.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan

Postautor: trampek » 15 cze 2010, 7:47

To niech audi zamiast TDI zacznie wystawiać TSI. Ale tedej w lemans jest ze względów czysto marketingowych... A na dieslu się teraz moooocno zarabia. Chociażby pierdzielone filtry cząstek stałych do wymiany co +/- 100 kkm. A to gruuuby wydatek.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 15 cze 2010, 7:57

Aż tak bardzo różnią się technologie poszczególnych producentów? i szczególnie te wyczynowe?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan

Postautor: trampek » 15 cze 2010, 8:40

Przecież wiesz, że wyczynowe z tym co jeździ w cywilu różni się diamteralnie. A że się nazywa TDI...no to właśnie ta siła reklamy :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 15 cze 2010, 9:00

Michał, jesteś "kret" benzynowców :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan

Postautor: trampek » 15 cze 2010, 9:25

:clap: :clap: :clap:
Nie wmówisz mi, że czarne jest czarne, a białe jest białe :)
Co więcej... jestem dość mocno pewny, że np. szlonik poprze mnie w tym optowaniu za benzyną.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 15 cze 2010, 9:27

I zapewne znany agent Szoguna, Grzegor, powie że najlepszy jest boxer subaru :-) Nie przekonasz mnie przewrotowcu.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan

Postautor: trampek » 15 cze 2010, 9:47

I w tym momencie ja poprę w pełni Grzegorza :) Szajbę na subaru to już od dawna miałem, ale ostatnio mi się ostro nasiliło. Ewentualnie, żeby było odrobinę przewrotnie - np. rzędowa szóstka. Bądź też trzymaj się, rzędowa dwunastka montowana w Astonach Martinach.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
szlonik
Kapitan
Kapitan

Postautor: szlonik » 15 cze 2010, 11:36

Trampek...popieram popieram...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Krzychbus
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Cancer

Postautor: Krzychbus » 15 cze 2010, 18:10

Ja tam jestem za dieslem :) ostatnio jak wsiadłem do benzyny to czekałem aż świece zgasną :lollol:

Szukasz części do busa dzwoń 502 473 992

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał

Postautor: magnum » 15 cze 2010, 18:40

To tu też są KRETY... :scared:

" powiedział po wyścigu Simon Pagenaud z Peugeot Sport. - Każdy członek naszej ekipy jest pogrążony we łzach."
musiało śmiesznie wyglądać

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
szlonik
Kapitan
Kapitan

Postautor: szlonik » 15 cze 2010, 20:41

Krzychbus pisze:Ja tam jestem za dieslem :) ostatnio jak wsiadłem do benzyny to czekałem aż świece zgasną :lollol:

Krzysiu a czekałeś...aż się ciut silnik nagrzeje, żeby turbiny nie zajechać, zanim dałeś w dechę ???No jak przyzwyczajenia...to przyzwyczajenia :heristical: :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan

Postautor: trampek » 15 cze 2010, 21:03

Szloniu... ale benzyna turbo to jest dopiero coś :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
szlonik
Kapitan
Kapitan

Postautor: szlonik » 15 cze 2010, 21:09

a widziałeś najnowsze audi RS5....450 konia...bez turbiny...z 4,2 Litra ??? To jest dopiero coś !!!
Benzyna z turbo...może się mylę...ale zdycha przy wysokich obrotach...a ja poza busem...to same Japońskie kosiarki na parkingu... :cooll: Odcięcie przy 7500 obr/min :cooll: :mrgreen:

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał

Postautor: magnum » 15 cze 2010, 21:11

trampek pisze:Szloniu... ale benzyna turbo to jest dopiero coś :)

Ale nie 1,8T w SUPERB,ie

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan

Postautor: trampek » 16 cze 2010, 6:07

Gerard a co Ty tak nagle z tym Superbem wyskoczyłeś ? ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał

Postautor: magnum » 16 cze 2010, 6:20

Bo taki, troszke za cherlawy ten silnik ,do tego pojazdu
Niby benzyna ,niby turbodziura ,a bele jak jedzie
Ostatnio zmieniony 16 cze 2010, 20:58 przez magnum, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan

Postautor: trampek » 16 cze 2010, 6:29

Ja myślałem np. o 2.0 TSI w Audi A4 - 220KM. A jeśli miałeś na myśli tego superba, którym się czasem poruszam, to on jest akurat 1.9 TDI.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TadeuszKruk
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: TadeuszKruk » 07 kwie 2012, 11:52

Silnik 1.9 TDI jest jednym z lepszych. Sam rozglądam się za Audi i nie chcę żadnego innego silnika :) Duża moc, małe spalanie i wysoka niezawodność.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 07 kwie 2012, 13:35

TadeuszKruk pisze:Silnik 1.9 TDI jest jednym z lepszych. Sam rozglądam się za Audi i nie chcę żadnego innego silnika :) Duża moc, małe spalanie i wysoka niezawodność.

Brawo. :clap: :clap:

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 07 kwie 2012, 13:42

W moim byłym VOLVO940,silnik 2,4 td (silnikVW od LT.)zrobiłem 223tysie i wymieniłem w nim termostat i simering w pompie wtryskowej,Koleś z serwisu Volvo powiedział mi ze kompresje w tych silnikach sprawdza się po 500tyś.

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
49_kazik
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: 49_kazik » 07 kwie 2012, 19:53

Tak zachwalacie te 1,9td, i zaczynam kombinować : w niebieskim mam 1,9td, a w obecnie odnawianej blaszance jest 1,7d z usterką albo uszczelka albo głowica ? :(, magnum zastanawia się czy 7,7 nie wstawić ;) , 1,7 też jedzie. ( na 1,3 benzynie dojechałem do Istambułu i na Chorwację.). 1,9 tdi ekonomiczy ale skkrzynkę by trzeba też wymienić , jest nad czym rozmyślać. Smacznego jajka!

1,9 td, niebieski 1,7d czerwony

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Sport”