ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Moderator: t90

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 18 gru 2018, 17:08

Wczoraj dostałem takie info z PZM-otu...

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.
Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jokos1990
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Capricorn

Re: ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Postautor: jokos1990 » 18 gru 2018, 19:39

Masakra, ale może inne firmy wyczują biznes i wprowadza jakies zniżki dla naszych pojazdów. No chyba że PZMot będzie lobbowal za przywróceniem zniżki, bo dla nich to też kasa.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Re: ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Postautor: wezuwiusz3 » 18 gru 2018, 23:22

Tu będą się mogli wykozać rzeczoznawcy zrzeszeni w PZM.Mam nadzieję że do maja coś zrobià w tej sprawie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 18 gru 2018, 23:23

Tu będą się mogli wykozać rzeczoznawcy zrzeszeni w PZM.Mam nadzieję że do maja coś zrobià w tej sprawie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 19 gru 2018, 5:53

Rzeczoznawcy niewiele mogą... decyzja należy do konserwatora zabytków i ten dla przykładu podniósł wiek w Warszawie do 30 z 25...
nawet jeśli zrobimy na żółte to jaka pewność że za rok nie będzie zmiany?
w Belgi dla przykładu przywrócono przeglądy dla samochodów zabytkowych ... do 30 lat co roku a powyżej 30 co 2 lata... a też byli zwolnieni... zrobimy żółte blachy to i tak nie zapewni niczego...poczekajcie aż zaczną wprowadzać zakaz wjazdu do centrum miast bo nie spełniamy Euro naście...
tak myślę jaki sens należeć do PZM...do jakiegokolwiek klubu... ile osób zada sobie to pytanie...większość moich znajomych zapisyawała się tam z względu na zniżki...i co teraz?

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jokos1990
Chorąży
Chorąży

Postautor: jokos1990 » 19 gru 2018, 8:16

Niestety stracą na tym wszyscy, nie tylko użytkownicy samochodów i PZM, podejrzewam, że tak jak dreg35 napisał, że większość osób zapisywała się do automobilklubów, a teraz zrezygnują z członkostwa, bo to zawsze ok. 60-100 zł za składkę rocznie. Więc część szukając oszczędności pewnie odejdzie z automobilklubów, możliwe że niektóre z nich upadną, smutne...ale...
Ale tak to jest, jak jest za dobrze to musi się prędzej czy później skończyć.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Insolite
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Insolite » 19 gru 2018, 12:51

Też dostałem ten "prezent" gwiazdkowy... A oprócz T3, w styczniu mam jeszcze OC za Mercedesa 190 29-letniego..:)
Nie rozumiem polityki PZU, przecież to były dla nich czyste pieniądze, bo nie sądzę by ludzie takimi wiekowymi autami jeździli jak szaleńcy i robili szkody,
poza tym, spowodowana szkoda w danym roku chyba nie uprawniała do tej zniżki. Teraz klienci im odejdą do innych firm. Wszystko co normalne musi zostać pochrzanione...

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 19 gru 2018, 18:12

a dziś czytam sobie coś takiego...
https://www.facebook.com/PojazdyZabytko ... cation=ufi

dla tych co nie mają fejsa wklejkę kawałek...
Pojazdy Zabytkowe PZM
3 godz. ·

Jak zapewne większość z Was wie firma PZU wycofała się promocyjnej zniżki dla pojazdów zabytkowych zrzeszonych w PZM. Od dziś zniżka 70% będzie naliczana tylko przy samochodzie lub motocyklu na tzw. żółtych tablicach.

Z naszych informacji wynika, że dziś PZU uzupełniło komunikat o taki wpis:
„Oferta wznowieniowa uwzględniająca zniżkę jest wiążąca i nie należy weryfikować statusu pojazdu zabytkowego.”

Oznacza to, że pojazdy mające już wykupione OC ze zniżką będą mogły kontynuować ubezpieczenie bez żadnej weryfikacji na dotychczasowych warunkach. Byleby mieć ciągłość. Jest to całkiem niezła opcja i na pewno wielu osobom pomoże.

Problemem są nowe ubezpieczenia.

PZM i Automobilklub Polski nadal pracują nad tym, aby w przyszłym roku zniżka na poprzednich zasadach istniała. O postępach będziemy informować.

Przypominamy, że poprzednie ustalenia zostały załatwione wiele lat temu przez członków klubów CAAR, Klubu Pojazdów Zabytkowych i Militarnych Tomasza Skrzelińskiego oraz Automobilklubu Polski. Od 2012 roku do klubów korzystających ze zniżek doszły kluby zrzeszone w PZM.

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 19 gru 2018, 18:30

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 19 gru 2018, 20:53

No i zaczęło się przerzucanie piłeczki odpowiedzialności z jednej strony płotu na drugą.Nie mogę tylko pojąć tego jaka jest różnica czy ja wykupię plastik w PZM,czy w PZU asistance PZM.Przecież to normalne że każdy idzie tam gdzie dadzą więcej,a akuratnie Asistance miało co zaoferować w przeciwieństwie do np.śmiesznych klubów ......dla świętego spokoju nie wymienię nazwy,gdzie za składkę można było dostać całe G.
Zresztą pies im mordę lizał z tym całym PZU.Nie chcieli Żydzi manny ,niech zeżrą gówno,bo stracą bardzo wielu klientów.Na pewno na rynku znajdzie się gracz który będzie proferował takie zniżki,a takie bicie piany że to służyło do jazdy gruzami ,to zwykłe lanie wody.A gdzie są diagności????skoro ktoś tego gruza dopuścił do jazdy po drogach,to znaczy że był sprawny,a latać bokiem można nawet na żółtych blachach.
Ja na przykład nie wykupywałem już od 2 lat żadnych dodatkowych przynależności ,bo ten plastik mi nie potrzebny,a ubezpieczenie z uwzględnioną zniżką przychodziło mi w formie polisy z automatu.Nikt mnie nie sprawdzał czy i gdzie przynależę.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 20 gru 2018, 6:14

Na fejsZboku znalazłem taki wpis:

Przez ostatnie dni miłośnicy zabytkowych i historycznych pojazdów rozpaczają nad zmiana przepisów dotyczących zniżki na weterana szos w PZU.

Dzisiaj pofatygowałem sie i zadzwoniłem do PZU .Poniżej rozmowa z Panią zajmującą się typowo tymi właśnie polisami.
Gorąco polecam lekturę ponieważ wychodzi na to ,że większość nas jest w błędzie....

Pofatygowałem się i zadzwoniłem przed chwilą do centrali PZU.
Rozmawiałem z panią która zajmuje sie tylko polisami na stare auta.
Trudno w to uwierzyć ale wszyscy jesteśmy w błędzie.
Zacytuję panią z PZU.
cyt.
proszę Pana to jakieś jedno wielkie nieporozumienie.My nic nie ograniczyliśmy , zniżka na weterana szos jest nadal BEZ WZGLĘDU na to czy pojazd posiada żółte czy białe tablice.

Zapytałem więc , co się zmieniło w takim razie.???

cyt. Zmieniło się tylko to ,że teraz żeby skorzystać z naszej zniżki nie trzeba mieć żółtych tablic, opinii rzeczoznawcy ani przynaleznosci do klubu typu PZM ot, <chociaż w tych wypadkach zniżka nadal obowiązuje>
Zmieniło sie tylko to ,że teraz na podstawie dowodu rejestracyjnego ,jeżeli pojazd ma skończone 25 lat to bez powyższych aspektów nalezy mu sie zniżka.
Zgłupiałem.
Czyli Pzu nic nie ograniczyło tylko wyszło na przeciw posiadaczom 25latków i starszych pojazdów zwalniając ich z obowiązku przynależności do jakiegokolwiek stowarzyszenia motoryzacyjnego????

Dokłądnie tak proszę Pana.

Skąd więc takie zamieszanie ???
Sama jestem zaskoczona bo od wczoraj odbieram setki telefonów w tej sprawie.
TO ZŁA INTERPRETACJA PRZEPISÓW PRZEZ KLIENTÓW.

to tyle jeżeli chodzi o całe zamieszanie.

Wpis znajduje się o tu: KLIKNIJ MNIE

Chyba pozostanie nam przetestować problem w boju ^^.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jokos1990
Chorąży
Chorąży

Postautor: jokos1990 » 20 gru 2018, 8:11

A tu komunikat ze strony PZU:
"19 grudnia 2018
Właściciele unikatowych pojazdów będą mogli nadal korzystać ze zniżki
Zniżka będzie przysługiwała na ubezpieczenie pojazdów zabytkowych, posiadających żółte tablice rejestracyjne.

Warto podkreślić, że klienci, którzy otrzymali zniżkę od PZU w poprzednich latach, utrzymają ją przy wznowieniu umowy ubezpieczenia.

PZU ceni pasjonatów i zamiarem firmy jest promowanie odbudowy klasyków. Firma ma na tym polu osiągnięcia – Fundacja PZU uczestniczyła w odbudowie wspaniałego zabytku motoryzacji, związanego z historią Polski: Cadillaca 355D – ostatniego auta Marszałka Piłsudskiego.

Misją PZU jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od wielu lat w ramach programu PZU Bezpieczna Flota, firma szkoli zawodowych kierowców. W ramach Akcji Pomoc To Moc edukuje lokalne społeczności w zakresie zachowania bezpieczeństwa na drodze. Stara się również dotrzeć do najmłodszych – w tym roku rozdała 1,5 miliona odblasków wszystkim uczniom klas 1-3 w szkołach podstawowych w całej Polsce. PZU współfinansowało także serial „Sekundy, które zmieniły życie”, poświęcony wypadkom komunikacyjnym."

To może nie bedzie tak źle :D

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 20 gru 2018, 17:53

Czyli co? Skończył dię monopol na tzw.stowarzyszenia motoryzacyjne i pseudo kluby?.I bardzo dobrze.Kura znosząca złote jajka .....zdechła z obżarstwa.Amen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
jokos1990
Chorąży
Chorąży

Postautor: jokos1990 » 20 gru 2018, 19:19

Całe szczęście, zreszta PZU nic z tego nie miało, bo z tego co pamietam to PZMot nie rozbił assistance u nich tylko w innym towarzystwie. Jedyni zarabiający na tym to wspomniane pseudo kluby i PZMot. A nam co z tego było? ....czyli w sumie zmiana na korzyść użytkowników.. będzie jeszcze taniej o conajmniej 80-100zl :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
mikesz
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: mikesz » 20 gru 2018, 20:37

Hura,mam dodatkowo 100zł do przepicia. :drinks: :clap: :clap: :drinks: :drinks: :clapping:

Przyjaciele moich przyjaciół (t3 ) są moimi przyjaciółmi:).Ale zdarzają się wyjątki.602 404 615

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Insolite
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Insolite » 21 gru 2018, 19:40

A co jeśli ktoś będzie chciał ubezpieczyć świeżo kupionego klasyka?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 22 gru 2018, 5:37

poprzednie info z PZM przyszło na e mail a teraz proszę w wersji papierowej ...
jak to rozumieć... PZM oszukuje swoich klientów? tylko która informacja jest prawdziwa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Insolite
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Insolite » 22 gru 2018, 17:48

Może ta papierowa była wysłana przed ogłoszeniem zmian..

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 22 gru 2018, 19:31

Nie...

jeszcze jakieś pomysły?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Postautor: t90 » 28 gru 2018, 6:04

Brak przepływu informacji, przygotowanie akcji przed decyzją PZU, bezwładność rzeczy martwych ...

Tymczasem PZM wydaje się coś robić https://www.facebook.com/pzmot/posts/1983627128353290

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 28 gru 2018, 21:31

Po mojemu to oni nic nie robią,oprócz ratowanis własnej dupy przed bankructwem,bo dla większości ten plastik był potrzebny do otrzymanis zniżki,a tersz jak już nie trzeba będzie być zrzeszonym w PZMotowskich klubikach i dziwnych stowrzyszeniach,to bycie ich członkim będzie tak potrzebne ,jak kórwie majtki.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 30 gru 2018, 5:33

sądzę że nie masz racji...wielu należało do PZM nim jeszcze były zniżki i ten co chce zostanie...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 01 sty 2019, 17:58

Oczywiście że zostaną,ale PZM wrócą do stanu sprzed lat.
Są jeszcze inne profity z przynależności,np.zniżka na bilecie na żużel i inne imprezy sportowe pod patronatem PZM.
Jednak po mniejszych dziórach ludzi przyciągała ta zniżka,a teraz po mału ci ludzie będà się wykruszali,a młodzi już tak chętnie nie będà przystępywać.
Najlepiej to niech napisze prezes Szczepczyński ile członków mu ubyło,bo tam większość dla zniżki była zapisana.Wątpię czy po xmisnie stan członkowski utrzyma się na poziomie sprzed roku.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Insolite
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Postautor: Insolite » 01 sty 2019, 18:23

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla busiarzy.
Byłem 28.12 w piątek zapytać o cenę OC auta które kupiłem w 2018 i w styczniu br. wychodzi OC poprzedniego właściciela, więc nie było opcji kontynuacji ubezpieczenia "dla klasyków".
Po wyliczeniu Pani zaproponowała mi za Mercedesa 190 2.0d 1990r. 395zł, czyli nie wiele więcej niż byłoby w PZU. Kupiłem od ręki, oprócz zniżki za bezszkodowość, dostałem 30% dla "doświadczonych kierowców". Nie chcę pisać nazwy firmy, ale uważam ze konkurencja też nie śpi i nie powinno być tak źle z naszymi klasykami.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links